Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Biegowy rekord uczestników. Dla niepodległej!

› Sport i rekreacja 8 miesięcy temu    11.11.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 4 ocen 4 / 100%
A A A
Gostyń XVI masowy bieg - Gostyński Bieg NiepodległościGostyń XVI masowy bieg - Gostyński Bieg Niepodległości fot. A. Fajczyk

- Z ciekawości przyjechałem 2 dni temu do Gostynia, przed biegiem, żeby sprawdzić sobie, jaką trasę wyznaczono. I pobiegłem te 5 kilometrów, ale nie tą trasą, co trzeba. Dziś była inna - przyznał Jerzy Paris z Ludwinowa. Z dzisiejszego Gostyńskiego Biegu Niepodległości jest jednak bardzo zadowolony, podobnie jak organizatorzy.

Podczas kolejnego gostyńskiej imprfezy sportowej „dla niepodległej” padł rekord frekwencji. Na linii startu, po krótkiej rozgrzewce i odśpiewaniu hymnu Polski, pierwszy raz stanęło ponad 650 zawodników. - Społeczeństwo coraz bardziej się rusza. Widać, że mieszkańcy mają taką potrzebę. Ale sądzę, że jest to efekt naszej wieloletniej pracy. Oprócz tego, ze jesteśmy administratorami obiektów sportowych w Gostyniu, to przede wszystkim jesteśmy animatorem sportu - powiedział Zbigniew Kordus, dyrektor OSiR w Gostyniu.

Zwolennicy aktywnego spędzania wolnego czasu wyruszyli asfaltem w stronę podgostyńskich lasów, aby później przebiec leśnym duktem. Do pokonanie mieli w sumie blisko 5 kilometrów.

- Pierwszy raz w życiu biegam w takiej masowej imprezie. Postanowiłem zadbać o siebie. Powiedziałem sobie, że do „pięćdziesiątki” będę intensywnie uprawiał sport. Schudłem 45 kilogramów, od stycznia, kiedy zacząłem spacerować, później jeździć na rowerze. Półtora miesiąca trenuję bieganie - przyznał Jerzy Paris z Ludwinowa.

Chociaż najczęściej biega po asfalcie stwierdził, że wyznaczona do Gostyńskiego Biegu Niepodległości trasa „nie była aż taka zła”. Na szlaku towarzyszyła mu żona Violetta, idąc z kijkami.

Wśród biegaczy byli tacy, którzy od rana brali udział w innych masowych imprezach organizowanych w okolicy z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Zdążyli stanąć na starcie w Biegu Niepodległości w Poznaniu czy Rydzynie i wrócić do Gostynia. - Byłam przed południem w Poznaniu na Run Poland, teraz jestem tutaj. Ale pierwszy raz zrobiłam 15 kilometrów jednego dnia dla Niepodległej - powiedziała Aldona Brycka-Jaskierska.

Dzisiejszy bieg był zabawą, zawodnicy nie ścigali się, organizatorzy nie prowadzili klasyfikacji indywidualnej. Pierwszych 500 zawodników otrzymywało na mecie medale pamiątkowe. Na wszystkich po zakończeniu biegu czekała ciepła herbata i marcińskie rogale.

Pierwszy na mecie "zameldował się" Karol Janicki - zawodnik narodowej kadry polskiego triatlonu. - Ciężko się biegło, gdyż jestem w fazie przygotowań do mistrzostw Polski i do pucharów Polski w triatlonie. Ale o zabawę tutaj chodziło. Fajnie, że impreza cieszy się coraz większą popularnością - powiedział na mecie. Pierwszą kobietą, która przekroczyła metę była Romana Gorwa z Piasków. Biegła dla szczęścia, aby poczuć endorfiny. Poza tym bieganie to u niej - jak przyznała - tradycja rodzinna.

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (6)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Xxx
  8 miesięcy temu ocena: 100%  6
  Gostyń bierzcie przykład z Rydzyński Bieg Niepodległości bo organizacja w Gostyniu co rok coraz gorsza.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Onka
  8 miesięcy temu ocena: 100%  5
  Część dzieci biegło,ale yo był tzw. dobrowolny przymus. Pobiegniecie-dofinansujemy wycieczkę. I szkoda,że nie było medali dla wszystkich. Dzieci przebiegły całą trasę,a medalu nie było. Rozczarowanie ogromne. Szkoda. :-(
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ On
  8 miesięcy temu ocena: 100%  4
  do: LIS ale biec mogły osoby zapisane a biegły również osoby bez numerów i dostawały medale, czy to jest zgodne z regulaminem?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Uczestnik
  8 miesięcy temu ocena: 100%  3
  Zgadzam się z przedmówca: najbardziej szkoda dzieci . Rozczarowanie w oczkach że nie ma już dla nich medali. Mam nadzieję że to nie zniechęci je do aktywnego spędzenia wolnego czasu. Organizatorzy pomyslcie o tym!!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ On
  8 miesięcy temu ocena: 67%  2
  Małe sprostowanie, na mecie czekało "PÓŁ" rogala niestety a kolejny rok nie było dla wszystkich medali, szkoda tych dzieci które w ten sposób nie mają żadnej motywacji do biegania. Czy to aż tak duży wydatek, żeby medal był dla każdego? Może warto zrobić wpisowe i będzie po problemie?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ lis
  8 miesięcy temu ocena: 50%  1
  W regulaminie napisano Medale - dla pierwszych 500 osób na mecie, najważniejsze jest to że wyszliśmy z domów aby miło spędzić czas, poruszać się.