Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Czad zaatakował pięcioosobową rodzinę z małymi dziećmi. Nie żyje kobieta

› Wypadki 6 miesięcy temu    10.12.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 10 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyń. Zatrucie czadem na os. Mieszka IGostyń. Zatrucie czadem na os. Mieszka I fot. arch. gostynska.pl/A. Fajczyk

Kobieta w wieku ok. 70 l. zatruła się dziś w nocy tlenkiem węgla. Mimo działań ratowników medycznych nie udało jej się uratować. Pozostali członkowie rodziny, w tym dwoje małych dzieci, zostali zabrani do szpitala.

Tragedia wydarzyła się na os. Mieszka I w Gostyniu. W jednym z mieszkań, gdzie przebywało 5 osób, prawdopodobnie ulatniał się tlenek węgla.

Czy w lesie pod Kunowem ktoś nielegalnie zakopuje śmieci? CZYTAJ TUTAJ

Gostyńscy strażacy otrzymali w tej sprawie zgłoszenie z centrum dyspozytorskiego w Koninie ok. godz. 5.09. Wiedzieli, że na miejscu działają już ratownicy medyczni, zostali poproszeni o sprawdzenie mieszkania pod kątem występowania czadu. Urządzenia, jakimi dysponują zastępy JRG Gostyń w I fazie potwierdziły, że w mieszkaniu istnieje duże stężenie tlenku węgla - ok. 100 ppm.
 

- W stosunku do jednej kobiety lekarz na miejscu stwierdził zgon. Cztery pozostałe osoby zostały zaopatrzone medycznie i przewieziono je do szpitala na dalsze badania. Jedna kobieta była nieprzytomna , ale zachowywała funkcje życiowe. Mężczyzna z dwójką dzieci: 2-letnim chłopcem i 2-miesięczną dziewczynką byli przytomni - informuje asp. Roman Wrotyński, dyżurny z komendy powiatowej PSP w Gostyniu.
 

Strażacy wspierali także ratowników przy działaniach medycznych, wykonywanych na miejscu przy osobach podtrutych czadem. Pomagali z opieką przy dzieciach. Ponieważ emisja tlenku węgla potwierdziła się tylko w tym jednym mieszkaniu, swoje na czas działań mógł udostępnić sąsiad.

Według wstępnych ustaleń czad był emitowany do mieszkania najprawdopodobniej z niesprawnego junkersa. W celu wyjaśnienia okoliczności tego śmiertelnego wypadku na miejsce wezwano zespół policji kryminalnej z Gostynia.

Dlaczego grób Amelki był odkopywany? - KLIK

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (11)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Rodzina
6 miesięcy temu ocena: 100%  11
Prosze zablokować komentarze.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zoom
6 miesięcy temu 10
Kto robił roczne przeglądy instalacji gazowych i przegląd kominiarski. Jak wydał pozytywną opinię to popłynie aluminiowe rury spalinowe ,wentylacja zalepiona kartką papieru
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jaro
6 miesięcy temu ocena: 67%  9
Tak jest.wentylacja w blokach to prowizorka.powinny być na dachu zamontowane wirniki wspomagające wyciąganie powietrza z budynku bo kominem to najczęściej dmucha zimno...druga strona medalu jest taka że czujnik czadu kosztuje w sklepie 100 zl a starcza na 10 lat.to są grosze
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tomek
6 miesięcy temu ocena: 100%  8
Należy zrozumieć jedno. Aby w przewodzie (kominie) wentylacyjnym był ciąg, powietrze musi iść "od dołu". A skąd ma się wziąć powietrze "z dołu" skoro mieszkania są szczelne, bo każdy ma plastikowe okna i nowe, szczelne drzwi? Dlatego następuje ciąg wsteczny i dochodzi do tragedii. W jednym masz rację: czujnik czadu to parę złotych i nie rozumiem ludzi, którzy mając termę gazową starego typu, nie chcą mieć czujnika.
~ Ulka
6 miesięcy temu ocena: 0%  7
Jakim trzeba być baranem żeby na facebooku dać pod tym artykułem " lubię to "
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec osiedla
6 miesięcy temu ocena: 100%  6
~ 4 bob w pełni prawda spółdzielnia ma gdzieś zgłoszenia wszystko zwalają na mieszkańców, a coraz więcej osób zgłasza i ma problemu z prawidłowym ciągiem wentylacji, mimo żadnych zmian w mieszkaniach ze swojej strony coraz częściej pojawiają się z tym problemy . Ktoś z zewnątrz powinien posprawdzać dokładnie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tomek
6 miesięcy temu ocena: 75%  5
Czad z junkersa jak juz spali? Dziwne.... czekamy na wyjaśnienia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ??????
6 miesięcy temu ocena: 100%  4
Dla mnie też bardo dziwne. Proszę specjalistów o wyjaśnienie tego.
~ 4 bob
6 miesięcy temu ocena: 78%  3
Tyle razy ludzie zgłaszają do spółdzielni, że wentylacja nie działa prawidłowo, to taki jeden mądry pan, mówi, żeby otwierać okno. Jest osoba odpowiedzialna za wentylację, niech prokurator przyjrzy się pracy.... Przykre, że znowu musiało dojść do tragedii!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ fizyk
6 miesięcy temu ocena: 57%  2
A jak ma działać jak okna bez nawiewników,pozamykane,otwory w drzwiach od kuchni i łazienki zamiast 220cm2 to mają 2-4 otwory razem mające 20-40cm2.Urzywając junkersa nie uchyli okna no i nieszczęście gotowe.
~ tomek
6 miesięcy temu ocena: 60%  1
Fizyka jest Ci zupełnie obca co?