Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Bezpieczeństwo twoich bliskich jest bezcenne!

› Aktualności 11 miesięcy temu    29.07.2019
Artykuł partnera
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Dom ma być przede wszystkim naszą oazą i miejscem, które będzie przytulne, bezpieczne i ciepłe. Aby zapewnić domowi ciepło – wykorzystujemy zimą różne systemy ogrzewania. Aby dom był wygodny – używamy piecyków gazowych do podgrzewania wody i kuchenek gazowych do przyrządzania posiłków dla całej rodziny. Z pewnością wiesz, że może się w nich czaić zło, gdy będą nieprawidłowo działać. Możesz się przed tym uchronić, i to za bardzo niewielkie pieniądze!

 


Skąd ulatnia się gaz?

Powszechne w domach jest stosowanie kuchenki gazowej, na której przyrządzamy posiłki. Doświadczeni kucharze doskonale wiedzą, że korzystając z tego urządzenia, należy być bardzo czujnym i nie pozostawiać na gazie niczego, gdy wychodzi się z domu lub idzie spać. Te elementarne zasady bezpiecznego korzystania z kuchni bywają jednak czasem lekceważone, i to zupełnie nieświadomie. Wystarczy na przykład mocniejszy podmuch wiatru z otwartego okna, by delikatnie tlący się płomień pod garnkiem z zupą zgasł. Może też zdarzyć się, że nie zauważymy kipiącej wody w garnku z ziemniakami i zaleje ona płomień, powodując ulatnianie się gazu. Czujnik czadu i gazu jest po to, aby wychwycić takie sytuacje i zapobiec rozprzestrzenianiu się gazu z kuchenek gazowych. Również na skutek spalania w piecach paliwa różnego rodzaju może zacząć ulatniać się czad. Jest to oczywiście nieprawidłowość wynikająca przede wszystkim z nieumiejętnego rozpalania w piecu, ale świadomy użytkownik doskonale wie, że nie można jej nigdy wykluczać.

Uświadom sobie zagrożenie i reaguj!

Oczywiście nie wolno nam poprzestawać na kupieniu czujnika. W każdym domu, w którym planujemy zamieszkać, musimy samodzielnie sprawdzić sprawność instalacji. Za pomocą płomienia zapalniczki wystarczy zweryfikować, czy w kanale wentylacyjnym jest cug. Dobrze jest również wezwać specjalistę, który sprawdzi stan techniczny piecyka gazowego lub instalacji grzewczej w domu, w którym planujemy zamieszkać, a których stanu technicznego nie znamy. Kolejnym etapem powinien być czujnik czadu i gazu zamontowany w kuchni lub łazience lub nawet w obu tych pomieszczeniach. Taki czujnik to koszt 50–150 złotych i jest to wydatek jednorazowy. To niewiele, jeśli weźmiemy pod uwagę to, że czad lub gaz jest realnym zagrożeniem, nawet przy prawidłowo działających instalacjach i sprawnej wentylacji. Dodatkowy alarm jest po to, aby zareagować nawet w pozornie błahej sytuacji zalania palnika kuchenki gazowej, którego w porę nie wyczujemy.

Czujnik czadu i gazu to bardzo tanie i bardzo skuteczne rozwiązanie, które pomoże szybko zareagować w sytuacji zagrożenia życia. Jego alarm jest niezwykle głośny, i taki właśnie ma być. Jego zadaniem jest wybudzenie nas ze snu lub nawet zaalarmowanie sąsiadów o zagrożeniu, w razie gdyby nie było nas w domu. Absolutnie nie powinno się więc wyciszać dźwięku alarmu takiego czujnika. Nawet jeśli w domu są małe dzieci i wszelkie wybudzające odgłosy są niemile widziane – a nawet szczególnie wtedy – taki czujnik powinien być ustawiony tak, aby wybudził każdego, nawet w najodleglejszym kącie domu!

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!