Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Co dalej z ulicą Topolową?

› Aktualności ponad rok temu    23.02.2015
Agata Fajczyk
komentarzy 6 ocen 0 / 0%
A A A
Ulica Topolowa w GostyniuUlica Topolowa w Gostyniu fot. Agata Fajczyk

Czy gmina Gostyń przejmie na własność wewnętrzną drogę przy ul. Topolowej? Co sądzi o tym burmistrz Jerzy Kulak? - odpowiedzi na te pytania na ostatniej sesji gostyńskiej rady miejskiej domagał się radny Jarosław Juskowiak. - Obecnie mieszka tam mniej więcej 30 rodzin. Myślę o tym, że z firmą państwa Piotrowskich można by było się dogadać na przykład w sprawie pokrycia pewnych kosztów remontu ulicy Topolowej, a potem przejęcia jej za symboliczną „złotówkę” - mówił rajca. Przyczyną jego zainteresowania nową osiedlową szosą był fakt, że prywatny przedsiębiorca i deweloper - firma Piotrowscy, do której należy droga wewnętrzna przy ul. Topolowej w Gostyniu, zwróciła się do gminy z propozycją, aby samorząd przejął tę nieruchomość nieodpłatnie. Wniosek ten został rozpatrzony negatywnie, ponieważ samorząd nie może w ten sposób przejąć nieruchomości, stanowiącej własność prywatną. Możliwą formą byłoby nabycie za symboliczną „złotówkę”. Co dalej? Co na to firma Piotrowscy? Więcej w kolejnym numerze "Życia".

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ zen
ponad rok temu ocena: 0%  6
Jak to co dalej? Łapka w dupce i droga będzie budowana przez gminę!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
ponad rok temu 5
Pan radny Juskowiak mieszka na ul. Poznańskiej niedaleko nowego marketu DINO
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Administrator
ponad rok temu 4
na gostynska.pl nie moderujemy komentarzy - to oznacza całkowitą odpowiedzialność karną komentujących. Po wpisaniu komentarza wystarczy odświeżyć stronę. Komentarz można zgłosić do moderacji - warto przeczytać regulamin. W przypadku naruszeń regulaminiu, oczywiście komentarze są usuwane.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dlaczego ŻG publikuje tylko wybrane komentarze
ponad rok temu 3
???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zniesmaczony
ponad rok temu 2
Czy pan radny Juskowiak nie mieszka czasami na Topolowej? I nie jest to dbanie o własny interes? Popieram mieszkańca, najpierw niech developer wybuduje drogę a potem przekazuje ją gminie. Zarobił na sprzedaży dOmów to drogę niech też zrobi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 100%  1
Cała ta sprawa to przykład jak powstaje "buraczana zabudowa" - czyli rok temu buraki a teraz domy/mieszkania. Społecznie sprawiedliwe byłoby aby strona prywatna czyli developer lub mieszkańcy opłacili koszt budowy drogi a następnie przekazali za złotówkę gminie która dalej będzie utrzymywać tą drogę, rozumiem że gdzieś deszczówka musi odpływać, że lampy powinny świecić w nocy, śnieg zimą trzeba zabrać - to są koszty na lata! To gmina powinna stymulować budownictwo w rejonach z punktu widzenia gminy ważnych anie na odwrót. Bo za chwile się okaże że ktoś wybuduje osiedle "z widokiem na las" w odległości 30km od miasta i poproszą autostradę, te ziemie były tanie bo nie było drogi itp. Niestety pragnienie posiadania własnego M jest tak duże ze nauczyliśmy developerów nic nie robić...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji