Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Burmistrz przerzuca odpowiedzialność na radnych?

› Aktualności ponad rok temu    17.02.2015
Agata Fajczyk
komentarzy 9 ocen 17 / 100%
A A A
Radny Tomasz Pawlak wnioskuje o wycofanie projektu uchwały z sesjiRadny Tomasz Pawlak wnioskuje o wycofanie projektu uchwały z sesji fot. Agata Fajczyk

Gmina Borek Wlkp. zrezygnowała z uruchomienia Centrum Integracji Społecznej w świetlicy w Zimnowodzie. Tak przynajmniej można było sądzić po tym, jak na II sesji Rady Miejskiej w Borku Wlkp. (16 grudnia) rajcy zgodzili się oddać do urzędu marszałkowskiego dotację, przyznaną na założenie tej instytucji. Projekt uchwały, dotyczący likwidacji CIS w Zimnowodzie, przygotowany na ostatnie posiedzenie rady miejskiej, wydawał się więc tylko formalnością. Gdyby radni 12 lutego podjęli uchwałę w tej sprawie, od 20 lutego 2015 roku przestałby prawnie istnieć ten samorządowy zakład budżetowy (...).  Tymczasem przewodniczący komisji budżetowej Tomasz Pawlak zgłosił wniosek, aby z porządku obrad wycofać projekt uchwały, dotyczący tego tematu. Twierdził, że w grudniu Marek Rożek postawił ich „pod ścianą”. - Przypomnę, że na uruchomienie CIS-u gmina nie musiała wykładać własnych środków finansowych. Na grudniowej sesji burmistrz postawił nas w trudnej sytuacji, informując, że nie wykona tego zadania i dotację należy zwrócić, bo gmina będzie płacić odsetki. Radni wówczas - nie znając tematu w szczegółach - zagłosowali dla dobra gminy, aby nie płacić odsetek - czytał we wniosku Tomasz Pawlak. - Obecnie większość z nas ma inne zdanie na ten temat - dodał. Jak zareagował borecki włodarz Marek Rożek? Czytaj w bieżącym numerze "Życia Gostynia"

Czytaj też o kolejnych zmianach w boreckiej gminie, wykonywanych w ramach oszczędności budżetowych.

+ 17 głosów: 17 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (9)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Muchomorek
ponad rok temu ocena: 60%  9
Brawo Pani Ewo. Nareszcie rozsądny głos osoby, która rozumie ten problem. Brawo!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ewa
ponad rok temu ocena: 64%  8
Ludzie! Cieszcie sie, ze nie powstał CIS, co z tego,ze byly by nowe miejsca pracy,skoro trzeba by bylo zamknac Zaz albo Zuk,bo w koncu ktos nie mial by co robic. Jedni drugim wygryzaliby robote!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Muchomorerk
ponad rok temu ocena: 73%  7
Jak widać Pani Asi jest ze słusznej strony. Oczy Kochana Pani to ja miałem i mam otwarte cały cały czas dlatego nic nie musi mi się otwierać. Może i Burmistrz będzie bezradny ale nie wiem skąd ta bezradność będzie wynikać. Czy z braku kompetencji czy z tego, że w Radzie większość mają ludzie, którzy dla udowodnienia tego co Pani napisała poświęcą również Panią. Pani wie, że Burmistrz będzie bezradny, a Rada nazwijmy to radna. Ja nie wiem ale Pani wie bo Pani wszystko wie a raczej Pani chce żeby tak było. Ja nie chcę ani złej Rady, ani złego Burmistrza ale Pani tego widocznie chce. Tak wnioskuję. Obym się mylił i źle Panią tylko ocenił. Nie będę Pani tłumaczył bo wnioskuję, że jest Pani inteligentna kobietą, że prawo miejscowe stanowi Rada, a nie Burmistrz. Burmistrz wykonuje to co Rada uchwali. Jeśli Burmistrz będzie nazwijmy to "dno" to Rada będzie poniżej "dna".
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Muchomorek
ponad rok temu ocena: 64%  6
No cóż Pani Asiu. Takie jest Pani zdanie i je szanuję. Tak, zgadza się. Porównałem SKW do PiS pod względem postępowania i się z tego nie wycofuję. Pani uważa , że SKW to PO. To też nie dobrze biorąc pod uwagę opinię wielu Polaków. Ja tylko porównałem co do pewnych metod SKW do PiS i powtarzam nie stwierdziłem, że SKW to PiS. Pani za wszelką cenę star się upolitycznić ten szczebel sprawowania władzy. Sama pani napisała, że nawiązałem do partii politycznej ale słusznie pani stwierdziła, że nawiązałem a nie uważam go za PiS. pani natomiast stwierdziła, że SKW to PO. Czyli SKW czy PO? Czyli Po ukrywa się pod szyldem SKW, żeby wygrywa wybory bo wie, że pod własnym by nie przeszła? Jak to jest, że ktoś bawi się w Kameleona, żeby pozyskać ludzi? Co do CIS to albo Pani pisze to co wie albo wie tyle ile pisze. Gwarantuję Pani, że Pani wie bardzo mało albo wie z tego samego źródła co Pan Radny wnoszący o wycofanie uchwały z sesji. Co do Burmistrza to by mnie obraził gdyby CIS utworzył.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ asia
ponad rok temu ocena: 50%  5
4 lata pokażą bezradność Burmistrza . Wszystkim się oczy otworzą , ale to kwestia czasu..
~ Muchomorek
ponad rok temu ocena: 70%  4
Pai Asiu, widzę za to, że Pani się zna i potrafi czytać ze zrozumieniem. Nikt nie napisał, że SKW to PiS tylko taki lokalny PiS. To jest tylko porównanie więc należy umieć czytać ze zrozumieniem i wiedzieć co to porównanie. Stwierdzeniem, że nie mam prawa komentować nie zaliczę Pani ani do zwolennika PiS, ani PO lecz dawnej PZPR bo to ona zamykała usta swoim przeciwnikom. Będę komentował co zechcę i jak zechcę i proszę wybaczyć ale Pani opinia interesuje mnie tyle co zeszłoroczny śnieg. Choć informuję Panią, że mnie akurat Pani uczyć nie musi czym jest SKW. Pozdrawiam i oczekuję na Pani komentarz bo w odróżnieniu od Pani uważam, że ma Pani do tego całkowite prawo. Ja Pani ust nie knebluję i nie mówię Pani, że nie ma Pani prawa do swojego zdania i komentarza. Tym się różnimy ,a jak będzie w Gminie to zobaczymy. Nie jedna sesja przed nami i nie jedna uchwała.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aśka
ponad rok temu ocena: 38%  3
Faktycznie nie jedna sesja pokaże :) umiem czytać ze zrozumieniem. Nazywając lokalny PIS jest to nawiązanie to partii politycznej i jej przynależność. Więc trochę orientacji w tym temacie trzeba mieć :) Akurat CIS miał powstać na korzyść Gminy by się rozwija. Przynosiła by dochody no ale cóż nowy burmistrz widocznie o tym nie myśli i tylko obraził ludzi którzy tam mieli pracować.
~ Muchomorek
ponad rok temu ocena: 57%  2
Pan Pawlak? SKW? Szkoda komentować. To taki lokalny PiS. Jeśli ktoś chce wiedzieć co może czekać Polskę po dojściu do władzy PiS-u to niech bacznie obserwuje poczynania boreckiej Rady Miejskiej. Mieszkańcom Gminy Borek szczere kondolencje!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ AŚKA
ponad rok temu ocena: 23%  1
SKW TO PO :p JAK SIĘ NIE ZNASZ TO NIE KOMENTUJ...