Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Chopin na rynku Gostyniu

› kultura i rozrywka› aktualności ponad rok temu    28.04.2010
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
W dniu święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja do Gostynia zawita muzyka jednej z ikon naszej narodowej kultury.

Obchody rozpoczną się o godzinie 11.00 mszą świętą w intencji Ojczyzny odprawioną w kościele farnym p.w. św. Małgorzaty. Po zakończeniu nabożeństwa nastąpi uroczysty przemarsz wokół rynku na Górę Zamkową, gdzie odbędzie się druga część programu - wystąpienie Burmistrza Gostynia, a także ceremonia składania wieńców i kwiatów pod pomnikiem.

Tuż po zakończeniu oficjalnych obchodów o godzinie 13.00, na gostyńskim rynku odbędzie się koncert utworów Fryderyka Chopina. Wyjątkową ucztę dla miłośników twórczości Chopina przygotował Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik” w ramach projektu „Chopin przyjechał”. Jest to program artystyczny i edukacyjny, popularyzujący muzykę Fryderyka Chopina w małych miastach i gminach Polski. Dla gostyńskiej publiczności zagra znakomita pianistka - Agata Gładysiak, która jest absolwentką Akademii Muzycznej w Poznaniu. Gostyński koncert poprowadzi Jan Popis – muzykolog, krytyk muzyczny, współpracownik Krystiana Zimermana i Rafała Blechacza, dyrektor artystyczny Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów "Artur Rubinstein in memoriam" w Bydgoszczy. Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia jest Biuro Koncertowe „Herold”. Rolę patronów medialnych pełnią TVP Polonia, Program Pierwszy Polskiego Radia, TVP Info. (gabi)

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!