Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Bitwa o pierwsze złote serduszko WOŚP w Goli. Za ile sprzedano?

› Społeczeństwo 5 miesięcy temu    12.01.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
Gostyń/Gola. Pierwsze złote serce wystawiono na licytację podczas 28. finału wielkiej orkiestry w GoliGostyń/Gola. Pierwsze złote serce wystawiono na licytację podczas 28. finału wielkiej orkiestry w Goli fot. A. Fajczyk/fotomonaż Z. Pacanowski

Za 1550 zł sprzedano pierwsze złote serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas 28. finału w Goli. Wylicytował je Maciej Handke z Gostynia dla żony. - Bardzo się cieszę - powiedziała zadowolona pani Joanna.

Druhowie z OSP w Goli po raz kolejny zorganizowali finał wielkiej orkiestry w świetlicy w Goli. Ruszyli o godz. 13.00. Dla mieszkańców wioski, ale także z sąsiednich miejscowości przygotowano pokaz karate TKKF „TĘCZA”. Kto przyszedł do świetlicy mógł spróbować gorącego żurku, grochówki i kiełbasek z zimowego grilla. Za symboliczną kwotę wrzuconą do puszki można było dostać na deser słodkich placków, kawy czy herbaty.

Za ile poszło złote serduszko w Gostyniu? - KLIK

Zgodnie z planem były pokazy wyposażenia strażackiego, gadżetów policyjnych i działań ratowniczych. 

Uczestnicy 28. finału WOŚP w Goli angażowali się w licytacje darów, przekazanych na ten cel. Dużym "wzięciem" cieszyły się lot motolotnią i torty, a także gadżety wielkiej orkiestry, bony i vouchery w salonach kosmetycznych czy fryzjerskich. Lot motolotnią kupił go Wojtek z Gostynia za 250 zł. Przyznał później w rozmowie z dziennikarzem, że lubi przygody i lot wylicytował dla siebie. Dotychczas latał tylko balonem. - Boje się, ale spróbuję - powiedział, zapytany czy ma lęk wysokości.

O godz. 17.00 rozpoczęto pierwszą podczas finałów w Goli licytację złotego serduszka WOŚP, ufundowanego przez druhów z miejscowej jednostki OSP. Sprzedaż zaczęła się od 300 zł, a dalej przebijano kwoty o 100 zł, pod koniec licytacji o 50 zł.

- Jest 850 zł po raz pierwszy, po raz drugi. Czy przebijemy tę kwotę? kto da 900 zł? O jest 900? Nie, 1000 złotych - mówił prowadzący sprzedaż serduszka, która w sumie trwała 2 i pół minuty. Po podbiciu ceny do 1000 zł, dołożono oryginalny kubek WOŚP ze sztabu głównego w Warszawie. Ostatecznie złote serduszko z logo wielkiej orkiestry sprzedano w Goli za 1550 zł. Kupił je gostynianin Maciej Handke, który specjalnie po biżuterię przyjechał na finał własnie tam.

Jak grali w Grabonogu? - KLIK TUTAJ

- W Gostyniu podczas finału w GOK Hutnik próbowałem je kupić przez 3 lub 4 lata z rzędu. Nie udało się, w końcu zdobyłem serduszko tutaj - powiedział w rozmowie z dziennikarzem gostynska.pl.

[AKTUALIZACJA, godz. 21.00]

Organizatorzy w Goli około dwóch godzin liczyli, ile pieniędzy darczyńcy przekazali dla WOŚP. Okazało się, że podczas 28. finału WOŚP w Goli (w trakcie licytacji, zakupu ciasta, grillowanych kiełbasek, żurku itp.) mieszkańcy podarowali dla wielkiej orkiestry 32.033,37 zł. Do tego trzeba jeszcze doliczyć 1.500 zł, które strażacy przelali bezpośrednio na konto WOŚP (darczyńcy wpłacali na konto jednostki OSP). 

W sumie w Goli zebrano 33.533,37 zł. To bardzo duża kwota. Gratulacje!

 

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Go
  5 miesięcy temu 2
  Bravo endi
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Strażok
  5 miesięcy temu 1
  Brawo Golusy
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji