Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Budują drogę, niedługo zaczną prace przy kolejnym rondzie

› Społeczeństwo ponad rok temu    17.09.2016
Agata Fajczyk
komentarzy 6 ocen 4 / 100%
A A A
Gostyń. Plac budowy ul. Zachodniej, czyli nowej drogi w Gostyniu, prowadzącej z ul. Polnej do LeszczyńskiejGostyń. Plac budowy ul. Zachodniej, czyli nowej drogi w Gostyniu, prowadzącej z ul. Polnej do Leszczyńskiej fot. A. Fajczyk

Praca wre na placu budowy nowej drogi w Gostyniu, nazwanej decyzją radnych ul. Zachodnią. Chodzi o łącznik ulicy Polnej z Leszczyńską. Co zrobiono do tej pory? Wykonano częściowo kanalizację deszczową, ułożono częściowo krawężnik. Przebudowana została też kanalizacja telekomunikacyjna i sieć oświetlenia ulicznego. - Do wykonania pozostała jeszcze dalsza część kanalizacji deszczowej, kontynuowane będą również roboty, związane z ułożeniem krawężnika i położeniem nawierzchni jezdni. Powstaną też chodniki, zbudowane będzie oświetlenia uliczne. Ważne jest też oznakowanie – wyjaśnia Henryk Sadzki, naczelnik wydziału rozwoju i inwestycji w gostyńskim urzędzie miejskim.

R E K L A M ABolsius

Naczelnik informuje, że prace przebiegają zgodnie z planem, a wykonawca – przedsiębiorstwo Drogowe „Drogbud” - nie zgłasza problemów i planuje zakończyć budowę w terminie. Zadanie, zgodnie z wynikami przetargu, będzie kosztowało 3 770 839 zł. Gmina Gostyń na budowę drogi otrzymała 50% dofinansowanie.

Nowa droga zostanie włączona w drogę krajową nr 12 przez rondo. Budowa ronda - jak ogłosił burmistrz Jerzy Kulak na ostatniej sesji rady miejskiej - rozpocznie się najprawdopodobniej jeszcze w tym roku. - W najbliższych dniach ogłosimy przetarg na budowę skrzyżowania w formie ronda. Inwestycja zakończy się w roku 2017 - powiedział gostyński włodarz.

Dlaczego najtrudniej jest zacząć biegać?

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ modry
ponad rok temu ocena: 50%  6
Do 1.Znalazl sie skspert drogownictwa..Nad projektem pracowali luzie obeznani z ruchem drogowym.Jezeli cos jest tu niepotrzebne,to twoj wpis
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Powiat - dużo kasy mały efekt
ponad rok temu ocena: 40%  5
Tak Robciu wiemy. Pamiętamy też że niepotrzebna była ul. Europejska, Kasyna i Leśna. Raczej niepotrzebne jest całe Starostwo. Pieniądze które powiat przejada powinny trafić na budowę dróg i wszyscy byliby zadowoleni. No moze oprocz ciebie i kilku kolegów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ drogowy
ponad rok temu ocena: 100%  4
Nie odwracaj kota ogonem. Inwestycje powiatu widać gołym okiem. Jest ich w tym roku coraz więcej, pojedź sobie drogą na Daleszyn i Stankowo to się przekonasz. Żaden Starosta nie zrobił tyle na drogach co obecny.
~ :-)
ponad rok temu ocena: 67%  3
Szkoda że firma Drogbud nie dotrzymuje innej obietnicy :-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dużo kasy mały efekt
ponad rok temu ocena: 67%  2
Ta droga nie jest wcale tak bardzo potrzebna.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jaro
ponad rok temu ocena: 50%  1
dokladnie, co innego gdyby nie bylo ul zacisze i trzebaby bylo wjezdzac do miasta no ale ktos zarobi na tym - zazwyczaj o to chodzi wroclawską juz nie ma jak jechac a na poznanskiej postawili 30km/h i znak "wyboje" przeciez to kpina... tak tak to jest droga wojewodzka bla bla bla...