Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Boże Ciało to czas zastanowienia się nad przynależnością do Boga

› Społeczeństwo› Religia ponad rok temu    15.06.2017
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Domachowo. Procesja Najświętszego Ciała i Krwi ChrystusaDomachowo. Procesja Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa fot. Bogdan Bujak

Przy czterech specjalnie zbudowanych ołtarzach zatrzymywali się duchowni i wierni w Domachowie, podczas uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Bożego Ciała. Procesja, która przeszła przez wieś robiła to pośród pięknie przystrojonych ulic, których wygląd oddawał dziękczynny i radosny charakter święta liturgicznego.

Zgromadzonych w Boże Ciało, które rozpoczeło się mszą świętą w kościele parafialnym pod wezwaniem Świętego Michała Archanioła w Domachowie poprowadzili proboszcz domachowskiej parafii ksiądz Paweł Minta oraz ojciec Czesław Motak, OMI kapelan Domu Księży Oblatów w Chumiętkach.

Ten ostatni w swoim kazaniu przy ostatnim z ołtarzy zwrócił uwagę na to, że okazywać swoją wiarę powinniśmy nie tylko „od święta”.

- Ale przede wszystkim gromadzić się w każdą niedzielę. Wyznawać Jezusa Chrystusa czynem. Bo on jest wśród nas, on wychodzi, on się jak gdyby prosi i mówi: „Korzystajcie, bo ja się tak uniżyłem, dla ciebie człowieku, przyjmując postać człowieka i potem wisząc na krzyżu. Zmartwychstałem dla ciebie, ażebyś ty również zmartwychstał” – głosił oblata.

Zobacz także: jak wyglądał Gostyń podczas Bożego Ciała oraz jak można aktywnie rewitalizować gminę?

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Op
  ponad rok temu ocena: 100%  2
  Super! Było miło i ludzi pelno!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Małoistotny nick.
  ponad rok temu 1
  Bardziej to wyglądało na rewie mody niż refleksję nad Bogiem.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji