Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Chcą kolejne miliony na drogi

› Gospodarka› Budownictwo ponad rok temu    13.05.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Krobia. W przypadku Funduszu Dróg Samorządowych dofinansowanie wynosi 70%Krobia. W przypadku Funduszu Dróg Samorządowych dofinansowanie wynosi 70% fot. Fotomontaż - Bogdan Bujak

Z jednej strony rewitalizację na głowie mają krobscy samorządowcy, z drugiej już planują kolejne inwestycje, a co za tym idzie starają się o kolejne środki zewnętrzne. Prym wiodą tutaj zadania drogowe. Już złożono wniosek do Funduszu Dróg Samorządowych na budowę łącznika ulic Kobylińska-Polna w Krobi.

Poprzednie dwie próby pozyskania pieniędzy (jeszcze w ramach Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej) nie udały się. Obecnie po aktualizacji kosztorysu całość przedsięwzięcia wyceniono na 8 634 000 zł (przy maksymalnym dofinansowaniu na poziomie 70% - 5 300 000 zł).

Z tego samego źródła gmina chciałaby pozyskać środki na modernizację i przebudowę trzech ulic na tzw. nowym osiedlu w Krobi: Kopernika, Cicha i Kwiatowa. Na razie zabezpieczono 45 000 zł na opracowanie dokumentacji.

Przez ostatnie lata planowano, że przebudowa ulic, na których mieszka prawie 400 mieszkańców zostanie zrealizowana w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Jednak ze względu na coraz mniejszą realność takiego wykonawstwa władze planują w przyszłości skorzystać z nadarzającej się okazji w naborze z FDS.

– Musimy sobie zdawać sprawę, że w tej kadencji będzie ciężko wykonać wszystkie drogi. Natomiast robić coś nawet w partnerstwie publiczno-prywatnym, ale w 100% ze środków własnych, a realizować inwestycję z 70% dofinansowaniem - to na pewno stwarza duże możliwości – tłumaczył krobskim radnym skarbnik Damian Walczak.

Czytaj również: właściciel kilku ton nielegalnego tytoniu stanął przed sądem

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Krobia
  ponad rok temu 1
  Gdyby nie rewitalizacja fosy co 2 lata to już dawno te drogi by były zrobione ale po co jak są pieniądze to trzeba w błoto wyrzucać
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji