Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Burmistrz monitoruje i jest bezpiecznie, a sołtysowi auta kradną

› Aktualności ponad rok temu    24.11.2015
Agata Fajczyk
komentarzy 16 ocen 17 / 53%
A A A
Burmistrz Borku Marek Rożek na rynku Burmistrz Borku Marek Rożek na rynku  fot. A. Fajczyk

Borecki radny Romuald Gawroński, będący jednocześnie sołtysem Karolewa, jest zadowolony z monitoringu, założonego kilka miesięcy temu na stadionie miejskim w Borku. Zauważył, że od kiedy zostały tam uruchomione kamery, zarówno na samym boisku, jak i w okolicy jest ciszej, bezpieczniej i spokojniej.

Nie spotyka się tam już rozrabiających grup młodych mieszkańców. Swoimi spostrzeżeniami podzielił się z samorządowcami na wspólnym posiedzeniu komisji rady miejskiej. – Skoro monitoring tak zaowocował proponuję, aby kamery założyć w innych newralgicznych punktach miasta, na mniej bezpiecznych ulicach – zwrócił się radny Gawroński do burmistrza gminy Borek.

Marek Rożek odpowiedział, że chyba nie jest to konieczne, ponieważ osobiście „sprawdza” różne zakątki Borku. - Codziennie wieczorem monitoruję miasto, spacerując ulicami, zawsze od godziny 19. do 20. Naprawdę, mogę powiedzieć, że miasto jak na razie mamy bardzo bezpieczne – przekonywał borecki włodarz. - Nikt mnie jeszcze nie pobił, nikt mnie nie zaczepia, a osoby, które spotykam odnoszą się do mnie bardzo uprzejmie, grzecznie. Spotykam grupy młodzieży, po ulicach chodzą osoby starsze, spacerują z kijkami inni mieszkańcy. Pod tym względem nie możemy narzekać – dodał Marek Rożek.

Jednocześnie przyznał, że o założeniu monitoringu w mieście można w przyszłości pomyśleć. - Jedna czy dwie dodatkowe kamery w mniej bezpiecznych punktach miasta nie zaszkodzą. Ale na razie nie mamy w budżecie środków na taką inwestycję – wyjaśnił burmistrz Borku.

Sołtys Karolewa przyznał, że codziennie jeździ po wiosce (rowerem lub innym środkiem lokomocji). - A i tak nam samochody z Karolewa kradną – powiedział Romuald Gawroński.

+ 9 głosów: 17 (53%) 8 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (21)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ mieszkanka
ponad rok temu ocena: 77%  21
Jak wnuczki pójda pana sołtysa z KAROLEWA do szkoły to lampy założą .Obecnie zawożone są samochodem wiec po co lampa Smiech Smiech Smiech.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tomek
ponad rok temu ocena: 56%  20
Mieszkanko, słabo monitorujesz osiedle karolewskie, skoro takie pierd.ły piszesz. Sprawdź czy światło w lodówce zgasiłaś, a nie włazisz komuś do domu. Wnuczki pana sołtysa sobie radzą i jeżdżą metrem, ale światło by się przydało bo nie widać jak metro jedzie. Pilnuj swoje gniazdo i gdyby czasami ktoś pewnego dnia założyłby tam lampkę, to czasami sobie tej zasługi nie przypisuj, ani swoim znajomym. Dobrej nocy wszystkim :)
~ KUKU
ponad rok temu ocena: 89%  19
do georg - NIE CZEKA SIE NA TRAGEDIE JAK TO GŁUPIO NAPISAŁES PODAJ 3 ZDARZENIA !!!! ZAPOBIEGA SIE TRAGEDI I ROBI SIE WSZYSTKO DLA BEZPIECZENSTWA .WIDOCZNIE JESTES Z TYCH CO LAMENTUJA PO TRAGEDI A NAZYWAJAC MIESZKANCOW KAROLEWA,, POPEGEROWSKIMI FARFOŁAMI "ŚWIADCZY O TOBIE ZE MASZ NISKI POZIOM INTELIGENCJI I KULTURY .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 100%  18
W gazecie przeczytałem ,ze burmistrz przeszedł sie przez Karolew i sam zauważył ,ze faktycznie jest ciemno na przejsciu dla pieszych naprzeciw domu panstwa Szafraniak ciekawe czy cos z tym zrobi ,czy zrobi doiero wtedy jak dojdzie do tragedi.A wogole jesli czytal dokladnie te komentarze to ja tu nie widze zeby ktos pisal o innym miejscu nieoswietlonym jak tylko wlasnie o tym przejsciu.Wiec niech nie mowi ,,ze w innych miejscach jest jest ciemno to nieprawda""!!!! Czytanie ze zrozumieniem panie Burmistrzu!!! było wyrażnie napisane wszedzie oswietlenie jest tylko nie w tym miejscu !!!!Tam chodzą dzieci do szkoły !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ K.K
ponad rok temu ocena: 50%  17
Georg ty cymbale to ma czekać aż coś się stanie ma rację a ty jesteś tępym bucem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Georg
ponad rok temu ocena: 14%  16
Buc to Ty jesteś. Zero merytoryki. Wy w Karlewie popegrowskie farfoły tylko biadolić potraficie...
~ Georg
ponad rok temu ocena: 50%  15
Do Karolew odpowiedź Georga. Chłopie nie ośmieszaj się! Macie w Karolewie Radnego Powiatowego Pana Marszałka, Macie słtysa i Radnego Gminnego Pana Gawrońskiego i Ty piszesz, że sprawa bezpieczeństwa drogowego w Karolewie poszła w zapomnienie. To od czego są m.in. ci Panowie, od czego jest rada sołecka???? Tacy nieudolni jesteście!!!!!!?? Po drugie wymień mi chociarz 3 zdarzenia drogowe w Karolewie w perspektywie ostatniego roku, w którym ucierpiała jakaś osoba czytaj pieszy, rowerzysta etc. Więc nie chrzań, że macie tak źle bo to Ty się merytorycznie do dyskusji nieprzygotowałeś!! Jest jeszce taki organ jak Powiatowa Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego więc jak się czujesz tak niebzepiecznie na drogach w Karolewie to im się wypłacz BIEDAKU :)))))) Jaki ty pokrzywdzony w tym Karolewie jesteś masakra. Do Prezydenta Dudy napiszcie :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ fota
ponad rok temu ocena: 100%  14
niech do Trzecianowa zajrzy burmistrz i wtedy powie czy jest bezpiecznie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mir
ponad rok temu ocena: 83%  13
Ten pan nie zrobi nic. Zobaczycie........
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jurek
ponad rok temu ocena: 100%  12
dobrze zorientowany- a zapomnieli wszyscy ,o ustaleniach , że to droga tymczasowa a obwodnica jest za poprzednika wyznaczona i pierwszy etap juz dawno zrobiony
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kompany
ponad rok temu ocena: 88%  11
Zamiast monitoringu policja, która niby jest w tym borku powinna robić częstsze patrole. Ale oczywiście lepiej łapać rowerzystę po jednym piwku bo stwarza zagrożenie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Karolew
ponad rok temu ocena: 80%  10
Do Georg - proszę zapoznać się przez jakie miejscowości przechodzi DW 438 a następnie podejmij merytoryczną dyskusję. To .że mieszkańcy Karolewa zostali " wtopieni" i prawie że przymuszeni do tego , by przez tę miejscowość puścić ruch ciężarowy, który poruszał się i powinien - w myśl prawa- nadal poruszać się DW 438 ( tj od Rynku poprzez Zdzieską i Koźmińską). Nazwijmy to,że były to nijako zagrywki przedwyborcze- jedni przypodobali się mieszkańcom Borku ( ulice jw) inni mieszkańcom Karolewa - trzeba przyznać ,że wioska wizualnie, dzięki tej inwestycji zyskała. Natomiast sprawa bezpieczeństwa drogowego poszła w zapomnienie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kf
ponad rok temu ocena: 93%  9
Mam nadzieje ze Pan Soltys to przeczytal. Jezdzi tam codziennie, jak nie rowerem to samochodem. Moze cos z tym zrobi. Ta krzyzowka to jest katastrofa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ A
ponad rok temu ocena: 100%  8
czy tak trudno zrobic oswietlenie przy przejsciu dla pieszych wszedzie jest tylko nie w tym miejscu gdzie najwiecej dzieci przechodzi .chociaz lampe solarną postawic!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ komentator
ponad rok temu ocena: 100%  7
każdy pisze o samochodach a co z tymi dziecmi co przechodzą na pasach jak jest ciemno tam nic nie widac .!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mati
ponad rok temu ocena: 100%  6
Proponuje drodzy Panowie zwrocic uwage na widocznosc w lustrach na krzyzowce w karolewie - rano lustra sa zamarzniete lub zaparowane, nie widac nic ( dodatkowo jedno przestawil wiatr) Moim zdaniem lepiej zainwestowac w pozadny monitoring niz w namiot za 2 banki. A pan burmistrz niech sie przejdzie o 23 w piatek lub w sobote to zobaczy co sie czasami dzieje. A jak sie tak go wszyscy boja, to niech chodzi cala dobe, to wtedy gmina zaoszczedzi na monitoringu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Agus
ponad rok temu ocena: 27%  5
A ja i tak lubie naszego burmistrza... :-) Choc go nawet osobiscie nie znam. Juz z gemby wyglada na sympatycznego :-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Karolew
ponad rok temu ocena: 80%  4
Obwodnicę Borku mamy tylko jedną, która znajduje się w ciągu drogi krajowej nr 12. I to jest tylko jedna jedyna obwodnica. Natomiast droga , która przebiega od stacji Orlen przez wieś Karolew i dalej łączy się z drogą wojewódzką w kierunku Koźmina - to nie jest żadna obwodnica, tylko normalna droga gminna. I my jako mieszkańcy zwłaszcza Karolewa mamy prawo domagać się zniesienia ruchu samochodów ciężarowych na tejże drodze. Wystarczy dobrze się przypatrzeć, czty na tejże drodze występują jakiekolwiek oznaczenia wskazujące na gatunek tej drogi ( wojewódzka, krajowa ) - nie ma żadnych oznaczeń, a to oznacza , że droga może byc tylko gminna. Podobnie w zimie , kto odśnieża ten odcinek drogi - oczywiście , że gmina. Czyli w myśl prawa możemy ubiegać się o zniesienie tzw tranzytu . Panowie radni mogą wykazać sie w tej dziedzinie, podobnie jak i pan sołtys. Ale czy to nie minęłoby sie z logiką - najpierw walka o przeprowadzenie ruchu ciężarowego przez wieś Karolew a teraz być przeciw?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Georg
ponad rok temu ocena: 69%  3
Aleś ty mądry Karolew jest. To wytłumacz mi madralo gdzie puścisz tranzyt od kierunku Koxmina?! no gdzie ? Może przez Cielmice - Siedmioorogów i dlaej na Pogorze a z Pogorzeli na Piaski co? A o pojazdach Pana Hrabiego Ordanika nic nie napisałeś a mysle, ze czasami pojazdy rolnicze z tego gospodarstwa są wiekszą zmorą niż ten twój tranzyt. Ale słowa użyłeś "tranzyt:" tak przez Karolew biegnie główny tranzyt Paryż - Moskwa. Ja bym na waszym miejscu opłaty pobierał. Wy w Karolewie tacy umeczeni jesteście w tych blokach.
~ zoro
ponad rok temu ocena: 100%  2
sołtys jezdzi i nie widzi ze nie ma bezpiecznego przejscia dla pieszych?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 95%  1
Prosze pomyslec o przejsciu dla pieszych w Karolewie tam jest ciemno samochody pedza obwodnicą Borku o tym nikt nie pomysli samochód mozna kupic a zycie jest jedno nie da sie go kupic tam chodza dzieci do szkoly i ze szkoly!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji