Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Chwasty do pasa - zarośnięte huśtawki i siłownia

› Społeczeństwo ponad rok temu    29.05.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 21 ocen 2 / 100%
A A A
Gostyń. W Kosowie zaniedbany jest plac zabaw i siłownia zewnętrznaGostyń. W Kosowie zaniedbany jest plac zabaw i siłownia zewnętrzna fot. Czytelniczka z Kosowa

Trawa do pasa, pokrzywy do kolan, mnóstwo mleczy i innego zielska - tak zarośnięty jest plac zabaw w Kosowie (gm. Gostyń). Wejść tam trudno, a korzystanie z urządzeń do zabawy (huśtawek, bujaków) przez dzieci jest niemożliwe. Dorośli nie mogą też ćwiczyć na urządzeniach z siłowni plenerowej.

- Najbardziej chodzi o tę trawę, która rośnie szybko. I zielsko. A firma, która się tym zajmuje, nie interesuje się tym miejscem. Nie można z dziećmi iść na plac zabaw, a w wiosce to dla nich jedyna rozrywka - zaalarmowała redakcję gostynska.pl mieszkanka Kosowa.

Akcja strażaków z wypompowywaniem wody - KLIK

Pieczę nad placami zabaw i miejscami, na których znajdują się siłownie zewnętrzne w gostyńskiej gminie, sprawuje Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Gostyniu. Sołtys Kosowa Jarosław Pecolt sprawę dotyczącą zaniedbanego placu zabaw dla dzieci zgłaszał tam w ubiegłym tygodniu. Czeka na pracowników, którzy doprowadzą miejsce do ładu.

A gdyby tak do uporządkowania terenu zaangażować mieszkańców? Jeden mógłby przyjść z kosą, drugi z kosiarką... kilka godzin i byłoby po kłopocie.

- Ze współpracą ze społecznością Kosowa bywa różnie. Widzę to przy organizacji imprez. Zaangażowanie mieszkańców jest raczej średnie - jest kilka osób z którymi świetnie się współpracuje, można organizować różne akcje. A są osoby, które życiem wioski w ogóle się nie interesują. W przypadku wykoszenia może być też kłopot ze sprzętem - mówi sołtys Jarosław Pecolt.
 

Marcin Krawiec, dyrektor ZGKiM w Gostyniu zapewnił, że w tym tygodniu place zabaw w wioskach gostyńskiej gminy na pewno zostaną uporządkowane.

- O ile pogoda nam nie przeszkodzi - mówi.

Na początku roku gostyńska „Komunalka”, ze względu na zbyt małą liczbę zatrudnionych pracowników, usługi związane z opieką nad placami zabaw czy siłowniami plenerowymi, które znajdują się na gminnym terenie, oddała firmie zewnętrznej.

- Prywatny zakład ogrodniczy z Daleszyna ma lekkie opóźnienie. Zajęty jest nasadzaniem kwiatów w mieście, ale też pogodna nie sprzyja pwykaszaniu, więc wszystko się skomplikowało i opóźniło. Zdajemy sobie sprawę, że jest problem z zarośniętymi placami zabaw - także w Goli i Dalabuszkach. Ale są też miejsca uporządkowane. Prosimy mieszkańców o wyrozumiałość i cierpliwość - wyjaśnia dyrektor ZGKiM w Gostyniu.

[AKTUALIZACJA 30 maja, godz. 15.55]

Od mieszkańców Kosowa dowiedzielismy się, że dziś (następnego dnia po publikacji newsa na portalu) plac zabaw oraz miejsce, gdzie znajduje się siłownia zewnętrzna zostały uporządkowane.

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (21)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Rufufuu
  ponad rok temu 21
  Aż żal patrzeć [...]
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Jan Rogeski
  ponad rok temu 20
  Fd dba o tereny zielone. Bravo. Tak trzymać.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Wieśniak z miasta
  ponad rok temu ocena: 50%  19
  Bo na wioski mają [...] miasto sie tylko liczy frajezy
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Jaca
  ponad rok temu 18
  Firma z Daleszyna się niewyrabia bo niema ludzi niech się nietłumaczą nasadzaniem kwiatów i pogodą trzeba mierzyć siły na zamiary dlaczego inna firma niemoże z nimi konkórować. Bo tak jest. Pogoda była super żeby wykonać koszenia tylko trzeba mieć kim.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ K osa
  ponad rok temu ocena: 75%  17
  A rada solecka moze to zrobic pod czujnym okiem soltysa.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Xx
  ponad rok temu ocena: 0%  16
  Ma zrobić co?
  ~ mar
  ponad rok temu ocena: 100%  15
  to że plac zabaw i siłownia tak zarosły to świadczy tylko o tym, że mało kto z tego korzysta, gdyby było inaczej to przy urządzeniach trawa byłaby wydeptana, to nie wyrosło w ciągu tygodnia.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ wieśniak
  ponad rok temu ocena: 100%  14
  Mieszkam na innej wsi ale znam telefon do mojego sołtysa i potrafię zadzwonić i zapytać. Znam telefon do komunalki i zapytać - jest ogólnie dostępny. Sam nie koszę bo 1. nie mam sprzętu, 2. a co w jeżeli zdarzy się wypadek ? Co do firmy - a może zatrudnić 1 osobę, dać jej kosę spalinową, przeszkolić i zobowiązać do koszenia tylko trawnika we wioskach gminy za 2000pln/miesiąc. Jest jeszcze "kilkoro bezrobotnych" w gminie ?!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ soltys
  ponad rok temu 13
  Ty wiwsnoak za 2000 to se sam kos
  ~ Oo
  ponad rok temu ocena: 53%  12
  To gdzie mają bawić się dzieci ze wsi? Albo pani nie ma dzieci albo pani nie mieszka na wsi. W mieście co kawałek jest plac zabaw. A komentarze, że dlaczego mieszkańcy wsi nie wezmą się za koszenie są nie na miejscu. Ciekawa jestem ile mieszkańców Gostynia wzieloby się za koszenie trawy np. na wałach gdyby miała pół metra wysokości? Przecież też tam chodzą z dziećmi, to dlaczego nie? Po co służby? Leniwi! Celowa ironia żeby zastanowić się nim się coś napisze.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kl
  ponad rok temu ocena: 38%  11
  Tak samo zarośnięte są rowy i ścieżka rowerowa pomiędzy Kosowem a Siemowem! Nie widać człowieka który idzie po ścieżce tak wysoka jest trawa i krzaki. Wszystko zaniedbane! Takie coś nie powinno mieć miejsca
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Adam
  ponad rok temu ocena: 71%  10
  Dokładnie ! Jestem tam codziennie 2-3 razy, masakra jakaś, a jeżeli już wykoszą to i tak zielsko nie uprzątnięte ze ścieżki, przejadą tylko "rotacyjną" i to wszystko, a bałagan zostaje !
  ~ Xyz
  ponad rok temu ocena: 67%  9
  Odpowiedz: Będą kosic za 1.5tygodnia tyle maja pracy.
  ~ Basia
  ponad rok temu ocena: 82%  8
  To tylko pokazuje jak potrzebne są takie płace jak bardzo to nietrafiony pomysl i te siłownie. Wogole wszędzie to kasa w błoto !!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Matka
  ponad rok temu ocena: 40%  7
  Jak zwykle, tylko krytyka dla osoby alarmujacej. Jeżeli jest organizowany przetarg i ktoś to wygrywa, bierze pieniądze to niech będzie odpowiedzialny za to do czego się zadeklarował. Może lepiej pieniądze przekazać wiosce i kupić odpowiedni sprzęt, A na pewno chętni do koszenia się znajdą. Nie ma tutaj LENI!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mieszkaniec wsi
  ponad rok temu ocena: 92%  6
  Taka prawda, wszyscy roszczeniowi ale do pracy nie ma nikogo. Ciekawe czy autor anonimu zapytał czy może pomóc w koszeniu itp. A dwa sołtys wysyłał informacje do mieszkancow, że prace będą przeprowadzane w możliwie jak najszybszym terminie i to dużo wcześniej niż w. W anonim dotarł do redakcji. Dodatkowo może najpierw powiadomić sołtysa jak wygląda sprawa z koszenie a nie sensacje robić.? Ale to już uroki mieszkańców tej wsi.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mieszkaniec
  ponad rok temu ocena: 36%  5
  Do gostyniak Odezwał sie ten co mieszka w miescie i za niego takie place zabaw tez kosza osoby ktore sie tym powinny zajmowac!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ oskar
  ponad rok temu ocena: 50%  4
  #~ gostyniak, "madko" poważnie ?! czy żartujesz ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ koniec swiata
  ponad rok temu ocena: 76%  3
  Skoro plac zabaw niepotrzebny,bo w Kosowie nie ma kto skosic trawy, to zdemontowac i postawic tam gdzie ludzie czekaja na taki plac zabaw i silownie zewnetrzna. Cisnie sie slowo LENIE!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ gostyniak
  ponad rok temu ocena: 75%  2
  No serio... Kosowo nie umie się wziąć i samym skosić?! najlepiej to wymagać od wszystkich, tylko nie od siebie... "Nie można z dziećmi iść na plac zabaw, a w wiosce to dla nich jedyna rozrywka" - to się weź madko do roboty!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Jaś
  ponad rok temu ocena: 50%  1
  A dlaczego mieliby sami kosić, przecież jeśli ktoś bierze kasę za utrzymanie porządku to nie wolno go w tym wyręczać ani razu bo się przyzwyczaj będzie myślał że tak musi być. A ty "gostyniak" na pewno nigdy nie podniosłeś papierka na ulicy a co najwyżej go na ulicę wyrzuciłeś. A kogoś pouczasz.