Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Cała rodzina patrzy na dziadka z szacunkiem

› Społeczeństwo ponad rok temu    25.01.2018
Anna Twardowska
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Pogorzela. Stanisław Kaniewski ma ponad 102 lataPogorzela. Stanisław Kaniewski ma ponad 102 lata fot. A. Twardowska

Przeżyć sto lat - to w dzisiejszych czasach fenomen. Nie ma jednego sekretu na długowieczność, nie ma też żadnej reguły. Tylko nielicznym udaje się cieszyć zdrowiem i poczuciem humoru po przeżyciu ponad jednego wieku.

 

Okazuje się, że w powiecie gostyńskim na dzień 31 grudnia 2017 roku, było zaledwie pięć osób, które ukończyły sto lat. Jednym z takich wspaniałych staruszków jest pan Stanisław z Pogorzeli. Jest tym samym jedyną osobą w swojej gminie, która doczekała tego wieku. W listopadzie ubiegłego roku obchodził 102 urodziny.

Za nami ważne święto. Kilka dni temu wnuczęta biegły z laurkami do swoich babć i dziadków. Jak senior rodu obchodzi corocznie Dzień Dziadka? Jak często widuje swoje wnuki, prawnuki? Mimo że rodzina jest bardzo porozrzucana po świecie, okazuje się, że czas na spotkania się znajduje. - Jak wszystkie wnuki usiądą koło dziadka, to jest coś niesamowitego. W święta byli wszyscy z rodzinami. Tatę nie razi hałas, czasem się tylko pyta: kto to? Nasza mama przekazała, że warto szukać okazji, aby być w komplecie. Bez przerwy wnukowie są razem, patrzą na tego dziadka z takim szacunkiem – mówi Elżbieta Andrzejewska, córka.

Senior jest szczęśliwy, gdy ktoś go odwiedza, gdy może uczestniczyć w rozmowie. Do kawy może być ciasteczko, byle miękkie. Uwielbia pomidory – w każdej ilości, ale koniecznie z cukrem. Pani Ela dodaje, że jej tata codziennie wypija trochę alkoholu. Głównie koniak rozrobiony z ciepłą wodą lub wino z cukrem i kompotem. - Co mu może zaszkodzić? Gdy nie dam, to pyta: teraz chcesz mnie odzwyczaić? - śmieje się córka.

O panu Stanisławie przeczytacie w bieżącym Życiu Gostynia. Piszemy także o tym, ilu wiekowych mieszkańców jest w poszczególnych gminach. 

Czytaj także o zaczytanej pani Antoninie, która skończyła 103 lata. 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Ewa
  ponad rok temu ocena: 100%  1
  We Chwałkowie mieszka Jan Jankowiak, który urodził się 18 października 1915 r. w Strzelcach Wielkich. Nigdy nie czytałam o nim ani na Waszym portalu ani w Waszej gazecie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji