Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Bitwa przedszkolaków i rodziców. Nikt nie przegrał

› Kultura i Rozrywka 9 miesięcy temu    4.10.2019
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Pogorzela. Bitwa na kroki Pogorzela. Bitwa na kroki  fot. Arch. uczestników

Pogorzela obchodziło w ostatnim czasie 600-lecie swojego istnienia. Również w tymże czasie nastąpił finał projektu „Bitwa na kroki”, którego pomysłodawcami było Przedszkole Samorządowe „Raj Psotników” w Pogorzeli oraz grupa teatralna działająca przy przedszkolu – „Mamuśki”.

 

„Bitwa na kroki” to pojedynek tańca przedszkolaków i ich rodziców w trzech różnych stylach muzycznych: jazz, hip hop, rock’n’roll. Pierwotnie zakładano wielką „bitwę” na pogorzelskim rynku, jednak złe warunki pogodowe uniemożliwiły realizację planu i impreza odbyła się w hali sportowej ZSOiZ w Pogorzeli. Dyrektor „Raju Psotników”, Ewa Fiłyk powitała wszystkich licznie zgromadzonych gości, następnie odbyła się rytmiczna rozgrzewka, później nauka kroków poszczególnych tańców, a na koniec pojedynek – dzieci kontra rodzice.

Oprócz nauki podstawowych kroków tanecznych, projekt przewidział także prezentację elementów strojów poszczególnych stylów tańca, w których dzieci wzięły udział. Po zakończeniu części warsztatowej, serwowane były owoce w formie szaszłyków. Projekt miał na celu poprawienie relacji pomiędzy dziećmi i rodzicami. - W „Bitwie na kroki” nikt nie przegrał, wszyscy byli zwycięzcami, ponieważ włączyli się do czynnego wspierania dzieci, a także pobudzenia własnej aktywności fizycznej – mówi dyrektor przedszkola, Ewa Fiłyk.

Projekt „Bitwa na kroki” został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne”.

Zobacz, co się będzie działo w weekend! Imprezowy harmonogram.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Rodzic
  9 miesięcy temu 1
  Dziękuję za ten miły czas spędzony wspólnie z dziecmi, rodzicami i ciociami ☺️
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji