Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Chciał przekupić policjantów. Stracił podwójnie

› Aktualności ponad rok temu    26.08.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyń. 54-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego próbował wręczyć policjantom łapówkę, aby uniknąć mandatu i punktów karnychGostyń. 54-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego próbował wręczyć policjantom łapówkę, aby uniknąć mandatu i punktów karnych fot. fotomontaż Z. Pacanowski

Był przekonany, że kiedy „posmaruje” policjantom, to odpuszczą i będą udawali, że wykroczenia nie było? Pomylił się. Kierowca mercedesa, zatrzymany za przekroczenie prędkości, jeszcze bardziej sobie zaszkodził, wręczając funkcjonariuszom łapówkę. Oprócz mandatu i punktów karnych czeka go proces sądowy i kara - nawet do 2 lat więzienia.

Dziś, około godz. 6. rano, na ul. Leszczyńskiej w Gostyniu pracowali policjanci z wydziału ruchu drogowego, kontrolując prędkość. Na radar trafił mężczyzna, kierujący mercedesem. Zatrzymali go, ponieważ przekroczył prędkość poruszając się 74 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

- Policjanci nałożyli na tego mężczyznę mandat karny w wysokości 100 zł. Otrzymał też 4 punkty karne. Kierowca mercedesa, chcąc zapewne uniknąć mandatu próbował wręczyć policjantom korzyść majątkową – informuje Monika Curyk, zastępca oficera prasowego KPP w Gostyniu.

54-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego, chcąc załatwić sprawę „pod stołem”, być może nie zdawał sobie sprawy, że próba przekupstwa policjanta to już poważne przestępstwo. Funkcjonariusze natychmiast go zatrzymali, został przesłuchany. Za próbę wręczenia łapówki policjantom usłyszał zarzut z art. 229 kk par. 2. Nie wypierał się. Grozi mu kara - nawet do 2 lat więzienia.

Pożar przy sklepie meblowym - KLIK

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!