Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Burmistrz ma tajną listę. Przy sporządzaniu kierował się... smrodem

› Społeczeństwo ponad rok temu    9.10.2016
Agata Fajczyk
komentarzy 12 ocen 0 / 0%
A A A
Borek Wlkp. Pół żartem, pół serio - burmistrz Marek Rożek (z prawej) zaskoczył wszytskich informacją, że Borek Wlkp. Pół żartem, pół serio - burmistrz Marek Rożek (z prawej) zaskoczył wszytskich informacją, że "ma listę" z nazwiskami mieszkańców gminy, którzy nie segregują śmieci. Poprosił radnych o pomoc w uzupełnieniu listy fot. A. Fajczyk

Jak nauczyć mieszkańców segregacji odpadów komunalnych? Co zrobić, aby śmieci nie były wyrzucane do rowów? Nad tym zastanawiali się boreccy radni podczas ostatniej sesji, 6 października. Niektórzy samorządowcy nie wierzą, że wszyscy przedstawiciele gminnej społeczności segregują śmieci tak, jak wcześniej zadeklarowali. Wiedzą, że są tacy mieszkańcy, którzy po prostu śmieci palą w domowych kotłowniach.

Burmistrz Marek Rożek sporządził nawet tajną listę właścicieli posesji, kierując się... smrodem dymu z kominów.

- W urzędzie organizujemy akcję, mamy przygotowaną ulotkę, jak segregować odpady. Ale oprócz tego, spacerując wieczorami po mieście, sporządziłem listę z numerami domów, gdzie nie odbywa się segregacja. W najbliższym czasie właściciele tych posesji będą mieli ostrzegawczą kartkę za drzwiami włożoną. Mam nadzieję, że zlokalizowałem wszystkich. To są 2 lub 3 domostwa na jednej ulicy. Ale smród z kominów jest odpowiedni - poinformował borecki włodarz. Zwrócił się też do radnych o pomoc w uzupełnieniu otwartej listy. - Być może ktoś ma inne propozycje - mówił Marek Rożek.

Przewodniczący rady Andrzej Kubiak zauważył, że w Zalesiu też nie wszyscy mieszkańcy segregują śmieci tylko wrzucają do pieca. - Do Zalesia jeszcze nie dotarłem - odpowiedział ostrzegawczo burmistrz Borku.

Co jeszcze wymyślili boreccy radni, aby nauczyć mieszkańców segregacji odpadów? Czy w Borku będą podwyżki stawek za śmieci?
Czytaj w najbliższym numerze „Życia Gostynia”

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (12)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ciekawy
ponad rok temu 12
Ciekawe, co komunalka robi ze śmieciami ? Worki z odpadami na Rynku to prawdziwa" ozdoba" miasteczka, czy nie ma innego miejsca na gromadzenie nieczystości ? Panie burmistrzu i inni urzędnicy odpowiedzialni za porządek w gminie- nie przeszkadza wam sterta śmieci pod urzędem?. kto za nie płaci ? Pan burmistrz ze swojej prywatnej kieszeni? chyba najlepiej znowu obciążyć mieszkańców, niech płacą i płaczą - kogo ich los obchodzi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 12245678
ponad rok temu 11
Ludzie macie telefony to rubcie zdjęcia sobie z kublami na śmieci bo inaczej niedadza nam spokoju za drogi niech sie wezmą tam gdzie woda stoi przy posesjach
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MA...
ponad rok temu 10
Ludzie gdzie macie oczy nam chcą dopidrdal ** kary a taka odlewnia która pyły i syfy rozpyla to wam nie przeszkadza
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jeżowiec
ponad rok temu 9
Problem nie jest w segregacji!! Problem polega na tym ze lepiej spalić te śmieci bo to "opał" "za darmo" . Każdy inny trzeba kupić. ..... przecież tyle tego mam. Po co wyrzucać jak mogę spalić i mam ciepło?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ AD
ponad rok temu ocena: 67%  8
I bardzo dobrze panie burmistrzu, inni włodarze powinni brać przykład. Przestańmy się wszyscy nawzajem podtruwać !!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xx
ponad rok temu ocena: 100%  7
Jeśli otrzymam taką kartkę to chętnie udam się z nią do gminy i skieruję się o ustaleni co znajduje się w mym piecu i w palenisku staram palić ekologicznie brykiet drzewny ,drewno,zrębka itp.a dym jaki się wydostaje gdy rozpala się jest dość duży.Może na kolejnej sesji powołać komisję śledczą jak ludzie wystawiają śmieci to niech chodzą i sprawdzają co jest i czy są tam śmieci segregowane czy nie. Bo tak jak w rządzie naszym pięknym .............................proszę dopowiedzieć sobie samemu a nie jestem z żadnej partii politycznej a to co się robi to o zgrozo.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 444
ponad rok temu 6
Ludzie pala plastiki w piecach takze w Jezewie. Czasami jest taki smrod,ze okna trzeba zamykac. Przeciez co za problem zeby segregowac smieci. Chyba nyguuustwo!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Łukasz M.
ponad rok temu ocena: 100%  5
Panie Rożek kończ wasc wstydu oszczędź!!!! A do Boleslawowa kiedy dotrzesz z kontrolą nosowa!? Po pierwszego podaj Rożek na jakiejś podstawie czytaj Art. Prawny to co wydedukujesz za pomocą kochola będzie miało moc Prawna!!!? Po drugie na jakiej podstawie chcesz ludziom ulotki ostrzegawcze P odrzucac?! Litości :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ brawo ty
ponad rok temu ocena: 100%  4
a pan kubiak taki spostrzegawczy od kiedy? jak jego wiecej w zalesiu nie ma jak jest a jak taki z niego ekolog to niech go sie pani redaktor spyta gdzie jest szambo do tej naszej pieknej swietlicy ? ano gdzie w rzece dabrowce pozdrawiam i milego dnia
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Z.S
ponad rok temu 3
Hehehe wreszcie ktoś to ruszył.
~ biala
ponad rok temu ocena: 100%  2
Jacy Włodarze, litości.........
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Borkowianka
ponad rok temu ocena: 100%  1
Uważam artykuł za zupełnie bez sensu. Ani nic nie opisuje , ani informuje.Co wiec autor chciał nam przekazać? Coraz częściej widzę, że chyba gazecie brakuje tematów do artykułu.Poziom żadny a zamieszczony "MEM" jest nawet obraźliwy. Wydawało mi się , że w gazecie pracują rzetelni dziennikarze.Co do jedynej konkretnej zamieszczonej informacji, nie widzę nic złego w tym aby bez pośrednio rozmawiać i upominać mieszkańców.Tyle się mówi o ochronie środowiska palenie śmieci (przede wszystkim śmierdzących plastików)jest karalne! Kto jak nie włodarze gminy o swoje podwórko powinni dbać?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji