Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online

Czy ZUK w Karolewie przestanie istnieć?

› Aktualności ponad rok temu    9.04.2015
Agata Fajczyk
komentarzy 3 ocen 32 / 91%
A A A
Edyta Dopierała, prezes ZUK w Karolewie na ostatniej sesji naświetliła boreckim radnym trudną sytuację zakładuEdyta Dopierała, prezes ZUK w Karolewie na ostatniej sesji naświetliła boreckim radnym trudną sytuację zakładu fot. A. Fajczyk

- Borecki Zakład Usług Komunalnych z siedzibą w Karolewie (ZUK) przynosi obecnie straty i nie ma żadnych perspektyw na to, że to się zmieni - informuje Marek Rożek, burmistrz Borku Wlkp. - Sytuacja zakładu nie jest ciekawa, jest trudna. Borykamy się z problemami finansowymi - dodaje Edyta Dopierała, prezes jednostki. Włodarz gminy ma pomysł, jak naprawić sytuację. Jeśli radni się zgodzą, borecka „komunalka” przestałaby istnieć, a zostałaby połączona z inną spółką - Zakładem Wodociągów i Kanalizacji w Borku. Czy to dobre rozwiązanie? Burmistrz Borku zapewnia, że pomysł połączenia spółek wyniknął wyłącznie z oszczędności. ZUK w Karolewie istnieje od 2008 r. Dziś jego sytuacja jest trudna, spółka boryka się z problemami finansowymi, ma spore długi, związane ze spłatą kredytów, które gmina w poprzednich latach zaciągała na swoje inwestycje. Borecka "komunalka" wzięła pożyczkę na budowę gratowiska (PSZOK-u), a także na budowę nowego targowiska. - Ale to dlatego, że gmina potrzebowała składu odpadów komunalnych, chciała targowisko. A że nie miała własnych możliwości finansowych, więc wzięto kredyt przez ZUK. Jednostka nie jest winna - wyjaśnia Marek Rożek.

Czy pracownicy ZUK-u stracą pracę? Ile gmina Borek zaoszczędzi na połączeniu spółek? Czytaj w najnowszym wydaniu "Życia Gostynia".

Sprawdź też skąd problemy finansowe gminy Borek - o trudnym budżecie Borku na 2015 r., z czego trzeba było zrezygnować?

+ 29 głosów: 32 (91%) 3 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ podatnik
ponad rok temu ocena: 100%  4
Za janczaka powstalo I wszystkie swinskie ryje n.a. stolkach pousiadali zwlaszcza dopieralowie szumowiny jedne
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ magda
ponad rok temu ocena: 87%  3
Zlikwidować, pozwalniać urzędasów pierdzących w stołki za nasze pieniądze.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ a
ponad rok temu ocena: 31%  2
no tak, najlepiej wszystko pozamykać i będzie spokój
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ b
ponad rok temu ocena: 80%  1
Nie wiem, kto wypowiada sie wyzej, ale ... czy nie zauwazyles Łosiu, ze w naszej boreckiej gminie za Janczaka pootwierano, pozakladano rózne spolki, spoleczki (ZUK, ZAZ, ZWiK cale szczescie ze CIS nie powstał) - zarzady, prezesi, rady nadzorcze - i skad Łosiu brac kase na ich utrzymanie???? Ktos nie myslał wczesniej i jeszcze hale za 10 baniek chciał postawic, a na remonty dróg nie miał... i mamy drogi, jakie mamy - dziurawe sitka