Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Czad wydobywał się z pieca kaflowego

› Społeczeństwo 9 miesięcy temu    23.12.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Podtrucie tlenkiem węgla w Stankowie./Zdjęcie poglądowePodtrucie tlenkiem węgla w Stankowie./Zdjęcie poglądowe fot. archiwum gostynska.pl/A. Fajczyk

Kolejna akcja gostyńskich strażaków związana z podejrzeniem podtruciem tlenkiem węgla, potocznie nazywanym czadem. O poprzedniej, która miała miejsce na gostyńskim osiedlu pisaliśmy TUTAJ.  Strażacy oraz pogotowie ratunkowe zostali wezwani wtedy do pięcioosobowej rodziny, jednej z osób nie udało się uratować.

Tym razem strażacy oraz ratownicy medyczni działali w Stankowie (gm. Gostyń).

Dziś w nocy syn nie mógł skontaktować się z ojcem i wezwał na pomoc pogotowie ratunkowe. Ratownicy, podejrzewając, że doszło do podtrucia tlenkiem węgla, sprawdzili mieszkanie pod kątem występowania czadu. Urządzenia, jakimi dysponuje ZRM wykazywały w domu stężenie od 250 do 450 ppm tlenku węgla. Ekipa medyczna ok. godz. 3.50 powiadomiła o sprawie gostyńską straż pożarną. Do Stankowa natychmiast zadysponowano 2 zastępy JRG z KP PSP w Gostyniu.

- Kiedy strażacy dojechali na miejsce, tlenku węgla na swoich czujnikach nie stwierdzili, ponieważ mieszkanie było przewietrzone przez działających ratowników - wyjaśnia kpt. Marcin Nyczka, oficer prasowy KP PSP w Gostyniu.

Ustalono, że czad wydobywał się prawdopodobnie z pieca kaflowego, którym mężczyzna ogrzewał dom. Podtruty tlenkiem węgla mieszkaniec Stankowa został przewieziony do szpitala powiatowego w Gostyniu.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!