Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Czad w budynku jednorodzinnym. Dwie osoby trafiły do szpitala

› Społeczeństwo ponad rok temu    27.01.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyńscy strażacy z JRG działali woczraj w Szelejewie przy zatruciu tlenkiem węglaGostyńscy strażacy z JRG działali woczraj w Szelejewie przy zatruciu tlenkiem węgla fot. arch. portalu gostynska.pl/A. Fajczyk

Zastęp JRG gostyńskiej straży pożarnej wczoraj po południu (26.01) otrzymał wezwanie do budynku jednorodzinnego w Szelejewie, gdzie podejrzewano obecność tlenku węgla.

Alarm wszczęły służby medyczne, ok godz. 17.24. Wcześniej pogotowie wezwali mieszkańcy domu, którzy skarżyli się na ból w klatce piersiowej. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia, czujniki ratowników medycznych wykryły obecność gazu w mieszkaniu. Strażacy zostali wezwani, aby dokładnie sprawdzić pomieszczenia w całym budynku na obecność czadu. Do Szelejewa zadysponowano zastęp JRG z komendy powiatowej straży pożarnej w Gostyniu. Kiedy służby dotarły na miejsce, uruchomiły przyrządy do sprawdzania obecności gazu, a badania pokazały stężenie tlenku węgla. Ustalono, że czad wydobywał się z wadliwego piecyka gazowego.

Ratownicy medyczni zdecydowali, że dwie osoby zostaną zabrane do szpitala na obserwację.

O pożarze w Gumienicach - KLIK

Działania strażaków trwały ponad godzinę. Przewietrzono pomieszczenia w całym domu, uszkodzony piec wyłączono z eksploatacji. Poza tym właściciela budynku poinstruowano, aby do czasu sprawdzenia przez serwis czy specjalistę od urządzeń grzewczych nie używał wadliwego pieca do ogrzewania. Poinformowasno o możliwości zamontowania w budynku mieszkalnym czujnika czadu.

TUTAJ CZYTAJ o pijanym kierowcy mercedesa, który wyprzedzał na śliskiej nawierzchni

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ tramen
ponad rok temu 3
Patrzcie tutaj [...] Czemu ludzie pomimo tak śmiesznego kosztu zakupu czujek i tak to olewają? Przecież za grosze są nawet te nowoczesne czujki z powiadomieniami. Nie pojmuję tego. Nawet gdyby to kosztowało kilka razy więcej, to i tak byłoby ważniejsze, niż wszystkie inne tematy. Czy w jakikoolwiek sposób się mylę?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Szelejewiak
ponad rok temu 2
U kogo to?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jaro
ponad rok temu 1
Ludzkie życie warte mniej niż 100 zł? Tyle kosztuje czujnik czadu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji