Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Coś się ruszyło w sprawie ścieżki. Powiat daje pieniądze

› Społeczeństwo ponad rok temu    2.03.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 3 ocen 2 / 100%
A A A
Gostyń. Aby znaleźć się na liście do realizacji przedsięwzięcie budowy ścieżki Poraj-Krajewice musiało spełnić określone wytyczne m.in. trzeba było udowodnić, że natężenie na drodze wynosi powyżej 3000 pojazdów na dobęGostyń. Aby znaleźć się na liście do realizacji przedsięwzięcie budowy ścieżki Poraj-Krajewice musiało spełnić określone wytyczne m.in. trzeba było udowodnić, że natężenie na drodze wynosi powyżej 3000 pojazdów na dobę fot. Bogdan Bujak

250 000 tysięcy złotych - takiej wysokości pomoc finansową zdecydowali się przekazać województwu wielkopolskiemu radni powiatowi na I etap budowy ścieżki rowerowej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 434 na odcinku Poraj - Krajewice.

Zadania znalazło się w programie „Budowa ścieżek rowerowych wzdłuż dróg wojewódzkich” realizowanym wspólnie przez województwo wielkopolskie i lokalne samorządy. Aby inwestycja została przyjęta do realizacji musiał być spełniony szereg kryteriów m.in. określone natężenie ruchu czy zagwarantowanie, że scieżka będzie służyła czemuś więcej niż tylko rekreacji. Jednak o wciągnięcu tego przedsięwzięcia na listę do realizacji nie można byłoby nawet marzyć bez deklaracji samorządów, że pokryją połowę kosztów budowy. Ponadto to na ich barkach będzie spoczywało nabycie gruntów pod realizację ścieżki oraz po jej powstaniu utrzymanie obiektu.

Ścieżka Poraj - Krajewice ma powstać po prawej stronie drogi wojewódzkiej nr 434, jadąc w kierunku Krobi. W ramach I etapu zaplanowano powstanie odcinka o długości niemal 900 metrów i szerokości 2,5 metrów. Poza budową ścieżki, zakres robót obejmie wykonanie przepustów oraz zjazdów na działki i drogi gruntowe.

Więcej czytaj w bieżącym wydaniu "Życia Gostynia".

Z policyjnego notatnika: co się działo w minionym roku w naszym powiecie?

 

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ rowerzysta
ponad rok temu 3
Jestem jak najbardziej za - popieram.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ SZum
ponad rok temu ocena: 50%  2
Gostyń nie otrzymał żadnej pomocy starosty i władz powiatu w przypadku ścieżki do Kunowa. Musieli wziąć to na swoje barki. Szkoda. Ale na szczęście już w tym roku zakończenie. Wspólnie z województwem bo na szczęście to oni zdecydowali się pomóc.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kolarz
ponad rok temu ocena: 67%  1
Nareszcie może coś się ruszy bo w stronę Kunowa ani widu ani słych tylko przed wyborami był szum i obiecanki. Pytanie tylko w którym roku bo nic nie podajecie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji