Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Brakuje wody! Apelują o niepodlewanie ogródków

› Gospodarka ponad rok temu    12.06.2019
Anna Twardowska
komentarzy 10 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Fotolia.com

Międzygminny Związek Wodociągów i Kanalizacji w Strzelcach Wielkich apeluje o racjonalne wykorzystywanie wody. Komunikaty pojawiają się na poszczególnych stronach gmin powiatu gostyńskiego, należących do ZWiK w Strzelcach Wielkich.

 

- Uprzejmie prosimy o korzystanie z wody wyłącznie do celów socjalno-bytowych i zaprzestanie zużywania wody w celach gospodarczych, tj. m.in. podlewania terenów zielonych, między innymi trawników, ogródków, upraw rolnych, mycia samochodów czy napełniania basenów przydomowych - mówi Leszek Mikołajski, przewodniczący zarządu Międzygminnego Związku Wodociagów i Kanalizacji w Strzelcach Wielkich.

Powyższa sytuacja spowodowana jest trwającymi upałami, co powoduje braki wody na poszczególnych Stacjach Uzdatniania Wody, a objawia się obniżonym ciśnieniem wody w sieciach wodociągowych i doprowadzi do przerw w dostawie wody.

- Ponadto niskie ciśnienie wody w sieci niesie za sobą zagrożenie braku wody w hydrantach przeciwpożarowych. Do apelu prosimy stosować się aż do odwołania, które ukaże się na stronie Międzygminnego Związku Wodociągów i Kanalizacji w Strzelcach Wielkich - dodaje.

Czytaj także: Powalczą dla wojownika Mikołaja. W sobotę charytatywny turniej zbijaka.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (10)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ PGS
ponad rok temu ocena: 100%  10
Najpierw proszę przestać podlewać codziennie trawę na trenach zielonych w miastach bo to kpina.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
ponad rok temu ocena: 100%  9
A czyja to wina ze melioracje cala wode wydrenowaly z polski winnych oczywiście brak ile stawow jeziorek zasypanych zarosnietych po co wode magazynowac jak mozna do rzek spuscic winnych brak
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ASiOR
ponad rok temu ocena: 100%  8
Najs ma rację ale niektóre cepy i tak tego nie zrozumieją. Jak nie ma problemu z wodą to tej leje do dużego basenu ile wejdzie i kiedy chce. Ale jeśli jest apel to potrafię się zachować odpowiednio i ograniczyć pobieranie wody. Przecież nie jest jeszcze taka droga aby lać ile się da. Ale niektórzy widać mają problem z myśleniem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Najs
ponad rok temu ocena: 100%  7
Zazdrości ? Nosząc zakupy w wielorazowej siatce też powiesz że mnie nie stać ? Może w worku o paszy powinienem. Przykro mi że dbanie o coś co się wkoncu skończy ktoś nazywa zazdrością... Nie wiem czy wiesz ale Polska jest na szarym końcu jeśli chodzi o gospodarkę wodną i na mieszkańca mamy tyle samo wody co np w Egipcie... Ale co ty możesz wiedzieć o sytuacji globalnej skoro swój podwórek jest najważniejszy a reszta niech się martwi...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do najs
ponad rok temu ocena: 0%  6
Typowy paj.... Co się kąpię w rowie i zazdrości bo basen to ma z wnny albo beczki na polu. Co za wie......
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Poniec
ponad rok temu ocena: 0%  5
Gmina Poniec tragedia z wodą. Nie dość, że ciśnienie tragedia to jeszcze brudna i śmierdząca. No ale tak to jest jak Wodociągi przygotowują się do wystawiania mandatów na płatnym parkingu w Poniecu na Rynku(haha)..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ d
ponad rok temu ocena: 31%  4
Sam jesteś Janusz z Grażyną. Każą sobie płacić bajońskie sumy za wodę/ ścieki to niech zapewnią odpowiednią jakość. Jeśli się z tego nie wywiązują niech zostaną odwołani. XXI wiek. Odrobina odpowiedzialności, a nie tylko wyciąganie pieniędzy po forsę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bzyk
ponad rok temu ocena: 100%  3
Wyciąganie pieniędzy po forsę... i wszystko jasne. Te bajońskie sumy to 2 tzw. mineralne w plastiku i z plastikiem czyli 3 litry za 1000 litrów wody wodociągowej
~ OBSERWATOR
ponad rok temu ocena: 83%  2
A kto tu mówi o jakości? Proszą jedynie o racjonalne używanie,a nie lanie jej na prawo i lewo. Polecisz do biedry po baniaki 5l i będziesz stał w kolejce to dopiero będziesz narzekał, i nie będziesz będzie po taniości.
~ Najs
ponad rok temu ocena: 67%  1
A co tam jakiś apel.... Weekend przyjdzie to Janusz z Grażyną muszą mieć świeżą wodę w basenie bo przecież nie po to kupili 10 metrowca żeby stał pusty....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji