Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Brak ofert w przetargu. Kamienica pozostanie nieruszona?

› Gospodarka› Samorząd ponad rok temu    8.05.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 4 / 100%
A A A
Gostyń. Przetarg na wykonanie robót wzmacniających fundamenty zabytkowej kamienicy został unieważnionyGostyń. Przetarg na wykonanie robót wzmacniających fundamenty zabytkowej kamienicy został unieważniony fot. Aleksandra Lutyńska

Nie zgłosiła się żadna firma do wykonania prac budowlanych, związanych z rozbudową i przebudową kamienicy przy ul. 1 Maja w Gostyniu. - Nie myśleliśmy, że nie wpłynie nam żadna oferta, tym bardziej, że mieliśmy jakieś zainteresowanie ze strony firm. Były pytania kierowane do urzędu, firmy dzwoniły - komentuje Mariusz Konieczny, naczelnik wydziału inwestycji w gostyńskim magistracie.

Burmistrz Gostynia, po konsultacjach z komisją, zajmującą się koordynowaniem prac, związanych z przebudową zabytkowej kamienicy stojącej na rogu ul. 1 Maja i Rynek, 4 kwietnia ogłosił przetarg na wykonanie robót budowlanych, związanych głównie ze wzmocnieniem fundamentów.

O wizji lokalnej gostyńskich radnych w kamienicy - TUTAJ

Gmina zleciła wykonanie tych prac specjalistyczną metodą Jet Grounting, która obecnie znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie lądowym i wodnym (inaczej iniekcja strumieniowa - jest procesem wzmacniania podłoża gruntowego, polegającym na mieszaniu gruntu z zaczynem, tłoczonym pod wysokim ciśnieniem). Wcześniej należałoby rozebrać nawierzchnię wokół budynku, przygotować pomieszczenia piwniczne i odtworzyć rozebrane schody w celu wykonania kolumn Jet Grounting, a następnie miałoby nastąpić wzmocnienie fundamentów. Na realizację I etapu prac w budżecie zarezerwowano 1 mln zł.

Oferty można było składac do 7 maja. Żadna firma nie była zainteresowana wykonaniem zadania, dlatego przetarg unieważniono.

- Liczba firm, która wykonuje tego typu prace typowo na fundamentach jest nieduża. W naszym regionie praktycznie ich nie ma. Będziemy się starać jeszcze raz ogłosić przetarg - informuje Mariusz Konieczny. - Czas realizacji pozostałych etapów inwestycji mamy zaplanowany na przyszły rok, dlatego też możemy wydłużyć czas wykonania prac remontowych po to tylko, żeby zachęcić więcej firm do złożenia oferty - dodaje.

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Hm
ponad rok temu ocena: 100%  1
Hm... Fajne obiekt fajnie można go wykorzystać szkoda że nie jestem milionerka ale może warto sprzedać to np. za1zl lecz nowy właściciel wtedy musiał by go wyremontować tak jak sprzedają w Wielkiej Brytanii czy Francji bo jak mam kupić to np. za400tys zł a wsadzić powiedzmy milion to się nie opłaca
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji