Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Debiuty Biznesu 2020 - poznajcie kolejne firmy i ich właścicieli

› Wspieram gostyńskie miesiąc temu    11.12.2020
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Debiuty Biznesu 2020 - zgłoszone firmyDebiuty Biznesu 2020 - zgłoszone firmy fot. Arch. prywatne/fotomontaż M. Mostowy

Debiuty Biznesu 2020. To już ostatnia część naszego cyklu, poświęconego młodym przedsiębiorcom. Prezentujemy naszym Czytelnikom ostatnie opisy firm, zgłoszonych do konkursu, organizowanego przez Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego.

 

W ramach konkursu laureatowi zostanie przyznany tytuł „Debiutu Biznesu 2020”. Kapituła ocenia uczestników na podstawie czterech kryteriów: pomysł na biznes, dotychczasowe działanie firmy, rynek oraz rozwój.

Czytaj także o pierwszych zgłoszonych firmach - TUTAJ oraz o drugiej części debiutantów - TU.

 

  • Instalatorstwo Elektryczne Tomasz Fornalik, Gostyń

Firma zajmuje się szeroko pojętymi instalacjami elektrycznymi -  od zwykłych instalacji domowych, poprzez instalacje przemysłowe i pomiary elektryczne. - Podjąłem decyzję o prowadzeniu własnej działalności, ponieważ chciałem  rozwijać się w swoim wyuczonym zawodzie, robić to, co lubię i kontynuować tradycję rodzinną. Ten zawód jest w naszej rodzinie od 3 pokoleń - mówi Tomasz Fornalik. Firmy działa póki co wyłącznie na terenie powiatu gostyńskiego, ale jej właściciel nie widzi przeszkód, aby poszerzyć obszar działania.

 

  • LiviArtMed Kosmetologia Medyczna Sylwia Jagodzik, Gostyń

Idea holistycznego podejścia do skóry klientek przyświeca właścicielce firmy, Sylwii Jagodzik. Oznacza to, iż działania mające na celu zdrowe funkcjonowanie skóry nie kończą się jedynie w jej obszarze, a opierają na funkcjonowaniu całego organizmu i wpływu poszczególnych parametrów zdrowotnych na skórę (np. układu hormonalnego, krwionośnego, gospodarki lipidowej czy funkcjonowania układu pokarmowego). - Pomysł na otwarcie takiego gabinetu wiązał się z dużym zapotrzebowaniem na rynku oraz brakiem długotrwałych efektów w poprawie funkcjonowania skóry klientek wśród innych gabinetów. Główny nacisk kładę na rozwiązanie przyczyny problemu związanego ze skórą, który zazwyczaj jest wewnątrz organizmu, a nie na kuracje objawowe, ponieważ te dają efekty tylko w momencie, kiedy korzystamy z takowych usług - zapewnia właścicielka. Nie zauważa, aby w ostatnich miesiącach jej gabinet stracił na zainteresowaniu klientek.  - Być może dlatego, że kładę również bardzo duży nacisk na pielęgnację domową cery, a więc po odbyciu konsultacji kosmetologicznej pracuję z klientami na odległość. Pamiętajmy, że zabiegi w gabinecie to jedynie 50% sukcesu w dążeniu do pięknej i zdrowej skóry. Dużą rolę odgrywa pielęgnacja domowa, odżywianie, styl życia, aktywność fizyczna - przyznaje.

 

  • JM-Trans, Jarosław Juskowiak, Gostyń

Decyzja o założeniu własnej działalności była dobrze przemyślana. Jej właściciel obserwował ogłoszenia i widział, że firmy szukają podwykonawców. Postanowił działać, spełniając jednocześnie swoje marzenia i zdobywając nowe doświadczenia. - Moja firma zajmuje się obsługą transportową zakładów produkcyjnych, magazynów, hurtowni i dystrybucji, które potrzebują jednego czy dwóch aut dostawczych, a nie chcą ich kupować, gdyż takie auto codziennie nie było by u nich użytkowane - mówi Jarosław Juskowiak. Docenia to, że teraz jest szefem dla samego siebie, odpowiada za decyzje firmy i jest odpowiedzialny za jej rozwój. Nie ukrywa, że własny biznes ma też swoje minusy. - To także nienormowany czas pracy - raz się pracuje 8 godzin, a raz nawet 16. Bywa, że trzeba pracować w weekendy, dobrze planować urlop. Zdarzają się sytuacje stresowe. To bardzo duża odpowiedzialność. Jeden zły ruch możne doprowadzić do zamknięcia działalności gospodarczej - podkreśla.

 

  • Zielony Składzik Joanna Szczepecka, Gostyń

Zielony Składzik to sklep ze zdrową żywnością prowadzony w idei zero waste (zero marnowania). Głównie sprzedawane są tam produkty na wagę oraz produkty w szklanych opakowaniach. W składziku znajdują się ekologiczne przyprawy te podstawowe jak i te mniej znane, ekologiczne herbaty, ekologiczne orzechy i owoce suszone, mąki bezglutenowe oraz orkiszowe, płatki, ziarna, przetwory, kiszonki, kawy ziarniste z certyfikatami, ekologiczne soki i przeciery, słodkości bez cukru. W dziale środków czystości znajdują się produkty na bazie orzechów piorących. Na półkach znajdują się również ekologiczne naturalne kosmetyki z polskich firm. -  Odkąd zrezygnowałam ze stanowiska managera restauracji w Poznaniu oraz ukończyłam studia technologii żywności, narodził się pomysł na własny biznes. Dlaczego sklep ze zdrową żywnością? Chcę uświadamiać ludzi, jak ważne jest zdrowe odżywianie, czytanie etykiet. Chcę dzielić się swoją wiedzą i uczyć się od innych, którzy borykają się z różnymi dolegliwościami, uczuleniami. Od dzieciństwa zdrowa żywność była dla mnie ważna - przekonuje Joanna Szczepecka. Jej zdaniem, coraz więcej osób wybiera świadomie produkty, które są na rynku i zwraca dużą uwagę na składy produktów, czy też na ich pochodzenie.  - Cały czas powiększamy swój asortyment o te produkty, które są trudno dostępne w zwykłych sklepach czy marketach. Zaletą naszego sklepu jest m.in to, że klienci mogą zakupić produktów tyle ile potrzebują, a nie tyle ile narzuca producent - mówi właścicielka.

 

  • Ekoenergetyka Piotr Małecki, Piaski

Firma zajmuje się doradztwem, projektowaniem, sprzedażą, montażem i serwisem instalacji fotowoltaicznych. Jej właściciel interesuje się energetyką na bazie odnawialnych źródeł energii, jest absolwentem kierunku Ekoenergetyka na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. - Do otwarcia firmy przygotowywałem się kilka lat mając świadomość, że świat zmuszony jest pójść drogą Odnawialnych Źródeł Energii, by złagodzić skutki zanieczyszczenia środowiska i spowolnić ocieplanie klimatu - mówi Piotr Małecki. W przyszłości zamierza poszerzyć zakres działalności o inne ekologiczne rozwiązania, jak np. pompy ciepła. - Pandemia namieszała na początku 2020 roku pod względem ostrożności interesantów oraz dostępności podzespołów instalacji. Rynek nie był przygotowany na taki boom, a dodatkowo ograniczenia eksportu w Chinach spowodowały wyczyszczenie zapasów magazynowych i możliwości produkcyjne innych krajów. Mimo wszystko, drugi kwartał roku pozwolił na powrót do normalności i rozwój firmy - stwierdza.

 

  • Kredens Aldona Kusik, Krobia

Branża gastronomiczna jest bardzo bliska właścicielce firmy od kilkunastu lat. Posiada doświadczenie i wiedzę. - Lubię tworzyć nowe dania, a przede wszystkim sprawiać, że wyglądają pięknie. Prowadząc swoją firmę mam nieograniczone możliwości realizowania swoich pomysłów - zapewnia Aldona Kusik. Firmę z powodzeniem prowadzi od około 1,5 roku. Zajmuje się przygotowywaniem posiłków na niewielkie imprezy okolicznościowe. - Wyróżnia mnie nowoczesne podejście do jakości oraz wyglądu przygotowywanych dań. Dbam o indywidualne podejście do klienta oraz jego oczekiwań - zapewnia właścicielka. Potwierdza, że rok 2020 to trudny czas dla branży gastronomicznej. Brak możliwości organizowania spotkań i imprez okolicznościowych spowodował, że z dnia na dzień straciła wszystkie bieżące zamówienia oraz wiele przyszłych zleceń́. - Pomimo iż dotychczas nie chciałam zajmować́ się̨ realizacją „zwykłych obiadów", w okresie lockdownu postanowiłam otworzyć́ się na nowe doświadczenie. Promując się na Facebooku zdobyłam kilkunastu stałych klinów, dzięki którym udało mi utrzymać firmę w najgorszym momencie - przyznaje.

 

  • Geodezja i Geoinformatyka Anna Turbańska-Guźniczak, Podrzecze

Usługi firmy obejmują prace z zakresu szeroko rozumianej geodezji, a więc wyznaczenie położenia obiektów, przedstawienie ich na mapach, a także geoinformatykę, geodezyjną obsługę inwestycji oraz gospodarkę nieruchomościami. To przygotowywanie dokumentacji geodezyjnej niezbędnej  w całym procesie budowlanym, np. przy budowie budynku mieszkalnego jednorodzinnego - od sporządzenia mapy do celów projektowych potrzebnej projektantowi do usytuowania budynku na działce, przez sporządzanie map z inwentaryzacji przyłączy, a także na zakończenie budowy sporządzenie mapy geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej obiektów budowlanych. - Na jednych z pierwszych zajęć na studiach inżynierskich spotkałam się z wielkim zdziwieniem pana prowadzącego wykład, że większość studentów to kobiety. Kiedyś zawód ten wykonywany był głównie przez mężczyzn. Cieszę się, że mogę kontynuować rodzinną tradycję i udowadniać, że kobieta jest siłą - mówi Anna Turbańska-Guźniczak. Od najmłodszych lat przyglądała się pracy swojej mamy, która również wykonuje zawód geodety. W wolnym czasie jeździła z nią w teren, przyglądała się pracom. Przy wyborze kierunku studiów postanowiła, że po ich ukończeniu powróci do rodzinnej miejscowości i również założy działalność oraz będzie pracowała na własne nazwisko. - W naszym powiecie istnieje co najmniej kilkanaście firm, które wykonują podobne zlecenia. Większość z nich to tak jak moja – jednoosobowe działalności gospodarcze, jednak często zdarza się, że większe zlecenia są realizowane przez firmy z całej Polski. (...) W tym zawodzie najważniejsze są – rzetelność, sumienność i staranność. W mojej pracy wykorzystuję najnowsze programy, staram się być na bieżąco z nowinkami technologicznymi oraz prawem. Efekty moich działań służą dalszym pracom architektów, projektantów czy innych specjalistów - relacjonuje.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!