Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Co z tą wodą w gminie Gostyń?

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    9.07.2015
Agata Fajczyk
komentarzy 1 ocen 3 / 100%
A A A
Gostyńscy radni Hieronim Andrzejewski (z lewej) i Maciej CzajkaGostyńscy radni Hieronim Andrzejewski (z lewej) i Maciej Czajka fot. A. Fajczyk

Czy w naszej gminie zaczyna brakować wody? Lokatorzy nowych domów w Brzeziu Huby, którzy mieszkają na osiedlu, wybudowanym i wciąż poszerzanym przez dewelopera, skarżą się na zbyt niskie ciśnienie wody. Bywają dni, że z trudnością włączają im się piece dwufunkcyjne do jej ogrzewania.

W tej sprawie interweniowali gostyńscy radni Maciej Czajka i Hieronim Andrzejewski podczas posiedzenia komisji stałych rady miejskiej.

Z odpowiedzi, jaką otrzymali wynika, że problem niedoboru ciśnienia wody na nowym osiedlu mieszkaniowym w Brzeziu nie jest znany pracownikom Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Gostyniu. - Zeszłoroczna kontrola ciśnienia wody w sieci wodociągowej na urządzeniach przeciwpożarowych w wiosce wykazała dopuszczalne minimalne ciśnienie na hydrantach, zasilanych ze stacji uzdatniania wody w Brzeziu, co jest zgodne z przepisami - przyznał Henryk Sadzki, naczelnik wydziału rozwoju i inwestycji w Urzędzie Miejskim w Gostyniu.

Okazało się również, że 10 czerwca, między godz. 18.40 a 19.40 z powodu automatyki sterowania pompami głębinowymi nastąpiło chwilowe obniżenie ciśnienia wody w sieci, co mogło się przyczynić do pogorszenia dostarczanych przez gostyński ZWiK usług.

Problem z brakiem wody wystąpił też w mieszkaniach, położonych na najwyższych kondygnacjach w jednym z bloków na os. Słonecznym. Ale, jak zapewnia naczelnik Henryk Sadzki, ta sprawa nie ma nic wspólnego z niskim ciśnieniem wody w Brzeziu. Dlaczego więc jej zabrakło?

Czytaj w bieżącym numerze „Życia Gostynia”.

Zobacz, w jaki sposób mieszkańcy gminy Pępowo pomagają Oskarowi Kaczmarkowi z Pasierb?

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ pendolino
ponad rok temu ocena: 0%  1
Pamiętacie pożar w jednym z gospodarstw rolnych. Już wtedy tam był problem. I jestem pewien że urzędasy nic w tej sprawie nie zrobiły. Ważne ze sowita wypłata na konto spływa w terminie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji