Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Cug poszedł w drugą stronę i w kotłowni powstał pożar

› Aktualności ponad rok temu    16.09.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 4 ocen 2 / 50%
A A A
Poniec. W Grodzisku zapaliła się kotłownia w budynku jednorodzinnymPoniec. W Grodzisku zapaliła się kotłownia w budynku jednorodzinnym fot. A. Fajczyk

Pożar w domu jednorodzinnym w Grodzisku - taki alarm otrzymał dyspozytor w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu. Do działań zadysponowano dwa zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, dwa zastępy z OSP w Goli oraz strażaków-ochotników z Ponieca.

Ostatecznie okazało się, że pożar wybuchł w kotłowni budynku jednorodzinnego. Dym zauważyli sąsiedzi i wezwali straż pożarną oraz powiadomili właściciela posesji. Ten sam zdążył zapanować nad sytuacją przed przybyciem straży pożarnej. Ugasił ogień jaki się pojawił wodą ze studni. Strażacy nie musieli rozwijać węży, ponieważ zagrożenie zostało opanowane zanim przybyli. Po drodze zawrócono też do bazy zastępy z OSP w Goli i Poniecu.

O rewolucji w bankowości - KLIK

- Prawdopodobnie cug w piecu centralnego „poszedł w drugą stronę” - piec oddał i iskra przedostała się na zgromadzony w kotłowni materiał palny - wyjaśnił asp. sztab. Wojciech Idkowiak, kierujący działaniem ratowniczym.

Czy w kotłowni był bałagan, kiedy w piecu rozpalono ogień i przez to doszło do pożaru?

- Trudno powiedzieć, czy pożar powstał właśnie z tego powodu. W bezpośrednim sąsiedztwie pieca nie było nagromadzonych materiałów palnych. Być może to zwykły zbieg okoliczności. Czasami zdarzy się, że „piec oddaje” - wyjaśnił aps. sztab. Wojciech Idkowiak.

+ 1 głosów: 2 (50%) 1 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (4)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Obserwator
  ponad rok temu ocena: 33%  4
  W bezpośrednim sąsiedztwie pieca nie było nagromadzonych materiałów palnych. Być może to zwykły zbieg okoliczności. Czasami zdarzy się, że „piec oddaje” - wyjaśnił aps. sztab. Wojciech Idkowiak. Szanowny panie aspirancie Idkowiaku .Iskra wydostająca się z kotła centralnego ogrzewania nie zapali zgromadzonego przy kotłowni opału.Chyba że ten materiał palny znajdował się w kotłowni w bezpośrednim sąsiedztwie kotła grzewczego.A to jest wykroczenie na które strażak z PSP jest zobowiązany zareagować i przekazać to w meldunku dyżurnemu lub prewentyście.Dalsze postępowanie zależy od tego czy oni zamiatają to pod dywanik,tak jak w tym przypadku,czy postępują zgodnie z wytycznymi i.......... W tym przypadku był to kocioł c.o. panie aspirancie a nie żaden piec.Różnica jest niebagatelna.O tym powinien pan wiedzieć.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Danka
  ponad rok temu ocena: 0%  3
  Mam tak samo jak ty, miasto moje, w nim dym
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Hrabia
  ponad rok temu ocena: 33%  2
  Palą śmieciami i potem są takie skutki. U nas w Pogorzeli burmistrz twierdzi że powietrze jest znakomite mimo że czuć opony, plastik, skleji itd. Brawo Burmistrzu że tak dbasz o nas mieszkania Pogorzeli.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ darwinista
  ponad rok temu ocena: 25%  1
  Bo urzędnicy w Pogorzeli działają na zasadzie spychologii. Zgłaszałem im kiedyś regularne spalanie odpadów na jednej z ulic ale dostałem informację, że mam się z tym problemem zgłosić gdzieś do urzędu wojewódzkiego.