Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Co należy robić w parku? Jedne tablice pojawią się za kilka dni, inne wiosną

› Aktualności ponad rok temu    4.02.2015
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Tabliczki takie pojawią się niedługo również w nieodnowionej części parkuTabliczki takie pojawią się niedługo również w nieodnowionej części parku fot. Agata Fajczyk

Do sprzątania po spacerującym z mieszkańcami czworonogu nakłaniają użytkowników gostyńskiego parku miejskiego małe tabliczki, stojące od jakiegoś czasu w plantach. Za kilka dni pojawią się one również w części parku, która jeszcze nie została objęta rewitalizacją. Wnioskowała o to radna Elżbieta Śląska podczas posiedzenia komisji edukacji rady miejskiej. - W „starej” części powinny zostać umieszczone również tabliczki z napisem „Posprzątaj po swoim psie”, które pojawiły się w parku przed szpitalem. Teraz ludzie je widzą, starają się sprzątać, ale większość idzie na drugą stronę, do parku przy stacji i tam biegają te psy i się załatwiają - uzasadniała.

Radna Śląska domagała się również, aby przy każdym wejściu do parku miejskiego pojawiły się nowe tablice z treścią uchwalonego regulaminu, także w części parku jeszcze nie objętej remontem. Marcin Krawiec, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej (administratora parku) poinformował, że treść regulaminu, pojawi się w gostyńskich plantach wiosną.

 

Czytaj także: Uchwalili regulamin - czego zakazali w parku?

 

UCHWALONY REGULAMIN PARKU PRZY PLACU KAROLA MARCINKOWSKIEGO W GOSTYNIU

1. Park przy Placu Karola Marcinkowskiego w Gostyniu jest obiektem administrowanym przez Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Gostyniu, ul. Fabryczna 1.

2. Park to ogólnodostępny teren służący zabawie, rekreacji i wypoczynkowi.

3. Każda osoba przebywająca na terenie parku zobowiązana jest do przestrzegania zasad określonych w niniejszym regulaminie.

4. Na terenie parku obowiązuje bezwzględny zakaz palenia tytoniu,  spożywania alkoholu lub innych środków odurzających oraz zakaz przebywania osób nietrzeźwych lub osób, będących pod wpływem środków odurzających.

5. Zabrania się:
- niszczenia drzew, krzewów i kwiatów,
- niszczenia lub przestawiania urządzeń parkowych: ławek, koszy, tablic i innych urządzeń,
- korzystania z urządzeń niezgodnie z ich przeznaczeniem,
- zaśmiecania terenu,
- wjazdu bez zgody administratora wszelkimi pojazdami silnikowymi,
- umieszczania reklam, tablic i ogłoszeń bez zgody administratora,
- organizowania imprez bez zgody administratora.

6. Opiekunom psów nakazuje się wyprowadzanie ich na smyczy oraz bezzwłoczne sprzątanie pozostawionych przez nie odchodów.

7. Wszelkie zauważone uszkodzenia urządzeń należy zgłaszać administratorowi tj. Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Gostyniu, tel. 65 572 03 10.

8. O wszelkich aktach wandalizmu lub innych niebezpiecznych zdarzeniach mających miejsce na terenie parku należy poinformować Straż Miejską (tel. 65 575 21 64 lub 507 154 706), Policję lub administratora.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!