Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Aris
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Boiska dostępne. A korty tenisowe? Zapoznaj się z zasadami korzystania

› Sport i rekreacja 6 miesięcy temu    7.05.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 8 ocen 0 / 0%
A A A
Płyta główna największego boiska sportowego w Gostyniu wraz z bieżniąPłyta główna największego boiska sportowego w Gostyniu wraz z bieżnią fot. Urząd Miejski w Gostyniu

Boisko orlik na osiedlu Pożegowo, boisko sztuczne przy ul. Górnej, boisko wielofunkcyjne w Goli, a także bieżnia lekkoatletyczna oraz boiska treningowe przy ul. Sportowej 1 - to niektóre obiekty sportowe, należące od OSiR, które - po długiej przerwie - są czynne od wtorku 5 maja.

Ze względu na pandemię koronawirusa, w trosce o zdrowie, zarówno klientów, jak i pracowników Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gostyniu wprowadził zasady bezpieczeństwa, które obowiązują na obiektach do odwołania. Obostrzenia zostały przygotowane w oparciu o Rozporządzenie Rady Ministrów z 2 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.
 

- Uruchomione obecnie boiska „zewnętrzne” są ogólnodostępne, mają charakter otwarty, nigdy za korzystanie nie trzeba było płacić - wyjaśnia Zbigniew Kordus, dyrektor OSiR w Gostyniu. - A jeśli chodzi o obiekty na terenie sportowo-rekreacyjnym przy stadionie w Gostyniu - nie umiemy powiedzieć, jak to będzie wyglądało. Nie otrzymaliśmy jeszcze harmonogramów zajęć od klubów sportowych. Boiska przy ul. Sportowej zostaną udostępnione „Kani” Gostyń, ten klub zadeklarował, że będzie prowadził tam treningi, według wytycznych - dodaje.
 

Dyrektor OSiR podkreślił, że zajęcia będą monitorowane, aby odbywały się zgodnie z rozporządzeniem i regulaminem, dlatego prosi użytkowników o zapoznanie się z wytycznymi i bezwzględne ich przestrzeganie. Na obiekcie będzie mogła przebywać tylko obsługa, trenujący sportowcy i prowadzący trening - bez rodziców i jakichkolwiek kibiców (maksymalnie 6 osób - w przypadku grup zorganizowanych 6 osób + 1 trener). Osoby, które nie będą respektować obowiązujących zasad, będą wypraszane z obiektów. Zasady korzystania można znaleźć na stronie www.osir.gostyn.pl. OSiR zabezpiecza ze swojej strony środki dezynfekcyjne.

- Ustawimy wejście na bieżnię, ustalimy komunikację z klubem tak, aby grupy trenujące nie spotykały się. Chodzi o to, aby przerwy między treningami odbywały się w ten sposób, że pozwolą na ewentualną dezynfekcję. Do grup trenujących będą przypisane konkretne wejścia na stadion - jest taka możliwość, gdyż są trzy wejścia na obiekt sportowo-rekreacyjny, dla trzech grup trenujących jednocześnie - wyjaśnia dyrektor gostyńskiego OSiR-u.

Przy wejściu dzieci przejmie trener i on przekaże je rodzicom po treningu.

Czy kluby prowadzące treningi na obiektach sportowych OSiR mogą liczyć na mniejsze opłaty za wynajem?

- Przez dwa miesiące te kluby nie korzystały z obiektów, a środki na treningi są zabezpieczone w dotacji jaką otrzymują z gminy - mówi Zbigniew Kordus. - Nie wiemy, w jakim zakresie będą te treningi, czy kluby zmienią ilość, ze względu na mniejsza liczebność grup. Nie ma meczów, żadne rozgrywki się nie odbywają. Inne pieniądze będą potrzebne - dodaje.
 

Bieżnia przy stadionie jest ogólnodostępna - funkcjonuje, ale z ograniczeniami w czasie, kiedy będą odbywały się treningi na głównej płycie boiska sportowego.

