Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Co myślicie o świętowaniu Halloween?

› Kultura i Rozrywka 9 miesięcy temu    31.10.2019
Anna Twardowska
komentarzy 13 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Fotolia.com

31 października to dzień poprzedzający Wszystkich Świętych. Jedni przebierają się z potwory, duszki i dyniami dekorują swoje posiadłości - inni biorą udział w marszach świętych. O tym gostyńskim przeczytasz TUTAJ.

 

Do której grupy należycie? Pytaliśmy o to na facebookowym profilu Życia Gostynia. Czytelnicy mają różne podjeście do tematu. Pani Barbara twierdzi, że to "za blisko Wszystkich Świętych i odwraca uwagę od pamięci o przodkach i porządkach na cmentarzach". 

Dorota pisze, że gdy przychodzą dzieci, to wręcza im cukierki, ale nie traktuje tego dnia jako "święto". - Tak samo Walentynki, bo kochać to powinno się cały rok - pisze. Daria zauważa, że dla dzieci to frajda i w przedszkolach bawią się w "przebierańce". 

- Nie widzę problemu, chodzi o zabawę, halloween przeszkadza, ale black friday już nie, walentynki też nie z Polski, ale każdy obchodzi. Każdy świętuję co chce. Jak to mówią "szanujmy się nawzajem" - stwierdza Paula.

Wszystkie komentarze przeczytasz TUTAJ. A wy, co myślicie o tym dniu? Zachecamy do dyskusji. Pamiętajcie, aby nie obrażać się nawzajem. 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (13)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ wierzę
9 miesięcy temu ocena: 75%  13
Rozumując logicznie wynika z tego, co niektórzy piszą, że kiedy i na nich przyjdzie koniec, nie będą chcieli pogrzebu, księdza, znicza i powagi nad ich grobem tylko wybierają dzikie wygłupy w postaci kościotrupów i czarownic. Bo przecież czemu ma nie być WESOŁO! Każdy ma swój wybór....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 1234
9 miesięcy temu 12
Ja jestem niewierzący i nie chcę księdza ani pogrzebu z trumną i tymi pierdołami. Szybka kremacja, prochy gdzieś wywalić i koniec tematu. A bliscy wiadomo, że będą się smucić ale niech starają się cieszyć z życia, bo śmierć każdego czeka i nie ma co chodzić pół życia smutnym. Tego najbardziej w Polsce nienawidzę, tej mentalności, tej szarości i ponurych ludzi.
~ Bierny, Mierny, ale Wierny.
9 miesięcy temu ocena: 50%  11
Rozumiem, że jesteś osobą wierzącą? Tak, to dlaczego chcesz ograniczyć czyjąś wolną wolę, którą komuś dał Bóg? Wolna wola to pozwolenie na bycie złym, dobrym, to pozwolenie na robienie błędów, naukę i na godzenie rzeczy które są z natury dobre, choć nie są związane z naszą religią.
~ hm
9 miesięcy temu ocena: 57%  10
Domokrążcy to u nas tradycja.Jedni chodzą po domach w styczniu i zbierają koperty, dzieci w pazdzierniku i zbierają cukierki.Generalnie mi to nie przeszkadza.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarock
9 miesięcy temu ocena: 100%  9
Na temat Halloween niech wypowiadają się poganie. To ich święto.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Barbara
9 miesięcy temu ocena: 36%  8
A ja twierdzę że Ci co to idą w tym marszu świętych to takie psy ogrodnika. Dlaczego nie chodzili 10 lat temu? Czemu zaczęli dopiero jak zaczęło być modne halloween?a w czym to niby przeszkadza? Trochę śmiechu i wreszcie coś innego
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ as
9 miesięcy temu ocena: 78%  7
Całkowita głupota. Papugowanie zachodu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ron
9 miesięcy temu ocena: 52%  6
W ubiegłym roku widziałem gromadki poprzebieranych dzieci, bawiące się wieczorem w sposób nieczyniący nikomu krzywdy, które miały okazję współnie przeżyć coś ciekawego, wesołego. Dzieci chodziły po domach i mieszkaniach zbierając cukierki lub drobniaki. Nie odprawiały żadnych czarów, ani rytuałów. Pewnie po latach będą miło wspominać wspólnie przeżyte chwile. Z drugiej strony szedł ulicami miasta marsz, również poprzebieranych, ale smutnych ludzi. Ich intencją była manifestacja sprzeciwu wobec bawiących się i wesoło spędzających czas ludzi. Ich radość była złudna, wymuszona i nieszczera. Był to marsz, którego celem był wyłącznie sprzeciw. Ludzie po prostu szli, blokując ulice, co dodatkowo utrudniało osobom chcącym jeszcze po pracy uporządkować groby bliskich i znajomych dojazd na cmentarz. Dlaczego zwyczaje, to prawda, że napływowe, jeżeli można zaadoptować w taki sposób i w takiej formie, aby dawały radość i możliwość spędzenia wspólnie czasu mają być potępiane.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wanda
9 miesięcy temu ocena: 77%  5
Święty Walenty od zawsze w Polsce był wspominany i odpust nawet w Krobi jest :) więc zbyt obce nam to święto nie jest. Czarny piątek to masz w każdym sklepie co chwilę jakieś wyprzedaże. Halloween to czasami wandalizm nie wiem czy tak fajnie mieć ścianę obrzuconą jajkami.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tęczowy homo-fob
9 miesięcy temu ocena: 70%  4
Zauważyłem, że w Polsce zwyczaj ten obchodzi najgłupsza część społeczeństwa. Mądrzy rodzice na takie głupoty nie pozwalają.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do Bierny, Mierny ale Wierny
9 miesięcy temu ocena: 100%  3
Ty jesteś Bierny, Mierny, ale Wierny i Głupi.
~ Bierny, Mierny, ale Wierny.
9 miesięcy temu ocena: 44%  2
Mądrzy rodzice dają dzieciom trochę luzu, aby same przy ich wsparciu wybrały co będzie je interesować a co nie. Tępe tłuki jak Ty, zabraniają dzieciom wszystkiego, co w Twoim mniemaniu jest "nieodpowiednie" i dzięki takim jak Ty mamy później alkoholizm, narkomanię i przemoc.
~ ja
9 miesięcy temu ocena: 92%  1
Uważam tak, jak pani Barbara. Mamy swoją tradycję i nie należy jej wypierać tradycją anglosaską. Jeśli chodzi o opinię Pauli, to walentynki ani black friday nie nakładają się na nasze polskie tradycje i święta i dlatego nie budzą kontrowersji.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji