Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Była przekonana, że pomaga córce...

› Z policji miesiąc temu    19.08.2020
Anna Twardowska
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
Powiat-Gostyń. Oszuści chcą pieniędzy - nie dajcie się nabraćPowiat-Gostyń. Oszuści chcą pieniędzy - nie dajcie się nabrać fot. Adobe Stock

- W ostatnim czasie mnóstwo takich oszustw i prób oszustwa było w Poznaniu. Widzimy, że idzie to dalej, dzień po dniu mamy informacje z innych powiatów. Obawiamy się, że nasi mieszkańcy również mogą stać się ofiarami, dlatego kierujemy do nich apel – mówi asp. sztab. Monika Curyk, zastępca rzecznika prasowego KPP w Gostyniu. Otrzymałeś dziwny telefon z prośbą o pieniądze? Nie działaj pod wpływem emocji. 

 

Wielkopolscy policjanci w przeciągu ostatnich dni otrzymali kilka zgłoszeń o oszustach i usiłowaniach wyłudzenia pieniędzy od osób starszych. Do jednego z takich zdarzeń doszło 13 sierpnia w jednym z wielkopolskich powiatów.

- Policjanci otrzymali kilka zgłoszeń o próbach oszustwa „pod legendą”. Przestępcy próbowali wyłudzić pieniądze od osób starszych, natomiast te osoby zareagowały i w porę powiadomiły policjantów, nie dały się oszukać. Niestety tego samego dnia w godzinach popołudniowych 50-letnia kobieta padła ofiarą oszustwa. W wyniku tego procederu przestępczego straciła 41 tysięcy złotych – mówi policjantka.

Jak to się stało? 

Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że na jej telefon zadzwonił fałszywy policjant, przedstawiając informacje o rzekomym wypadku drogowym, jaki miała spowodować córka tej kobiety. Następnie poinformował o konieczności przekazania pieniędzy, aby ta „córka” mogła uniknąć aresztu.

- Sposób prowadzenia rozmowy był na tyle przekonujący, że 50-latka uwierzyła w tę opowieść. Chwilę po zakończonej rozmowie telefonicznej poszła we wskazane przez mężczyznę miejsce i tam przekazała mu 41 tysięcy złotych. Była przekonana, że pomaga córce... - mówi asp. sztab. Monika Curyk.

Dopiero po kilku godzinach i po rozmowie ze swoją córką przekonała się, że padła ofiarą przestępstwa.

Śmiertelny wypadek

Do podobnego zdarzenia doszło wczoraj w powiecie pilskim. Tam również fałszywi policjanci, pod legendą spowodowania śmiertelnego wypadku drogowego przez synową, wyłudzili od pokrzywdzonej 200 tysięcy złotych.

Gostyńska policja przestrzega przed łatwowiernością. Każdą taką informację należy zweryfikować, szczególnie wtedy, gdy rozmówca prosi nas o pieniądze.

- Przypominam, że przede wszystkim trzeba potwierdzić taką informację u członków rodziny, nie działać w pośpiechu, nie ulegać presji czasu, którą wytwarzają oszuści, żeby osiągnąć swój cel. Nigdy nie przekazywać pieniędzy osobom obcym, a w każdym przypadku takiego podejrzanego telefonu niezwłocznie powiadomić policję. Przypominam, że policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem – zaznacza Monika Curyk.

Czytaj także: Puste butelki i pistolet w pobliżu kościoła.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ppp
miesiąc temu 4
Chciała zapłacić za uniknięcie kary córki ??? To oszustwo. Dobrze się stało
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kris
miesiąc temu 3
Ja tam takich nie żałuję. Na logikę to wszystko sie nie klei. W dodatku 50 lat i tak dać sie nabrać... Haha
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ znafca
miesiąc temu ocena: 100%  2
wystarczyło zadzwonić do córki i o sprawie !!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
miesiąc temu ocena: 100%  1
tyle się o tym mówi i nadal dają się oszukać :(
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji