Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Czołówka na „wojewódzkiej”. Trzy osoby ranne

› Wypadki 11 miesięcy temu    22.07.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 3 ocen 1 / 100%
A A A
Krobia. Przez kilkadziesiąt minut droga wojewódzka 434 była nieprzejezdnaKrobia. Przez kilkadziesiąt minut droga wojewódzka 434 była nieprzejezdna fot. A. Fajczyk

Utrudnienia na drodze wojewódzkiej nr 434. Nieprzejezdna jest trasa Gostyń-Krobia na wysokości Żychlewa. Bus czołowo zderzył się z samochodem osobowym. Do szpitala trafiły trzy ranne osoby.

 

Więcej informacji wkrótce.

[Aktualizacja godz. 15.45]


Na miejscu zdarzenia pierwsi pojawili się strażacy - dwa zastępy JRG Gostyń oraz zastęp OSP z Krobi. Uczestnicy zdarzenia byli przytomni i znajdowali się poza pojazdami. Działania strażaków polegały na udzieleniu im pierwszej pomocy kwalifikowanej.

- Po przybyciu dwóch karetek pogotowia przekazaliśmy poszkodowanych służbom medycznym. Lekarz podjął decyzję o zabraniu uczestników zdarzenia do szpitala w Gostyniu - poinformował kpt. Marcin Nyczka, rzecznik prasowy KP PSP w Gostyniu.

Ze wstępnych ustaleń gostyńskiej policji sprawdzającej okoliczności zdarzenia wynika, że mercedes sprinter i opel corsa jechały w przeciwnych kierunkach. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. - Jesteśmy w trakcie wyjaśnień, na tę chwilę nie mogę nic więcej powiedzieć - stwierdził sierż. sztab. Piotr Struczak z KPP w Gostyniu. 
 

[AKTUALIZACJA 23.07 GODZ. 12.45]

Gostyńska policja ustaliła, że sprawcą wypadku jest kierowca trzeciego samochodu - skody fabia, który odjechał z miejsca zdarzenia w Żychlewie.


Skoda fabia wyprzedzała busa mercedesa, kiedy z przeciwka - w stronę Krobi - jechał opel  corsa, ktorym kierował mieszkaniec powiatu gostyńskiego.

- Można powiedzieć "szła na czołowe zderzenie". Prowadzący opla, ratując się, skręcił w lewo. Nie doszło do zderzenia ze skodą, ale w stronę Gostynia jechał mercedes i te dwa auta czołowo się zderzyły - wyjaśnił Jakub Tomczak z wydziału ruchu drogowego KPP w Gostyniu.

Prowadzący skodę fabia całe miejsce zdarzenia objechał i uciekł.

Po badaniach lekarskich zdecydowano, że wszyscy uczestnicy zdarzenia pozostaną w szpitalu dłużej niż tydzień, zatem zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek. - Stwierdzono obrażenia typu wstrząśnienie mózgu, połamane kręgi, kości biodrowe, nia ma za to zagrożenia życia - dodał Jakub Tomczak.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (4)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Artur
  11 miesięcy temu ocena: 50%  4
  Złapali tego śmiecia z fabii?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ DJ
  11 miesięcy temu ocena: 100%  3
  To jest piękne jak osoba z wiedza poniżej średniej krajowej komentuje
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Monika
  11 miesięcy temu ocena: 0%  2
  Te [...] ze straży z tymi łapami w kieszeniach to na piknik przyjechali
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ czytelnik
  11 miesięcy temu ocena: 100%  1
  to wez i startuj tez do strazy to tez bedziesz mogla tak stac jak ci sie to podoba