Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

„Cebula” ważąca 10 ton zniknie z wieży kościoła

› Społeczeństwo› Religia ponad rok temu    19.12.2017
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 5 / 100%
A A A
 fot. A. Fajczyk

Od dziś sanktuarium Maryjne na Zdzieżu, w Borku Wlkp. będzie prezentowało się bez kopuły na wieży.

Prace przygotowawcze, związane z demontażem uszkodzinej przez nawałnicę kopuły z obiektu kościoła, rozpoczłęy się 9 grudnia.

Teraz trwają tam roboty, dotyczące konkretnie zdejmowania tzw. „cebuli” z wieży kościoła. Dźwig i fachowcy, na zlecenie proboszcza parafii ks. Daniela Litkowskiego pojawił się przed sanktuarium około godz. 8.00. - Dźwig wysuwa się na 70 metrów, ale dziś nie ma takiej potrzeby – na 60 metrów będzie wysunięty. Szacujemy, że sama kopuła waży do 10 ton. Po zdjęciu pozostanie na terenie kościoła – powiedział Stefan Rzepka, wykonawca robót.

W akcji demontowania kopuły bierze udział 7 fachowców. Prace potrwają kilka godzin. Teren dookoła kościoła zabezpieczają boreccy strażacy-ochotnicy.  Przez kilka godzin droga w pobliżu świątyni będzie zablokowana. Główną kopułę specjaliści będą zdejmować od razu, a pozostałe belki, które są bardzo zniszczone, będą demontowane pojedynczo.

Więcej informacji oraz fotoreportaż w czwartkowym, świątecznym wydaniu „Życia Gostynia”

+ 5 głosów: 5 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Kolarze z Psp
  ponad rok temu ocena: 0%  2
  A w ogłoszeniach tak wypomniał boreckim przedsiębiorcą że nie wspomogli finansowo demontażu kopuły :/ a o jakiś pieniądzach z ubezpieczenia cichosza
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Parafianka
  ponad rok temu ocena: 100%  1
  Szacunek dla proboszcza za wszelkie naprawy Sanktuarium widać ksiądz z powołania Niech Matka Borecka mu błogosławi i otacza opieką Niech żyje Nam długo.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji