Debiut młodzików Piasta

Debiut młodzików Piasta - Zdjęcie główne

Po raz pierwszy w historii drużyna młodzików Piasta Poniec zagrała w meczu eliminacji  Mistrzostw Wielkopolski w siatkówce. Młodzi zawodnicy Łukasza Kubeczki w debiucie wygrali jednego seta.
    Piast Poniec był gospodarzem pierwszego turnieju eliminacji do Mistrzostw Wielkopolski Młodzików w siatkówce. Miejscowy zespół rywalizował z MKS Jarocin i KS Volley Turek. W pierwszym meczu Piast zmierzył się z MKS Jarocin. Gospodarze mieli ogromną szansę na wygraną w pierwszej partii. Po emocjonującej końcówce zwyciężył jednak Jarocin na przewagi. W drugiej partii goście wygrali z wyraźna przewagą. W pierwszym secie meczu z KS Volley gospodarze znów mieli piłki setowe, jednak nie zdołali zdobyć decydującego punktu i przegrali 24 : 26. W drugiej partii tego pojedynku Piast odniósł historyczne zwycięstwo w rozgrywkach. W tie-breaku ponownie Turek był lepszy i Piast Poniec skończył turniej bez wygranego meczu. – Jak na debiut zagraliśmy całkiem nieźle. Było wiele momentów bardzo dobrej gry. Niestety też sporymi fragmentami popełnialiśmy zbyt wiele błędów własnych. W najbliższych tygodniach czeka nas sporo pracy – podsumował trener młodzików Piasta Poniec Łukasz Kubeczka. Piast zagrał w składzie: Maks Wasiak, Bartek Student, Cyprian Brodziak, Filip Rychel, Dominik Wróblewski, Szymon Wróbel, Paweł Czabajski, Fabian Wosiński, Filip Dwojak, Paweł Kapitan.