Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Budowa kanalizacji sanitarnej zakończona - wystarczy się podłączyć

› Aktualności ponad rok temu    12.02.2015
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Burmistrz Gostynia i przedstawiciele ZWiK podczas spotkania w CzajkowieBurmistrz Gostynia i przedstawiciele ZWiK podczas spotkania w Czajkowie fot. Agata Fajczyk

Zakończono budowę kanalizacji sanitarnej w Czajkowie. Na inwestycję gmina Gostyń pozyskała ponad milion złotych dofinansowania z funduszy europejskich.

Zadanie, na zlecenie Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. wykonała firma z Krobi. Prace rozpoczęły się jesienią 2014 roku i zakończyły w styczniu 2015 roku. W Czajkowie wybudowana została sieć kanalizacyjna o długości ponad 1200 mb i przepompownia ścieków. Pomiędzy Czajkowem a Brzeziem położono także sieć wodociągową o długości ponad 1700 mb. To przedsięwzięcie pozwoli na ewentualne, awaryjne zasilanie wsi Brzezie z ujęcia wody w Czajkowie. Dzięki temu zadaniu istnieje również możliwość awaryjnego zasilania Gostynia. W najbliższych dniach ZWiK w Gostyniu zorganizuje spotkanie z mieszkańcami Czajkowa, by wyjaśnić zasady przyłączania się do nowo wybudowanej kanalizacji sanitarnej - przyłącza nie będą długie (od 2 do 3 m), zatem koszty podłączenia także nie będą wysokie.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!