Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Brudny, zasłonięty... znak sobie stoi, a kierowcy jadą „po swojemu”

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    10.07.2015
Agata Fajczyk
komentarzy 2 ocen 2 / 100%
A A A
Znak Znak "droga główna" w połowie czerwca był zarośnięty tylko częściowo (z lewej), na początku lipca był w ogóle niewidoczny. fot. A. Fajczyk

Gostyński radny Jędrzej Kędziora, w imieniu mieszkańców Bogusławek, zwrócił się z prośbą o odsłonięcie i wyczyszczenie znaku drogowego stojącego przy ul. Nad Kanią w Gostyniu. Wniosek został złożony podczas posiedzenia wspólnego komisji rady miejskiej w połowie czerwca. Na spotkaniu był obecny dyrektor ZGKiM w Gostyniu Marcin Krawiec.

- Znak - nie dosyć, że jest brudny, to jeszcze nie widać go w tych krzewach - informował radny Kędziora, zwracając się do szefa gostyńskiej „komunalki”. Zauważył, że przedłużeniem ul. Nad Kanią, sięgającym poza skrzyżowanie z drogą do Bogusławek, jest szosa, przy której pobudowano już nowe posesje.

- Mieszkańcy Bogusławek lub inne osoby, zjeżdżające z góry są w niebezpiecznej sytuacji, bo ci, którzy jadą ul. Nad Kanią prosto, do nowych domów, nie widzą znaku i sądzą, że znajdują się na "głównej". Nie zatrzymują się na skrzyżowaniu, nie ustępują pierwszeństwa - wyjaśniał radny. - Podobnie zachowują się odwiedzający ich goście, znajomi, którzy nie znają miasta - oni są tym bardziej przekonani, że droga prowadząca na wprost jest główną - przekonywał radny.

Rzeczywiście - w połowie czerwca część najważniejszego znaku przed skrzyżowaniem ul. Nad Kanią z drogą do Bogusławek zakrywały gałęzie drzew, a dolną tabliczkę łatwo było przegapić, gdyż była brudna i zniszczona (na zdjęciu z lewej). Jak sytuacja wygląda dziś, po 3 tygodniach od interwencji radnego Kędziory? Nic się nie zmieniło. Jest nawet gorzej - znak, informujący, która droga jest główna, jest jeszcze bardziej zarośnięty, a tabliczka pod nim - wciąż zanieczyszczona. (na zdjęciu z prawej)

Czytaj też, dlaczego borecka młodzież zainteresowała się przydrożnymi kapliczkami

i o zjeździe familijnym w Chumiętkach

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ podatnik
ponad rok temu 2
To takie problemy są załatwianie na Radzie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kania
ponad rok temu 1
A co ten robi w urzedzie kolega kulawego pchaja mordy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji