Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Chcą prawdziwe boisko, a nie klepisko

› Społeczeństwo ponad rok temu    14.03.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 11 ocen 0 / 0%
A A A
Borek Wlkp. Społeczność Zalesia chciałaby boisko z prawdziwego zdarzenia, z zieloną murawąBorek Wlkp. Społeczność Zalesia chciałaby boisko z prawdziwego zdarzenia, z zieloną murawą fot. A. Fajczyk

Mieszkańcy Zalesia (gm. Borek Wlkp.) chcieliby w wiosce boisko sportowe z prawdziwego zdarzenia. Oficjalny wniosek w tej sprawie padł na ostatnim zebraniu wiejskim, ale temat nie jest nowy. O utworzenie sportowego terenu, na którym dzieci mogłyby pograć w piłkę, wioska stara się od lat. - Przydałoby się takie, bo u nas w Zalesiu już nic nie ma, tylko plac zabaw pozostał - powiedziała jedna z mieszkanek, mama trójki dzieci.

- Bardzo chciałbym boisko. Gdyby było takie z trawą, grałbym w piłkę razem z kolegami. Na 100 procent. Jest nas więcej niż dziewczyn w wiosce. Ale nasz sołtys to dostaje pieniądze z gminy i nic nie robi. Wiem, bo tata mi mówił - dodał 12-letni Mateusz.

Boisko czy teren sportowo-rekreacyjny miałoby powstać na łące przy remizie strażackiej, w pobliżu szkoły. Obecnie jest tam wydeptana skarpa, na której stoją dwie bramki do piłki nożnej. Z boku są prowizoryczne drewniane ławki, na których strach usiąść, żeby drzazgi nie zostały.

To jaka będzie ta kopuła na wieży boreckiego kościoła?

- Nie od dzisiaj ten wniosek leży w urzędzie. Chodzi o to, aby był trawiasty teren wielkości Orlika, z trawiastą murawą, ławkami i bramkami, ogrodzony od drogi - tłumaczy sołtys Andrzej Kubiak, który popiera wniosek mieszkańców. Burmistrz Borku Marek Rożek złożony na zebraniu wniosek potraktował poważnie, jako oficjalne zgłoszenie, zapisane w protokole (wcześniej takiego w urzędzie nie było). Próbował jednak sprowadzić mieszkańców „na ziemię” i ostudzić ich entuzjazm. Zaznaczył, że gmina nie będzie w Zalesiu tworzyć boiska sportowego na miarę ligi mistrzów, tylko najwyżej wielkości Orlików.

- Taka rzecz musi mieć odpowiednie poparcie. Trzeba zabezpieczyć środki w budżecie, być może część przeznaczyć z funduszu sołeckiego. Trzeba mieć plan, aby wiedzieć, co zrobić w danym roku i w jakiej wiosce - powiedział. - Jeśli taka jest wasza wola, a macie odpowiedni teren, można tam boisko stworzyć. O wielkości można podyskutować. Bywa tak, że boisko jest niewykorzystywane i staje się zaniedbane. Taki obiekt trzeba utrzymywać. Najczęściej jest tak, że zapał trwa przez rok, dwa, a później nie ma kto trawy kosić. Mam przykład z Głoginina - dodał Marek Rożek, który zaprosił mieszkańców do urzędu na rozmowę po 20 marca.

Mieszkańcy Zalesia nie chcą dużego boiska. Zdają sobie sprawę, że wystarczy wyrównać teren, na którym obecnie mieści się prowizoryczny plac do gry w piłkę, nawieźć ziemię, posiać trawę i postawić bramki. Bardzo potrzebne jest ogrodzenie od strony drogi.

- Wiem, że gro mieszkańców pomogłoby w utworzeniu boiska. Kiedy coś organizowałam w Zalesiu, zawsze mogłam liczyć na pomoc strażaków. Gdyby to wszystko zostało dobrze zorganizowane, gdybyśmy byli „jedną drużyną”, pomysł mógłby wypalić - stwierdziła jedna z mieszkanek. Boisko w Zalesiu w tym roku raczej nie powstanie. Takie inwestycje zazwyczaj zgłaszane są we wrześniu do budżetu gminnego na kolejny rok.

- Rozumiem, że wnioski zgłaszane podczas wyborów sołeckich, są do realizacji na najbliższe 5 lat - stwierdził burmistrz Borku.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (19)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Paweł
  ponad rok temu ocena: 100%  19
  A mnie zastanawia kto to jest ta tancerka go go !!! jest czarna?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Murzyn
  ponad rok temu ocena: 100%  18
  Czarna czarnula jest tylko jedna:)
  ~ Bb
  ponad rok temu ocena: 89%  17
  A czy mieszkancy wiedza kiedy jest zebranie niestety nie wiedza onim tylko wybrane osoby a reszta dowiaduje sie po fakcie tak to jest w naszej wiosce
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Adaś
  ponad rok temu ocena: 11%  16
  Do mieszkanka Jak się nie chodzi na zebrania to się nie ma wiedzy na co idą pieniądze więc czas ruszyć cztery litery i zacząć chodzić
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ To ja
  ponad rok temu ocena: 100%  15
  Kiedyś chodziło się do parku na plac zabaw z dziecmi a teraz nie ma gdzie by iść na spacer usiąść sie, spotkac się z innymi pogadać i by dzieciaki mogły rozładować energię. Pod sklepem może ? przeważnie gdzie spożywają alkohol?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Hej.
  ponad rok temu ocena: 100%  14
  Tyle osób co przewinęło się przez to boisko. Fajne wspomnienia. Jestem jak najbardziej ZA :) wystarczą chęci. Dzieciaki by się ucieszyły ! Sport i zdrowie przede wszystkim ! Miejsce spotkań nowych przyjaźni rozwijania sie, to jest to :)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Zasada
  ponad rok temu ocena: 100%  13
  Do SS zapomniałeś jeszcze dopisać jednego marketu Dino. A po drugie co ma wspólnego galeria i markety do boiska
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Sąsiad
  ponad rok temu ocena: 75%  12
  Czytając komentarze stwierdzam, że w Zalesiu nie potrzebne jest boisko, bo do kogo skoro jest tylko sołtys, parę Pań z kgw i strażacy. Weźcie się za robotę Wy wszyscy komentujący bo to Wam potrzebne jest boisko!!!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Andzia
  ponad rok temu ocena: 100%  11
  Dobrze Wam tak. Tak wybraliście. Powinniście być jeszcze lani batem po plecach za te wybory sołtysa i tej całej rady.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Bronek
  ponad rok temu ocena: 100%  10
  Brawo Andzia niech ich chłosta co sobotę batem .Reżim
  ~ 567
  ponad rok temu ocena: 100%  9
  Strażacy niech nie biorą w tym udziału bo znowu będzie gong i KO.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Byk
  ponad rok temu ocena: 100%  8
  Brawo wy!!!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mieszkaniec
  ponad rok temu ocena: 100%  7
  Tak to nasz sołtys mądry. Wywalić go z tego stołka nic nie robi, brak organizacji z czymkolwiek. Cytat z rozmowy ,, ja zorganizuje potrzebny towar pan wykona ,,
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wilkowyje
  ponad rok temu ocena: 100%  6
  No witam zalesiaki znów temat Zaleski tym razem boisko popatrzcie na inne wioski obok np. Dąbrówka , Koszkowo , Godurowo tam ludzie nie marudza tylko działają społecznie a wy tylko byście marudzić brać sołtysa rade sołectwa , macie prężnie kgw , prężne osp do roboty sołtys wasz ma wszędzie znajomości przywieźć parę wanien ziemi z cukrowni kupić trawę za soleckie pieniądze kgw do grabi oraz osp no ale raczej czarno to widzę jak kolo osp leżą juz chyba rok gałęzie w rowie i nie ma kto posprzątać wstyd sołtysie może lepiej zamiast jjechać na protest wziąść się za porządki we wsi
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Jarek
  ponad rok temu ocena: 100%  5
  Mieliście szansę zmienić sołtysa i coś w wiosce nic nie zrobiliście to nie miejcie żalu do nikogo tylko do samych siebie. Tym wyborem cofneliście się o 10 lat. Powodzenia gwiazdy Zaleski.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Aldosia
  ponad rok temu ocena: 89%  4
  Po co boisko. Postawmy jeszcze większą świniarnię, taką na myljon świń. A obok remizę taką z basenem, jakuzi, barem, ringiem bokserskim i czarną tancerką go go!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ SS
  ponad rok temu ocena: 33%  3
  Nooo jeszcze galerię handlową kino najlepiej jeszcze tesco i z dwie biedronki brak słów
  ~ piłkarz
  ponad rok temu ocena: 94%  2
  to niech się wezmą do roboty i sobie zbudują ,a od czego fundusz sołecki ,tyle wiosek w gminie zbudowało sobie boiska a w takiej dużej wiosce nie potrafią? - wstyd , że go jeszcze nie mają.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mieszkanka
  ponad rok temu ocena: 86%  1
  Zastanawia mnie na co ida sołeckie pieniądze bo nic na wsi się nie dzieje?