Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Co z targowiskami? Większość zostanie zamknięta

› Aktualności 2 miesiące temu    12.03.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Powiat gostyński. Większość placów targowych zostanie zamkniętaPowiat gostyński. Większość placów targowych zostanie zamknięta fot. A. Fajczyk

Większość targowisk miejskich w powiecie gostyńskim, w zaistniałej sytuacji, związanej z błyskawicznym rozprzestrzenianiem się koronawirusa, zostaje zamknięta. Ma to zapobiec szerzeniu się pandemii wśród mieszkańców. Zakupy na straganach będzie można zrobić w piątek (13.03) w Gostyniu i ostatni raz w sobotę (14.03) w Pogorzeli. Władze tej ostatniej gminy, a także Krobi, Borku i Pępowa zdecydowały o zamknięciu placów targowych.W Gostyniu placem targowym zarządza Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

- Targowisko będzie otwarte. Przynajmniej w piątek, 13 marca. Nie jesteśmy w stanie poinformować nawet targujących o ewentualnym zamknięciu, żeby nie przyjeżdżali. Obok jest market, też jest czynny. Na razie nie widzę takiej potrzeby, aby zakazać mieszkańcom chodzenia na targ. Jeśli ktoś uzna, że chce zrobić zakupy, ma prawo - mówi Marcin Krawiec, dyrektor ZGKiM. - Jeśli nie przyjedzie nie zarobi, a sklepy są czynne. Stoiska rozstawiają w większości ludzie miejscowi - handlarze z Gostynia z okolic. Dla nich to źródlo dochodu. Wizyta na targowisku, tak mi sie wydaje, jest w podobnym stopniu zagrożeniem, jakby klient miał stanąć w długiej kolejce w „Biedronce” - dodaje.

 

Mieszkańcy gminy Krobia na placu targowym przy ul. Poznańskiej nie mają czego szukać do 31 marca.

W Borku targowisko będzie nieczynne do odwołania. - Zamykamy. Nawet osoby, które sprzedają tutaj same dzwoniły. Z informacji prezes Spółdzielni Socjalnej, pod której nadzorem jest targowisko, wynika że niewielu handlujących ostatnio tam przyjeżdża - mówi Jolanta Chudzińska, zastępca burmistrza Borku Wlkp.

W Pogorzeli targ odbywa się na rynku w środy i soboty. Od 16 marca działalność tego targowiska została zawieszona - aż do odwołania. W najbliższą sobotę będzie można tam jeszcze zrobić tam ostatnie zakupy. Wtedy o decyzji burmistrza zostaną poinformowani handlujący.

Wójt Pępowa Grzegorz Matuszak zdecydował również o zamknięciu targowiska przy placu C. Ratajskiego. Zwrócił się również do sołtysów z gminy, aby w świetlicach wiejskich nie organizowali zaległych uroczystości związanych chociażby z Dniem Kobiet czy z innych okazji. Poprosił o przełożenie.

Również w gminie Poniec od 16 marca do odwołania targowisko nie będzie działało.

Ze świetlic wiejskich nie będzie można korzystać również w gminie Gostyń, wszelkie imprezy wiejskie (także prywatne, organizowane przez najemców) - zarządzeniem władz gostyńskiej gminy mają zostać odwołane. Sołtysi nie będą też zbierać podatku od nieruchomości.

Jeśli chodzi o toalety publiczne - zostaną one zamknięte w Krobi. W Gostyniu będą czynne.

[AKTUALIZACJA 13 marca, godz. 12.30]

Na targowisku miejskim w Gostyniu, które działa bez ograniczeń (czynne we wtorki i piątki) tłumów dziś nie ma. Mniej jest handlujących i kupujących. Szef ZGKiM podkreśla, że nie zamknieto placu targowego, gdyż gmina nie chce utruniac pracy handlującym. 

[AKTUALIZACJA 13 marca godz. 13.30]

Dziś w Starostwie Powiatowym w Gostyniu odbyła się kolejna wideokonferencja z udziałem wojewody wielkopolskiego. Uczestniczyli w niej starosta gostyński, a także wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu gostyńskiego, przedstawiciele służb: policji, straży pożarnej, sanepidu,  SP ZOZ oraz powiatowego zarządzania kryzysowego. 

Podczas spotkania przedstawiciele wszystkich gmin powiatu gostyńskiego ustalili, że od poniedziałku 16 marca do odwołania zawieszona zostaje działalność gminnych targowisk. 
 

Wobec dwóch osób z powiatu gostyńskiego zarządzono kwarantannę - CZYTAJ TUTAJ

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ BATMAN
2 miesiące temu 6
Dlaczego zamknięty targ A markety czynne niemamy co zrobić z produktami rolnymi i tym samym zaco żyć
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Em
2 miesiące temu 5
Bardzo dobra decyzja.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Klijent
2 miesiące temu ocena: 33%  4
Na targowisku sprzedaje się głównie żywność , A sklepy z żywnością nie miałay być zamknięte , Więc na targowisko powinna być dozwolona sprzedaż żywności cały czas
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wuhan
2 miesiące temu 3
Masakra. Czy derektor zgk jest normalny? Czy tylko pazerny? Przecież to jedno z większych skupisk ludzi. W Wuhan od targowiska się zaczęło. Gdzie jest sanepid? Wszędzie apelują o unikanie takich miejsc. W Gostyniu jeszcze pomagają
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Yyy
2 miesiące temu ocena: 100%  2
To jest śmieszne... Sklepy, galerie hanowe gdzie jest największe skupisko ludzi sa otwarte, a takie targi na świeżym powietrzy zamkniete? Toz to chore
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ .......?
2 miesiące temu 1
W Borku Wielkopolskim od paru lat targ świeci pustkami .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji