Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Bezpieczny finał WOŚP. Policja też się angażuje

› Aktualności 6 miesięcy temu    11.01.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. KGP

Policjanci również zaangażują się w zapewnienie porządku podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spokój podczas tego wydarzenia zależy także od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w nim uczestniczą.

Policjanci przypominają, aby pamiętać o bezpieczeństwie dzieci i osób starszych. Nad zapewnieniem bezpieczeństwa podczas WOŚP czuwać będzie kilka tysięcy funkcjonariuszy. Zwrócą szczególną uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, zadbają o bezpieczeństwo wolontariuszy, kwestujących dzieci a także będą prowadzić działania informacyjno-edukacyjne dla osób starszych.

Porady dla darczyńców Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Każdy z wolontariuszy jest wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza.

 Dodatkowo identyfikator musi mieć „serduszkowe” logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy; Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator na widocznym miejscu; Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.

Nieodzownym atrybutem wolontariuszy są doskonale nam znane „serduszkowe” naklejki.

Jeśli ktoś będzie podejrzewał, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, polacja aleluje, aby skontaktowac się ze strażą miejską/gminną lub najbliższą komendą/jednostką policji.

Dla funkcjonariuszy ważne są też wszelkie informacje dotyczące podejrzanych zachowań napotkanych osób, które zagrażają bezpieczeństwu wolontariuszy i osób uczestniczących w imprezach organizowanych w tym dniu.

Porady dla wolontariuszy

Prowadzenie zbiórki pieniędzy w bezpiecznych miejscach:

centrach handlowych, w których zatrudnieni są pracownicy ochrony; głównych ciągach komunikacyjnych; miejscach dobrze oświetlonych; miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych; miejscach objętych monitoringiem kamer, itp.

Lepiej nie prowadzić zbiórek w miejscach mało uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach, miejscach, które na Waszym osiedlu uznawane są za niebezpieczne.

Unikanie zbierania pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej!!! Najlepsze będzie zapewnienie sobie towarzystwa innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe opieki osób dorosłych.
 

- Szczególnie ważne jest, abyście wracając do Waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszali się w grupie, korzystajcie z pomocy Waszych znajomych, bliskich - doradzają policjanci.
 

Zawsze, w razie potrzeby, mozna zwrócić się o pomoc do Policji lub straży miejskich/gminnych.

- Możecie im bezpośrednio zgłaszać swoje uwagi na temat Waszego bezpieczeństwa podczas prowadzenia zbiórki pieniędzy. Czasami możecie zostać zapytani przez policjantów o to, jak przebiega Wasza kwesta. Nie obawiajcie się, to z troski o Wasze bezpieczeństwo - dodają funkcjonariusze.

TUTAJ program 28. finału WOŚP w Gostyniu i okolicy

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!