- Bieżnia nie jest traktowana jako odrębny obiekt. W momencie, kiedy będzie odbywał się tam trening piłkarski - po 6 piłkarzy na boisku, wtedy nie może być udostępniona, gdyż wyczerpuje limit osób - tłumaczy Zbigniew Kordus.

W przypadku, kiedy trenują lekkoatleci (worki i czwartki w godz. 15-16.30), w tym samym czasie tory biegowe również nie są dostępne dla innych osób. Na obiektach sportowych maseczki ochronne nie są wymagane. Z szatni użytkownicy nie będą mogli korzystać, za to OSiR umożliwi korzystanie z WC, po wcześniejszym skontaktowaniu się z obsługą.

Mieszkańcy Gostynia i okolic bardzo interesują się też udostępnieniem kortów tenisowych przy ul. Sportowej w Gostyniu.

- Chcieliśmy je otworzyć. Namiot ma otwierane boki, pozostaje tylko dach. Na stronie ministerstwa wyczytaliśmy, że taki obiekt jest traktowany jako hala i nie może być udostępniony. Mogą grać tam 2 lub 4 osoby. Nie byłoby problemów z zachowaniem zalecanej odległości, ale nie może być udostępniony - wyjaśnia Zbigniew Kordus.

Harmonogram obiektów: www.osir.gostyn.pl. Na stronie internetowej OSiR dostępne są także aktualne informacje dotyczące rezerwacji boisk przez zorganizowane grupy. Rezerwacje boisk dla klubów, stowarzyszeń etc. można dokonać w Biurze Obsługi Klienta OSiR, pod numerem telefonu 65 57 58 910, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.

 

ZASADY KORZYSTANIA Z OBIEKTÓW - TUTAJ

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (8)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ???
6 miesięcy temu ocena: 100%  8
Nie widzisz różnicy stłoczonych 100 osób w przedszkolu, a 6 na wielkim boisku? Niektórym to siedzenie w domu dość mocno w główkę weszło. Psychiatrzy będę mieli co robić. Na kozetkę i opowiadać co widzicie na obrazku koronawirusowe świry.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rodzic
6 miesięcy temu ocena: 100%  7
Co za paranoja , żłobki zamknięte, przedszkola zamknięte, szkoły zamknięte a boiska otwierają . Gdzie tutaj logika ? Niech politycy i samorządowcy zreszta za nasze podatników pieniądze sobie z tego korzystają .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PŁYWAK
6 miesięcy temu 6
KTOŚ COŚ NA TEN TEMAT???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Redakcja
6 miesięcy temu 5
Pływalni nie można uruchomić tak, jak Pan proponuje. Jak informuje OSiR w Gostyniu: - zwracamy uwagę, iż nadal obowiązuje Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 r., które zakazuje prowadzenia m.in. działalności sportowej. Z tego powodu zapowiedzi rządu trzeba traktować jako zamierzenia, a z konkretnymi działaniami wstrzymać się do czasu pojawienia się nowych przepisów.
~ PŁYWAK
6 miesięcy temu 4
ZWŁASZCZA DLA OSÓB Z PEWNYMI PROBLEMAMI ZDROWOTNYMI JEST ON NIEZBĘDNY. MOŻE DAŁO BY SIĘ URUCHOMIĆ PŁYWALNIE W WYZNACZONYCH GODZINACH DLA OKREŚLONEJ LICZBY OSÓB.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jan
6 miesięcy temu 3
A jak będą pływać z maskami na twarzy? A co z szatniami, natryskami, czy po każdym jednym będzie trzeba dezynfekować? To nieźle. Na każdą szatnie damską i męską osobno pracownika do dezynfekcji.
~ PŁYWAK
6 miesięcy temu 2
A BASEN.....???????????
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Redakcja
6 miesięcy temu 1
Sprawa gostyńskiej pływalni zasługuje na kolejny artykuł, ktory pojawi się wkrótce. Zachęcamy do śledzenia portalu gostynska.pl