Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Czytające Jedyneczki z Ciocią Kicią w roli głównej

› Kultura i Rozrywka› Aktualności ponad rok temu    10.04.2015
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Hanna Hejduk czytała młodzieży książkę Ciocia KiciaHanna Hejduk czytała młodzieży książkę Ciocia Kicia fot. M. Pietrula

W Szkole Podstawowej nr 1 w Gostyniu realizowany jest ciekawy program, który zachęca dzieci do czytania książek. W ramach innowacji pedagogicznej Czytające Jedyneczki, opracowanej przez Magdalenę Pietrulę, książki dzieciom czytali między innymi burmistrz Jerzy Kulak oraz ks. superior Marek Dudek.

W piątek do szkoły na dużą przerwę została zaproszona Hanna Hejduk, redaktor naczelna Życia Gostynia. - Wychowałam się w domu pełnym książek. Odkąd pamiętam zawsze miałam nos w książce. Dzięki tej pasji czytania i chęci poznawania świata przez czytanie, dziś jestem dziennikarzem. Mam możliwość spotykania się z bardzo ciekawymi ludźmi. Przeprowadzałam wywiady: z mistrzem olimpijskim, ze znanymi politykami, muzykami czy aktorami. Warto czytać - zachęcała dzieci. I przeczytała fragment książki ze swojego dzieciństwa pt."Ciocia Kicia" Mieczysławy Szygowskiej, którą zachowała do dziś. Na prośbę dzieci, które chciały poznać dalsze losy bohaterów, pożyczyła im publikację, ciesząc się, że wzbudziła zainteresowanie.  

Przy okazji zorganizowanego apelu dzieciom zostały wręczone dyplomy i drobne upominiki za udział w etapie szkolnym konkursu matematycznego, a dwójka zdolnych, młodych artystów zaprezentowała się kolegom.     

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!