Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Cmentarne hieny grasują przed świętami

› Społeczeństwo ponad rok temu    19.12.2015
Bogdan Bujak
komentarzy 7 ocen 0 / 0%
A A A
Krobia. CmentarzKrobia. Cmentarz fot. B. Bujak

Jedna z naszych Czytelniczek twierdzi, iż padła ofiarą grupy osób, które rabują na cmentarzu przy ulicy Domachowskiej w Krobi. Była już okradana wcześniej, ale gdy w ciągu miesiąca doszło do kradzieży doszło trzykrotnie miarka się przebrała. - Raz, gdy wykopano mi tuje, byłam w stanie to znieść. Ale teraz w ciągu miesiąca taka sytuacja miała miejsce trzy razy. Pierwszy raz skradziono kosz wiklinowy. Za drugim dwa świąteczne znicze. Zaś wczoraj zaszłam i zastałam trzy dziury po iglakach. To jest już dla mnie przesada - mówi kobieta. (zobacz zdjęcia)

R E K L A M ABolsius

Nadchodzą święta i obawia się, czy w ogóle przystroić grób, gdyby zaraz wszystko miało zniknąć. Boi się nawet ponownie sadzić drzewka. - Teraz na zimę nie będę sadziła, bo nie ma sensu, ale zrobię to na wiosnę. A co jak znowu mi znikną? - pyta opiekująca się jednym z grobów kobieta. Jej zdaniem, dobrym rozwiązaniem byłoby zamontowanie monitoringu na krobskim cmentarzu, który odstraszyłby ewentualnych grabieżców. Szczególnie, że w jej opinii do kradzieży dochodzi po zmroku. - Chyba w porze nocnej. (...) O północy lub w tych godzinach. Idzie sobie taka osoba w dzień i upatrzy, co chce ukraść - stwierdza opiekunka grobu. Bardzo często przejeżdża koła miejsca pochówku i to o różnych porach dnia, a jeszcze nie udało się jej nikogo „złapać za rękę”. Przy pierwszych przypadkach kradzieży zauważyła odciski damskich butów. - A teraz mi się wydaje, że były dwie osoby. Jeden ślad jest po „szpilce”, a drugi taki po ciężkim bucie, męskim - mówi właścicielka wykopanych drzewek.

Rzecznik prasowy gostyńskiej policji Sebastian Myszkiewicz mówi, aby nie obawiać się o zgłaszanie tego typu spraw, gdyż służby mundurowe potrafią być bardzo dyskretne. Przestrzega jednocześnie przed brakiem jakichkolwiek działań, który może spowodować, iż sprawcy staną się jeszcze bardziej zuchwali i na kradzieży tuj się nie skończy. - Jeżeli dostaniemy zgłoszenie o kradzieży na cmentarzu, to zrobimy wszystko, aby ustalić sprawcę - podkreśla Sebastian Myszkiewicz.

Czytaj także: gdzie i kiedy wyspowiadać się przed świętami?

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (10)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Kill
  ponad rok temu 10
  Na gostynskim cmentarzu tez dochodzi do drobnych kradzieży na ulicy Jana Pawła.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ modry
  ponad rok temu ocena: 0%  9
  Niektorzy twierdza, ze mieszkancy tzw.Nadolnika niedaleko gostynskiego cmentarza sa pozbawieni energii z wiadomych wzgledow i dlatego do oswietlania mieszkan zwijaja z grobow znicze.Sadzenie roznych krzewow przy nagrobkach powinno byc zakazane
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ja
  ponad rok temu ocena: 50%  8
  zrobić na nich polowanie
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ja
  ponad rok temu ocena: 0%  7
  a co na to wszystko zarzadca cmentarza
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ja
  ponad rok temu 6
  moje groby tez okradaja
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kruk
  ponad rok temu ocena: 50%  5
  a gdzie jest policja
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ xyz
  ponad rok temu ocena: 50%  4
  To nie tylko w Krobi takie rzeczy się dzieją na Gostyńskim cmentarzu jest identycznie, wiem z własnego doświadczenia na grobie mojego Teścia co rusz coś ginie i znajomi maja podobnie. Widocznie Straż Miejska musiała by zacząć odwiedzać cmentarze.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ xxx
  ponad rok temu ocena: 67%  3
  Kkk masz rację w koło grobu kostka płytki itp na pokaz a po roku niema kto znicze zmarłym zapalić żenada
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kkk
  ponad rok temu ocena: 75%  2
  Może po prostu tuje są sadzone w takim miejscu, iż ktoś je złośliwie wykopuje ? Może przez to nie idzie między grobami przechodzić... Cmentarz to miejsce dla zmarłych, nie dla pokazów mody wyścigu kto ma ładniejszy grób , ludzie zrozumcie to wreszcie
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ M2
  ponad rok temu ocena: 100%  1
  Ciekawe jakby grób twoich bliskich okradano bez przerwy... Nie jestem spokrewniony z osoba która zgłosiła ten fakt do prasy... Wyobraź sobie ze nie tylko tuje znikają ale także kwiaty wieńce i znicze.... W tym roku skradziono mi ok 15 zniczy kwiaty oraz wieńce lub stroiki... Nawet wieczna lampkę ukradli która była przytwierdzona do grobu... I to nie tylko moje spostrzeżenia i uwagi ale tez innych które dotknęła ta sytuacja