Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Bluesowe rytmy wybrzmią tym razem na rynku

› Kultura i Rozrywka› Zapowiedzi ponad rok temu    27.05.2018
Bogdan Bujak
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyń. Dotychczasowe dwie edycje State of Blues spotkały się z przychylną reakcją fanów tego gatunku muzycznegoGostyń. Dotychczasowe dwie edycje State of Blues spotkały się z przychylną reakcją fanów tego gatunku muzycznego fot. Bogdan Bujak

Organizatorzy dwóch poprzednich imprez z cyklu Gostyński State of Blues udowodnili już, że potrafią zapewnić uczestnikom koncertów sporą dawkę dobrego bluesowego grania. Tym bardziej najbliższy State of Blues przygotowany na szczególny dzień, 1 czerwca, na Dzień Dziecka zapowiada się wyśmienicie.

– Czuję wewnętrznie, że to będzie najlepszy koncert z tych dotychczasowych, pod względem muzycznym. Piosenki są tak dobrane, że będzie sporo fajnego grania – mówi Marcin Nowak z MN Band.

I tutaj novum - koncert nie odbędzie się tak jak do tej pory w „Hutniku”. Jest ciepło i fajnie byłoby przy bluesowych kawałkach wypić sobie piwo na świeżym powietrzu. Dlatego organizatorzy postanowili wyjść w plener, którym będzie gostyński rynek. Kto nie znajdzie miejsca w piwnym ogródku będzie mógł skorzystać ze specjalnie przygotowanych leżaków. Start o godzinie 20.00. Wstęp wolny. Jeżeli pogoda nie dopisze impreza wróci do „Hutnika”.

Bardzo ważna nowość to podzielenie wydarzenia na części. W pierwszej usłyszymy standardy bluesowe takich wykonawców jak Deep Purple, Gary Moore, Blues Brothers, Stevie Ray Vaughan czy Joe Bonamassa. Wybrane utwory mają luźny charakter, który pozwoli muzykom na szerokie pole do improwizacji. Każdy instrument ma mieć swoją przestrzeń, swój czas.

Druga część to hołd dla Tadeusza Nalepy i Breakout-ów. Ich piosenki zostaną wzbogacone o wypowiedzi archiwalne legendarnego muzyka.

– Zawsze chciałem zrobić koncert poświęcony twórczości Tadeusza Nalepy. Pamiętam jeszcze w szkole średniej, gdzie grywaliśmy na różnego rodzaju akademiach szkolnych i prawie zawsze było: „Oni zaraz przyjdą tu” czy „Kiedy byłem małym chłopcem” albo „Na drugim brzegu tęczy”. Zamysł był też taki, żeby zaprosić pana Piotra Nalepę, ale się nie udało – dodaje Marcin Nowak.

Wszystkie utwory zagra mniejsza, niż zazwyczaj liczba muzyków - 15.

– Fajnym akcentem będzie występ Michała Kielaka, jednego z bardziej znanych w Polsce harmonijkarzy. Gra w zasadzie z wszystkimi począwszy od Śląskiej Grupy Bluesowej po amerykańskich bluesmanów. Naprawdę wysoka półka – podaje M. Nowak.

Oprócz wspomnianego już MN Band w składzie Tomek Bunikowski, Bartek Wojciechowski, Tomasz Murawski, Marcin Nowak pojawią się m.in. stały bywalec state-ów Jacek Jaguś oraz Piotr Michalak z JJ Band, Julka i Marysia Kozłowskie oraz cała sekcja dęta z Adamem Kurkiem, Karolem Wieczorkiem i Tomkiem Orłowskim.

III Gostyński State of Blues będzie miał także swój wymiar charytatywny: będzie prowadzona zbiórka na rzecz Mikołaja Talarczaka z Piasków.

Dowiedz się również: z czym musieli zmierzyć się uczestnicy drugiej edycji Runaway - Polski Uciekinier?

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Bzyk
ponad rok temu 1
Akurat jestem na spływie ;(
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji