Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Co z tegorocznymi dożynkami?

› Społeczeństwo 6 miesięcy temu    19.07.2020
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Powiat gostyński. Gostyń. Dożynki 2020. Zdjęcie pochodzi z roku 2019   Powiat gostyński. Gostyń. Dożynki 2020. Zdjęcie pochodzi z roku 2019  fot. B. Bujak/arch. portalu

To nie będą imprezowe wakacje. Zwykle w lipcu rozpoczynał się sezon dożynkowy. W tym roku sołtysi podjęli solidarne decyzje i ze względu na sytuację epidemiczną imprezy odwołali. Odwołano również dożynki powiatowe, które corocznie odbywały się na Świętej Górze. Były pilniejsze wydatki. W nielicznych wioskach planuje się małe imprezki, wyłącznie w gronie mieszkańców. Ludzie są spragnieni spotkań.

 

- Podczas spotkania z sołtysami przekazaliśmy im warunki, jakie musiałby spełnić organizator takiego wydarzenia i wspólna decyzja była taka, że tych dożynek w tym roku nie będzie – mówi Andrzej Konieczny, sekretarz gm. Piaski.

W gminie Pogorzela trwają przygotowania do wrześniowego Święta Sera. Czy wzorem lat ubiegłych będzie ono połączone z dożynkami gminnymi? O tym się nie mówi.

- Ta impreza będzie tak czy inaczej. Albo w wersji „zwykłej” albo „na wynos” – mówi Mariusz Ossowski, dyrektor pogorzelskiego ośrodka kultury.

Zdzisław Figielek, sołtys Głuchowa mówi, że póki co wszyscy „cichutko siedzą, bo nie wiadomo jak sytuacja się rozwinie”. - Lepiej, żeby się zwinęła, a nie rozwinęła. My mamy od dawna zabukowany jeden sierpniowy termin, bo w grzybku małe, rodzinne imprezy już się odbywają. Ludzie mają już dosyć siedzenia w domach - mówi sołtys. Jeżeli sytuacja zrobi się gorąca, nikt imprezy dożynkowej organizował nie będzie. Jeśli jednak będzie taka możliwość, to mała uroczystość się odbędzie.

Do gostyńskiego urzędu miejskiego, a właściwie do burmistrza Jerzego Kulaka, już w maju wpłynęło pismo od sołtysów i przewodniczących rad osiedla z informacją, że w tym roku rezygnują z wszystkich imprez kulturalnych i sportowych.

- Kierujemy się przede wszystkim zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańcom. Mamy na uwadze również fakt, że wydatkujemy środki publiczne, które w tej trudnej sytuacji powinny zostać przeznaczone na zadania niezbędne – uzasadniali.

Cały materiał dostępny w kolejnym Życiu Gostynia.

Czytaj także: dlaczego fontanny nie działają? 

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!