Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Biedronka zmienia płace

› Praca ponad rok temu    8.01.2019
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Arch. portalu

Od stycznia pracownicy w sklepach Biedronki będą otrzymywać premie miesięczne, a nie jak dotąd kwartalne.

 

W nadesłanym do redakcji komunikacie sieć informuje, że zmianie ulegają zasady wypłacania premii za wyniki oraz nagrody za brak nieplanowanych nieobecności. Modyfikacji ulegną zasady jej naliczania, w efekcie czego obejmie ona większą część pracowników Biedronki. „Strategicznym celem sieci jest budowanie pozytywnego doświadczenia zakupowego klientów, więc będzie to jedno z kryteriów decydujących o otrzymaniu tego bonusu”. Od nowego roku premia miesięczna w wyniesie 170 zł brutto.

Zmianie ulega także sposób przyznawania nagrody za brak nieplanowanych nieobecności. Pracownicy będą otrzymywać 100 proc. jej wartości przy braku nieplanowanych nieobecności w danym miesiącu, 75 proc. jej wartości przy jednym dniu nieplanowanej, ale usprawiedliwionej nieobecności i 50 proc. jej wartości przy dwóch takich absencjach.

- Chcemy, by nasz system wynagrodzeń odpowiadał na aktualne potrzeby pracowników i był kształtowany w oparciu o czynniki rynkowe. Podczas tegorocznego przeglądu wynagrodzeń zmodyfikowaliśmy dwa elementy składowe: nagrodę za brak nieplanowanych nieobecności i uznaniową premię powiązaną z wynikami sklepu. Chcemy, aby nasi pracownicy mieli większą szansę na uzyskanie tej nagrody, i co za tym idzie dodatkowe środki finansowe, nawet mimo sporadycznych krótkotrwałych absencji – mówi Tomasz Dejtrowski, dyrektor ds. wynagrodzeń i świadczeń w Jeronimo Martins Polska S.A.

Większość pracowników sieci otrzymuje wynagrodzenie zasadnicze powyżej stawki krajowej pensji minimalnej, obowiązującej od 1 stycznia 2019 r. Dla pozostałej grupy, której wynagrodzenia zasadnicze byłyby niższe, od stycznia stawki zostały dostosowane do nowego poziomu.

Jeronimo Martins Polska zatrudnia ponad 65 tys. pracowników. W powiecie jest pięć sklepów tej sieci.

Czytaj także: Narobił szkód na stacji paliw. Namierzył go monitoring.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!