Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Bezkonkurencyjne pożyczki tylko z OCWP!

› Gospodarka 5 miesięcy temu    13.01.2020
Artykuł sponsorowany
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Czy można założyć lub rozwijać firmę w oparciu o niskooprocentowaną pożyczkę! Jest to jak najbardziej możliwe. Takie tanie pożyczki oferuje Stowarzyszenie Ostrowskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości. Jest to możliwe dzięki realizacji projektu „Moja firma z pożyczką”. Kto i na jakich warunkach może ją otrzymać? O tym w naszej rozmowie.

- Czym jest Ostrowskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości i kiedy powstało?

- Stowarzyszenie Ostrowskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości powstało 17 lipca 2003 roku jako inicjatywa obywatelska. Od początku zakładaliśmy, że zajmiemy się świadczeniem usług o charakterze informacyjnym, doradczym, szkoleniowym i finansowym, skierowanych do osób prowadzących mikro-, małe- i średnie przedsiębiorstwa, a także osób rozpoczynających działalność gospodarczą bezrobotnych, młodzieży oraz osób pragnących podnosić swoje umiejętności i kwalifikacje.

- Jaka jest zatem Wasza rola?

- Przede wszystkim promujemy idee przedsiębiorczości i aktywności społecznej. Wspieramy przedsiębiorców, a także zachęcamy do tworzenia nowych firm poprzez udzielania pożyczek na korzystnych warunkach. Ciągle poszukujemy nowy6ch rozwiązań, które jeszcze bardziej rozwiną nasz region i uczynią go bardziej atrakcyjnym dla mieszkańców i przedsiębiorców.

- Mali przedsiębiorcy bardzo często mają kłopot z otrzymaniem pożyczki na rozwój przedsiębiorstwa, nie mówiąc nawet o atrakcyjnym oprocentowaniu.

- Zgadza się, a my, Stowarzyszenie Ostrowskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, jako jedyni w południowej Wielkopolsce dysponujemy środkami z najniższym oprocentowaniem w województwie. Jest to możliwe dzięki wieloletniemu projektowi „Moja firma z pożyczką”, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Działanie 6.2 Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia.

- W takim razie spróbujmy podać jakiś przykład, bo chciałbym przekonać się, czy oferta faktycznie jest tak atrakcyjna.

- Proszę bardzo. Zacznijmy od tego, że nasze pożyczki udzielane są do kwoty 50.000 złotych na maksymalnie 5 lat, a ich oprocentowanie wynosi 0,5 procent. Jeżeli założymy, że klient ubiega się o pożyczkę właśnie w tej kwocie i na wspomniany wyżej okres, odsetki z całego okresu spłaty wyniosą nieco ponad 600 złotych. Ponieważ jesteśmy bezkonkurencyjni, klienci chętnie zgłaszają się do nas po wsparcie. Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do budowy ich przedsiębiorstw. Pożyczkę w naszym Stowarzyszeniu można łączyć z dotacją na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

- To rzeczywiście kusząca propozycja. Proszę powiedzieć, na co dokładnie można otrzymać taką pożyczkę?

- Może być ona przeznaczona na dowolny cel gospodarczy, który jest uzasadniony ekonomicznie. W praktyce są to cele inwestycyjne, obrotowe czy inwestycyjno – obrotowe.

- Dobrze, powiedzmy zatem jasno: kto może liczyć na takie pieniądze?

- Do projektu przystąpić mogą osoby pracujące, osoby pozostające bez zatrudnienia a zarejestrowane jako bezrobotne, ponadto nieaktywne zawodowo osoby w wieku 18 – 64 lat, niewykonujące innej pracy zarobkowej, czyli na przykład studenci. Obostrzenia są takie, że przystępując do projektu trzeba być osobą fizyczną nieprowadzącą działalności gospodarczej na 12 miesięcy przed zgłoszeniem do projektu, a także trzeba pracować, zamieszkiwać lub uczyć się na obszarze województwa wielkopolskiego.

- Czy Stowarzyszenie OCWP oferuje jeszcze jakieś inne instrumenty finansowe?

- Oferujemy także pożyczki na rozwój przedsiębiorstw w ramach inicjatywy JEREMIE2. Jest to oferta pożyczek unijnych skierowanych do już działających przedsiębiorców. Osoby, które utworzyły z nami firmę, mogą więc rozwijać z nami swoją działalność gospodarczą.

- Dziękuję za rozmowę.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt mailowy, telefoniczny lub osobisty. Chętnie doradzimy i pomożemy.

 

Stowarzyszenie Ostrowskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
63-400 Ostrów Wielkopolski, ul. Szkolna 24, tel./fax: (62) 736 11 60

www.ocwp.org.pl

Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego
63-800 Gostyń
, ul. 1 Maja 13/3 (deptak)
tel./fax. 65 572 07 54, kom. 537 007 087

www.gospodarka.gostyn.pl

kontakt@gospodarka.gostyn.pl

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!