Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Chcą ożywić stare gimnazjum. Już w ten weekend rusza Gostkon 2020Patronat

› Społeczeństwo 6 miesięcy temu    5.02.2020
Anna Twardowska
komentarzy 6 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. Fotomontaż/gostynska.pl

- Ten festiwal jest organizowany przez miłośników, którzy na tym nie zarabiają. Robimy to dla mieszkańców, impreza jest darmowa - mówi Tomasz Teodorczyk, współorganizator Gostkonu – Gostyńskiego Festiwalu Fantastyki. Ten odbędzie się w dniach 7 i 8 lutego w nowej lokalizacji – Szkole Podstawowej nr 1 w Gostyniu.

 

Poprzednie edycje odbywały się w dużej mierze w miejscowym ośrodku kultury „Hutnik”. Z czasem zaczęło brakować w nim miejsca. - Od 2017 roku współpracujemy z biblioteką, przez co mamy więcej atrakcji. SP nr 1 jest większa, zlokalizowana w centrum, blisko hoteli, restauracji, pubów – wylicza organizator. Stąd pomysł, aby ożywić stare gimnazjum i przenieść imprezę właśnie tam – do budynku z wejściem od ul. Kościelnej i do dużej hali sportowej, w której znajdziemy Games Room i arenę.

Impreza rozpoczyna się w piątek, od godziny 16.00 popołudniowym Games Roomem. - Znajdziemy tam około 400 gier karcianych, planszowych, strategicznych, ruchowych, dla najmłodszych, młodzieży i starszych. Tymi grami chcemy zachęcić ludzi do przyjścia następnego dnia, czyli w sobotę – wyjaśnia Tomasz Teodorczyk.

W sobotę festiwal startuje od godz. 11.00. Odwiedzający będą mogli liczyć na pomoc wolontariuszy przy wyborze atrakcji dla siebie. Organizatorzy spodziewają się wizyt miłośników fantastyki i gier także z powiatów ościennych. Mocną częścią Gostkonu będzie arena, czyli warsztaty walki białą bronią. - Zapisy są dostępne poprzez e-mail, ale jeśli nie będzie odpowiedniej ilości uczestników, to będzie to możliwe także na miejscu. Zajęcia będą podzielone na młodszą i starszą grupę – mówi organizator.

Wolni cosplayerzy, którzy zjawią się na evencie, będą mogli liczyć na sesję zdjęciową z Piotrem Jankowiakiem.

Jak mówi Tomasz Teodorczyk, organizatorzy nie mają ambicji, aby z Gostkonu stworzyć imprezę ogólnopolską. Chcą szerzyć fantastykę w Gostyniu i okolicy. - Chcemy, żeby przede wszystkim dzieci i młodzież poznali fantastykę i dowiedzieli się, że ona nie jest wyłącznie w grach komputerowych, ale w książkach, filmach, komiksach, serialach i wszystkim, co nas otacza – dodaje.

Nie zabraknie atrakcji dla stałych odwiedzających imprezę. Dla nich przewidziano m.in. prelekcje oraz Warsztat Literacki i Panel LEMologiczny, który poprowadzi Michał Cetnarowski. Blok Popularnonaukowy będzie miejscem pełnym dyskusji i rozważań dotyczących fantastyki.

Zobacz także stronę festiwalu www.gostkon.pl

Szczegółowy program poniżej (kliknij, aby powiększyć):

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ishaan
6 miesięcy temu 4
a strong a part of stage , workshops or melee weapon. - Records are available by e-mail, but if there's no adequate number of participants, it'll be also possible on site. The classes are going to be divided into younger and older group - says the organizer.he center on the brink of hotels, restaurants, pubs - calculates organizer. Hence the thought to revive the old high school and move the party was there - the building with an entrance from the road . Ecclesial and an outsizes sports hall during which we discover Games Room, and therefore the arena. visit: [...]
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ???
6 miesięcy temu 3
Co oni chcą ożywiać? Jakie stare gimnazjum? Przecież tam jest szkoła podstawowa teraz. Autor artykułu jakiś niedoinformowany.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ???
6 miesięcy temu 2
Kiedy właśnie tam jest szkoła podstawowa, klasy 4-8. A klasy gimnazjalne były tak jeszcze w ubiegłym roku szkolnym.
~ Autorka
6 miesięcy temu ocena: 0%  1
Chodzi o starszą część szkoły, w której kilka lat temu było gimnazjum. Pozdrawiam