Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Chcą pomóc koledze z drużyny. Jego sportowe plany przekreśliła choroba

› Sport i rekreacja ponad rok temu    10.05.2019
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Fotomontaż, Piast Poniec

Koledzy z drużyny Piast Poniec postanowili pomóc w walce o zdrowie Damiana z Głogowa, którego zaatakował złośliwy chłoniak. Przyłączyli się do akcji, pozyskali gadżety i namawiają do licytacji. - Zachęcamy do wsparcia finansowego, przede wszystkim liczy się dobre serce, chęć niesienia pomocy – mówi Tomasz Szumny, zawodnik Piasta Poniec.

 

Dzień przed obroną pracy magisterskiej na poznańskiej AWF w czerwcu 2018, 24-letni Damian Drewnowski trafił do szpitala. Plany na przyszłość zniszczyła diagnoza - złośliwy chłoniak limfoblastyczny nieziarniczak typu T w śródpiersiu. Do tej pory przyjął kilka chemioterapii i przygotowuje się do przeszczepu szpiku. 

- Renta socjalna, którą otrzymuje to trochę za mało, aby walczyć z chorobą, a potem przeprowadzić skuteczną rehabilitację. Dotychczasowa pomoc z aukcji gadżetów przekazanych przez zaprzyjaźnione osoby pokazała, że wśród znajomych Damiana jest mnóstwo wspaniałych osób, które chcą i mogą pomagać – mówią bliscy Damiana, którzy uruchomili dla niego zbiórkę na platformie pomagam.pl - KLIKNIJ i zobacz. 

Do pomocy gorąco zachęcają również koledzy z ponieckiej drużyny.

- Damian od rundy rewanżowej sezonu 2016/17 łączył grę na trawie u nas w Poniecu z grą na hali w Futsal Leszno. Zauważyliśmy, że na swoim profilu facebookowym Futsal Leszno rozpoczął licytacje gadżetów i stwierdziliśmy, że włączymy się w akcję nazwaną „DamianGramyDlaCiebie” - wyjaśnia Tomasz Szumny z Piasta Poniec.

Zawodnicy pozyskują unikalne gadżety od zawodników znanych klubów i ich sponsorów.

- Do „perełek” niewątpliwie należy koszulka Borussi Dortmund z autografem Łukasza Piszczka oraz koszulki czołowych zawodników z klubów polskiej ekstraklasy. Chcemy, żeby kolejne licytacje były niespodzianką, więc nie zdradzamy szczegółów – dodaje T. Szumny.

Licytować można za pośrednictwem profilu Piast Poniec Futsal. Mile widziane polubienia profilu – wtedy aukcje będą wyświetlane na bieżąco. Do niedzieli trwa licytacja koszulki meczowej z autografami Szymona Żurkowskiego! Licytować można TUTAJ. 

O temacie przeczytasz również w kolejnym Życiu Gostynia. 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!