Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AŁukpol A1 Podstrona
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Czytelnicy: wstyd i jeszcze raz wstyd

› Gospodarka› Finanse ponad rok temu    7.03.2019
Anna Twardowska
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
Pogorzela-BorzęciczkiPogorzela-Borzęciczki fot. A. Twardowska

Trasa wiodąca z Pogorzeli w stronę Borzęciczek cały czas na językach mieszkańców. Temat co jakiś czas powraca na spotkaniach rady gminy. Mieszkańcy pytają: kiedy remont?

 

Do redakcji naszego tygodnika co jakiś czas kierowane są pytania o remont drogi powiatowej, łączącej powiat gostyński z krotoszyńskim (za Pogorzelą w stronę Borzęciczek). Kulminacją był film, nadesłany od czytelnika przejeżdżającego tą trasą. Pod nagraniem rozwikłała się dyskusja internautów.

- Ta droga jest straszna. Po prostu brak słów. Jeżdżę tam chociaż raz w tygodniu i coraz większe dziury. Zamiast zrobić to porządnie, aby zalepiają – napisała Lidia.

Dorota skomentowała, że codziennie pokonuje tę trasę i wygląda ona „masakrycznie”.

- Jak później auto ma być sprawne? Winny jest kierowca, jak w dziurę wjedzie i się coś urwie. Ominąć się nie da, jak jedna przy drugiej – dodała.

Czytelnicy zwracali uwagę, że trudno nawet podróżować środkiem jezdni.

- Wstyd i jeszcze raz wstyd... Jak znajomi z innych stron przyjadą to pytają czy trzeba tu skrzydła rozwinąć, żeby dojechać? - pytała Joanna.

Wojciech dodał, że próbując omijać dziury, ludzie myślą, że kierowca jest pijany.

- Wręcz przeciwnie. Pijany jechałby prosto – napisał.

Burmistrz gminy Piotr Curyk zauważa, że problem jest nie tylko z tą trasą. Wskazuje także na „powiatówki” z Pogorzeli do Babkowic oraz z Małgowa do Mokronosu. - Akurat ta trasa w kierunku Borzęciczek ma mnóstwo dziur, ale na odcinku mniej więcej 1,5 kilometra jest naprawdę fatalna. Trudno przejechać tamtędy bezpiecznie, aby nie wpaść w jakąś większą dziurę. Z tego co wiem, to starostwo miało posłać ekipę, która pozakleja te największe ubytki, które grożą urwaniem koła – przyznaje burmistrz Piotr Curyk.

Rzecznik prasowy starostwa powiatowego poinformowała nas, że w marcu 2019 roku na odcinku Pogorzela – Borzęciczki owszem prace będą, ale obejmą zaledwie naprawę ubytków w jezdni.

Czytaj także: Kuba i Patryk w finale konkursu Wielkopolski Mister.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (8)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Mieszkanka
ponad rok temu 8
Wszędzie zał z tymi drogami latają jedno i to samo i wciąż tak się robia dziury
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kierowca
ponad rok temu ocena: 100%  7
Jest szansa wyremontować sobie auto jeździć tamtędy robić zdjęcia i wnioskować o odszkodowanie zarządcy drogi .Da się to proste.Mozna ok 5 tysięcy co 6 miesięcy wyciągnąć.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jaa
ponad rok temu ocena: 100%  6
Te drogi, o których mowa już od ładnych kilku lat się sypią i nikt palcem nie kiwnął, by je naprawiać. Widocznie władze chcą by społeczeństwo wróciło do historycznych czasów i zaczęło chodziło pieszo. Wstyd.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kali
ponad rok temu ocena: 86%  5
A pan ambasador powiatu do spraw dróg co niby robi? Dać mu wiadro, sipę, kamizelkę odblaskową i niech zalepia te dziury. Bo, jeżeli ma się zajmować drogami powiatowymi, bierze za to pieniądze, to niech chociaż zrobi coś dobrego.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ konsul generalny
ponad rok temu ocena: 80%  4
Co tam droga...to starostwo ma teraz rzecznika prasowego? A ambasador od drogi ,specjalnie ustanowiony ,milczy w temacie dziury drogowe?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 5678
ponad rok temu ocena: 30%  3
Na Ukrainie takie drogi to norma i nikt tam nie narzeka.Kierocy świetnie sobie tam radzą,z tym ,że są tam szerokie pobocza utwardzone i nawet równe.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sułkowiczanin
ponad rok temu ocena: 80%  2
Wstyd to jest droga do Sułkowic postawili tam znak 40 i myślą, że to wystarczy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ddd
ponad rok temu ocena: 100%  1
Trochę się interesuj. Zaraz droga do Sułkowice będzie robiona.