Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Brzezie, Sikorzyn, Czachorowo - doczekają się wiatraków?

› Aktualności ponad rok temu    11.02.2015
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Agata Fajczyk

Gostyński radny Marcin Maciejewski na sesji, która odbyła się 29 stycznia przyznał, że jest troszeczkę zazdrosny, kiedy patrzy na tereny, sąsiadujące z Gostyniem, na których stoją już wiatraki, a nawet farmy wiatrowe. - Samorządowcy z tamtych gmin chwalą się, że wysokie podatki z tego tytułu otrzymują lub będą otrzymywać (...) - powiedział rajca Maciejewski. - Czy w gostyńskiej gminie podejmowano już jakieś kroki, odnośnie przyciągnięcia tego typu inwestorów, aby postawili wiatraki na naszym terenie? - dopytywał włodarza Gostynia.

Burmistrz Jerzy Kulak przyznał, że 28 stycznia spotkał się z reprezentantami firmy, która byłaby zainteresowana inwestycją, związaną z postawieniem farmy wiatrowej na terenie ziemi gostyńskiej. To reprezentanci grupy Eko Energia z Małopolski sami zgłosili się do włodarza. Ze strony internetowej pozyskali informację, że w takim dokumencie, jak „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Gostyń” wskazano możliwe lokalizacje wiatraków. - Firmie zależy, aby nie przedłużać etapu planistycznego. Jest zainteresowana postawieniem około 8 turbin (...) - informował burmistrz Kulak. Henryk Sadzki, naczelnik wydziału rozwoju i inwestycji w gostyńskim magistracie doprecyzował, że wiatraków może być więcej, w 4 miejscach, na które pozwala „Studium (...) zagospodarowania przestrzennego”. Chodzi o okolice Brzezia, Sikorzyna i Czachorowa. Radny Maciejewski dopytywał, czy wiatraki miałyby stanąć na terenach położonych przy strefie przemysłowej? - Tak, ale to nie będzie miało wpływu na jej rozwój - tłumaczył Jerzy Kulak. Więcej w bieżącym numerze "Życia Gostynia"

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!