Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Biegli z flagami w dłoniach i z dumą w sercu

› Sport i rekreacja 8 miesięcy temu    9.11.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Gostyń. Niepodległościowy bieg parkrunGostyń. Niepodległościowy bieg parkrun fot. Wojciech Przybył

Amatorzy biegania, którzy co sobotę spotykają się w podgostyńskim lesie na parkrunie, uczcili dziś 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. - Cieszymy się, że możemy biegać w wolnej Polsce, w państwowych lasach - powiedziała koordynatorka akcji Jolanta Przybył.

24 biegaczy spotkało się, jak zwykle, przy hydroforni. Przybyli w biało-czerwonych strojach lub z flagami w dłoniach, z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Wyjątkowy parkrun rozpoczęto odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego, tak, aby punktualnie o godz. 9.00 można było wystartować i leśnym duktem pokonać 5 km: marszem, truchtem, biegiem - w zależności od upodobań i kondycji. - Pobiegliśmy z dumną w sercu, że jesteśmy Polakami - patriotami - dodała koordynatorka.

8 tygodni temu do ekipy „sobotnich” zawodników dołączył Marcin Maciejewski. Przyznał, że wcześniej biegał, ale według „noworocznych postanowień” czyli w styczniu i lutym, a w marcu już nie. A z parkrunu jest zadowolony, bo ustalony termin i godzina bardzo dobrze motywują. Rodzinna atmosfera podczas gostyńskich parkrunów tez robi swoje. - Fajnie się biega, super. Zawsze podkreślam - od kiedy tutaj biegam, leśnym duktem, sobotnie śniadanie smakuje lepiej. Jest motywacja, aby wstać rano w wolną sobotę, przebiec, a wtedy dzień jest o wiele lepszy. Cały czas jest progres. Kiedy biegłem pierwszy raz miałem czas ponad 32 minuty. Teraz jest coraz lepiej. Trasę pokonuję w ciągu 30 minut. Widzę, że kondycja jest coraz lepsza. I rewelacyjna jest atmosfera - powiedział dzisiaj. Postanowił sobie, że do końca roku chciałby 5 km trasy parkrunowej pokonywać w czasie niższym niż 30 minut.

Parkrun w Gostyniu organizowany jest od kilku lat. Dlaczego Marcin tak późno dotarł do podgostyńskiego lasu? - Czytałem o tym gdzieś, ale sądziłem, że to jest tak, że przychodzą tutaj zawodowi biegacze, a ja mam kondycję jaką mam. Myślałem, że będę spowalniał całą grupę. Okazało się, że jest fajnie, przychodzą amatorzy biegania różnego pokroju, o różnej kondycji i w różnym wieku. To mi się spodobało - zachęcał.

Gostyńscy parkrunowcy nie odpuszczają. Spotykają się co tydzień, w każdą sobotę o godz. 9.00. I już dziś zapowiedzieli, że w czasie Świat Bożego Narodzenia też będą biegać - 26 grudnia, godz. 9.00.

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!