Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Czy można już mówić o kryzysie?

› Rolnictwo› Inne ponad rok temu    23.04.2016
Ksenia Pięta
komentarzy 15 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. K. Pięta

Likwidacja stad, spadek pogłowia bydła mlecznego. Takie tendencje widać na polskim rynku. Czy można zatem mówić już o kryzysie? Przeczytaj na wiescirolnicze.pl

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (16)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ciekawski
ponad rok temu ocena: 100%  16
Do gminnika. To co napisałeś to prawda tylko mięso chleb masło ser itp same się nie wyprodukują więc będziesz jadł buty kable komputery meble piece grzewcze. Smacznego
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gminnik
ponad rok temu 15
Masz rację. Tyle, że na całym świecie poziom życia i siła gospodarki zależy od wysokich technologii i produktów przetworzonych. Im mniej rolników a więcej fabryk, tym poziom życia WSZYSTKICH obywateli jest wyższy (oczywiście pomijam produkty niszowe). Im większa rola rolnictwa, tym większa bieda i rozczarowanie. I tylko chłopi uważają, że jest inaczej.
~ gminnik
ponad rok temu ocena: 33%  14
Jak co roku składki ZUS poszły w górę. Może jarocińska coś o tym napisze. O ile się nie mylę, to w mieście zdecydowana większość płaci ZUS a nie choduje krowy. Swoją drogą marzy mi się czas, kiedy miastowy nie będzie musiał płacić skladek. Będzie to robił rolnik. Rolnik będzie płacił też PIT a miastowy bedzie do swojej pensji dostawał ekstra kasę z tytułu "mieszkania w mieście". A dlaczego? Bo buty, kable, komputery, meble, piece grzewcze same się nje zrobią. Linie elektryczne i wodociągi same się nie utrzymają. Paliwa same się nie przetworzą. Nawozy i środki ochrony roślin same się nie wyprodukuja. Leki i możliwość leczenia nie biorą się z modłów w wioskowej kaplicy. I gdyby nie stłoczeni w miastach ludzie, to chłop nadal zakładał by swojej żonie chomąto.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gminnik
ponad rok temu 13
O. Widzę mobilizację kmieci. Co myślą, że traktory, insulina i buty na drzewach w ich ogródkach rosną.
~ Mieszczuch
ponad rok temu ocena: 50%  12
Idiot@ z ciebie
~ Nicola
ponad rok temu ocena: 80%  11
Dziwolągi i nieroby co nigdy nie miały nic wspólnego z rolnictwem albo sami pochodzicie ze wsi ale teraz gracie wielkich i mądrych żeby nie CI IDIOCI jak mówicie o rolnikach to nie mielibyście co do garnka włożyć , wielcy i mądrzy tylko nie w tym kierunku co potrzeba WY SMRODY .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gminnik
ponad rok temu ocena: 0%  10
Ta pogarda to taka twoja cecha charakteru, czy wszyscy chłopi są tacy?
~ Rolnik
ponad rok temu ocena: 50%  9
Jaki masz kryzys !!! Od 10 lat nie choduje świń bo się nie opłaca, przestałem i poszłem do pracy, jak się mleko nie opłaca to sprzedać krowy i do pracy i kryzys się sam rozwiąże
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Par
ponad rok temu ocena: 100%  8
Super masz rację do roboty na ulicę do G&M !!!
~ qwerty
ponad rok temu ocena: 67%  7
Chcieliście Unii, to ją macie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PAWEŁ GROBELNY
ponad rok temu ocena: 100%  6
Rolnicy to idioci, jak i zresztą reszta społeczeństwa, znam rolników, którzy jadą raz w tygodniu na "zakupy do marketu" kupują zakupy za 500zł - najczęściej produkty pochodzenia zagranicznego.... (mąka, owoce, mięso, makarony, słodycze i inne produkty....) a potem narzekają, że zboże tanie, że mleko się nie opłaca, że w skupie świnie tanie.... - śmiać mi się chce z tych głąbów - kupujcie polskie produkty! i to się tyczy nie tylko rolników! A wtedy będzie praca dla ludzi za dobre pieniądze i rolnik będzie miał dobrą cenę w skupie! LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lol
ponad rok temu ocena: 100%  5
Popieram, 80% ludzi to debile. Łykają wszystko z tv jak głupki. A rolnicy to najwięksi hipokryci, proszę zobaczyć co w marketach czwartek, piątek sobota wyprawiają szarańcza.
~ Siłaczka
ponad rok temu ocena: 100%  4
Prawda ja to ciągle mówię ale głąb jeden z drugim nie rozumie! Ostatnio w programie byli zdziwieni ze mąki mają chemię . Prawda tylko mniejsze młyny mają bez chemii . A potem od chemia się tyje a nie od mąki bez chemii.
~ PAWEŁ GROBELNY
ponad rok temu ocena: 83%  3
lutek gamoń to sam jesteś, u nas nawet pomidory w marketach nie są polskie tylko z holandii, bułki które kupujesz np w kauflandzie czy innym markecie - niby ich świerze wypieki, jeszcze ciepłe kupujesz z pieca a w rzeczywistości są przywożone z niemiec jako mrożonka... i tylko odgrzane w piekarniku i tak można by wymieniać bez końca a jak już coś jest niby nasze np winiary - już nie bo nestle... keczap kotlin - już też nie, przywożą proszek z niemiec i jest keczap - ile ton kupowano kiedyś pomidora w kotlinie a ile teraz? zapytaj rolników co kontraktowali pomidory. Tak więc markety omijać z daleka jak chcecie mieć pracę w Polsce kochani robotnicy i rolnicy jak chcecie mieć zbyt na swoje płody rolne! Dobrze wam radzę!
~ lutek
ponad rok temu ocena: 0%  2
ty gamoniu 90 procent towaru nawet w zagranicznych marketach jest polskie a wiesz dlaczego?- bo jest tańsze!
~ Rolnik
ponad rok temu ocena: 0%  1
Jaki tam kryzys?Jeśli produkcja mleka jest zbyt duża to ceny są zbyt niskie by było to opłacalne.To z kolei powoduje zmniejszenie pogłowia krów i w efekcie ceny mleka wzrosną i spadek pogłowia będzie zahamowany.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji