Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Chętnych do skosztowania 100 kilogramów makaronu z serem nie brakowało

› Kultura i Rozrywka 6 dni temu    13.09.2020
Bogdan Bujak
komentarzy 6 ocen 0 / 0%
A A A
Pogorzela. Przed wejściem na strefę, gdzie występowały ludowe zespoły z gminy Pogorzela każdy musiał zostać przebadany. Natomiast skosztować dania dnia można było na zewnątrz wyłączonego obszaruPogorzela. Przed wejściem na strefę, gdzie występowały ludowe zespoły z gminy Pogorzela każdy musiał zostać przebadany. Natomiast skosztować dania dnia można było na zewnątrz wyłączonego obszaru fot. Bogdan Bujak

Mimo zapowiedzianych obostrzeń spowodowanych znalezieniem się powiatu gostyńskiego w koronawirusowej żółtej strefie dopisała frekwencja na Festiwalu Tradycji - Święcie Sera Smażonego w Pogorzeli.

Uczestników nie zniechęciła nawet covidowa kontrola przed wejściem na strefę pod sceną - obowiązkowe badanie temperatury, dezynfekcja i podpisanie oświadczenia. Część znalazła rozwiązanie po prostu pozostając i bawiąc się poza obszarem ograniczonym barierkami. Tutaj również znajdowały się różnorakie stoiska gastronomiczne czy rękodzielnicze, pokazały się m.in. Seronada z Babkowic, Ziołowieś z Pępowa czy również wytwórcy spoza naszego regionu.

- Większość to żytnia słoma, ale używam też słomy owsianej, pszennej i pszenżyta. 45 lat już się tym zajmuję, ojciec nauczył mnie takiej podstawowej plecionki, a ja to dopracowywałem. Galanteria w pełnym wydaniu: ozdoby choinkowe, wielkanocne, wazony, świeczniki, obrazy, krzyżyki, słoneczniki i wieńce dożynkowe - te ostatnie to nowość - mówił Piotr Barańczak z Trzemeszna w powiecie krotoszyński, na którego stoisku wzrok przyciągały finezyjne wyroby ze słomy.

Oczywiście, jak na święto sera przystało w centrum zainteresowania musiała znaleźć się potrawa nawiązująca do imprezy.

- Makaron z serem, śmietaną, boczkiem, z przyprawami, żeby tradycji stało się zadość - mówił mistrz świata w grillowaniu Witold Stodolny dzielnie rozgarniając wielkim mieszadłem na wielgachnej patelni prawie 100 kilogramów dania, złożonego z ośmiu składników i jednego, specjalnego.

A wszystko to przy dźwiękach muzyki i śpiewie zespołów "Głuchowianie" oraz "Jawor", który w przyszłym roku obchodzi 30-lecie istnienia kapeli.

Czytaj także: syn poszedł do szkoły w innym powiecie, ojciec ma pretensje do władz

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (8)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Ty
  5 dni temu ocena: 90%  8
  Zrobione tylko po to żeby się cis odbyło czy nie można zaprosić jakiegoś fajnego zespołu tylko wciąż ten jawor i jawor przecież tego nie da się sluchac
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Grzesiu
  5 dni temu ocena: 80%  7
  Jak co roku dno...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Jurek
  5 dni temu ocena: 63%  6
  Tłumów jakoś nie widać. 100 osób na 5-tysięczną gminę?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Edward
  5 dni temu ocena: 100%  5
  Jawor - zespół ludowy? Raczej biesiadny!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Spory zawód
  5 dni temu ocena: 88%  4
  Jeśli organizuje się festiwal sera smażonego to logicznym wydaje się, że można ser smażony ,a raczej sery smażone spróbować ,a nawet kupić. Niestety były zaledwie 2 stoiska z serami ,a smażonych ani na lekarstwo . Trudno nazwać smażonym to coś z makaronem rozdawane jako danie. Ktoś przesadził i z plakatami i z reklamowaniem pępowskiego święta.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ przepraszam
  5 dni temu ocena: 80%  3
  Faktycznie święto pogorzelskie,a ser pępowski.
  ~ Spory zawód
  5 dni temu ocena: 83%  2
  Wiem gdzie byłam -zdjęcia,a jeśli ktoś pisze że to Pogorzela to już nie mój problem...
  ~ :)
  5 dni temu ocena: 27%  1
  Chyba byłeś/ byłaś na innej imprezie bo to Pogorzelskie a nie Pepowskie święto